Minus Age NMN: Prémiový anti-aging nejen pro sportovce

Na trhu s doplňky stravy můžete najít celou řadu produktů, které navzájem tak trochu kopírují své složení a zdánlivě diametrálně odlišné společnosti mnohdy nabízí vesměs velmi podobné produkty. Když jsme na českém trhu však objevili doplněk NMN obsahující v zahraničí stále populárnější nikotinamid mononukleotid, rozhodli jsme se ho vyzkoušet a přiblížit vám, proč získává stále větší popularitu a co může nabídnout nejen silovým sportovcům.

Minus Age NMN
Kategorie: Ostatní
Velikost balení
9.0/10
Dávkování
10.0/10
Využitelnost
10.0/10
Složení
10.0/10
Cena
8.0/10
Celkové hodnocení
9.4
z 10 bodů

 

Vyzkoušejte prémiové NMN

Co je to NMN?

Pokud se alespoň trochu orientujete v latinských názvech jednotlivých vitamínů, jistě víte, že nikotinamid je označení pro vitamín B3 a látka známá jako NMN (nikotinamid mononukleotid) je jeho blízkým příbuzným. A ačkoliv v této fázi ještě není proveden dostatek studií na lidech, výsledky zvířecích studií aktuálně vypadají velmi zajímavě a některé studie dokonce přímo hovoří o fontáně mládí. Ve zkratce jde o to, že NMN se v našem těle přetváří na NAD, který mimo jiné hraje důležitou roli ve tvorbě energie. V průběhu života však hladina NAD přirozeně klesá, a to je logicky jeden z důvodů, proč u starších lidí klesá schopnost si udržet vitalitu a dostatek síly. Kromě toho ale také existují výzkumy, které ukazují zlepšení inzulínové senzitivity u žen s nadváhou a po menopauze. Hodí se přitom podotknout, že tento doplněk obsahuje 250 mg NMN a čistotu produktu společnost Minus Age, mimochodem založená dvěma doktory, nechává kontrolovat ve spolupráci s Farmaceutickou fakultou Masarykovy Univerzity.

NMN Minus Age recenze
Pokud hledáte doplněk s perfektním složením, je NMN od Minus Age jasnou volbou.

Jak se produkt užívá?

Jak jsme již zmínili dříve, tento doplněk obsahuje 250 mg NMN, což je obecně považováno za dostačující, i když některé studie pracují s vyššími dávkami. Na druhou stranu je však nutné zmínit, že existují i výzkumy, kde participanti používali více než 1000 mg této látky, avšak nevykazovali lepší výsledky než pacienti s o něco nižším dávkováním. NMN od společnosti Minus Age má obrovskou výhodu v tom, že stačí užívat jednu jedinou kapsli, takže nemusíte nic odměřovat ani pracně polykat několik tablet.

Jaký efekt jsme zaznamenali?

Doplněk NMN od Minus Age bývá často skloňován v souvislosti s jeho anti-aging vlastnostmi. My se proto rozhodli testovat ho v rámci našeho týmu dlouhodobě po celých 30 dnů, abychom byli schopni se relevantně podělit o výsledky. A musíme přiznat, že ty nás samotné překvapili. Po zmíněném měsíci jsme se skutečně cítili velmi dobře, byli jsme v průběhu dne méně unavení a zároveň jsme ani nezaznamenali žádné negativní benefity, jaké při potlačování únavy může vyvolávat například kofein. Jasné je, že na takto malém vzorku je velmi těžké odlišit, zda se jedná o placebo nebo o skutečný efekt suplementu, avšak za nás je to velmi zajímavý postřeh, který jsme nečekali a který nás při užívání NMN velmi příjemně překvapil.

Vyzkoušejte prémiové NMN

Co říkáme na cenu?

NMN je suplement, který aktuálně vypadá velmi slibně a ačkoliv relevantních studií zatím není příliš mnoho, vypadá to opravdu nadějně. A zároveň se hodí dodat, že i při vysokých dávkách bývá dobře snášen. A když k tomu přidáte fakt, že se jedná o doplněk, jehož kvalita je pravidelně kontrolována, musí vám být jasné, že tento doplněk nebude úplně levnou záležitostí. V době tvorby této recenze za jedno měsíční balení zaplatíte necelých tisíc korun a nutno podotknout, že nejvíce z tohoto doplňku vytěžíte při dlouhodobém užívání. Po měsíci však už budete mít dobrou představu o tom, jak na doplněk reagujete a zda vám za ty peníze stojí. My ho však určitě doporučujeme alespoň jednou vyzkoušet, protože v něm vidíme relativně velký potenciál.

Závěrečné zhodnocení: Netradiční doplněk, který stojí za zkoušku

NMN od Minus Age je z našeho pohledu dobrý doplněk, který samozřejmě reflektuje rostoucí zájem o tuto látku napříč vědeckými studiemi i laickými uživateli. A i když si za něj na rovinu řečeno musíte připlatit, podle nás za zkoušku rozhodně stojí. U nás v redakci jsme byli z jeho účinků upřímně překvapení a jeho vyzkoušení tak určitě doporučujeme.

 

Vyzkoušejte prémiové NMN

Proč nám můžete věřit?

Diskuze a zkušenosti (0)

Máš také zkušenosti s tímto produktem? Poděl se o ni napsáním své vlastní recenze.