Vilgain Plant Protein Granola: Křupavá symfonie chutí [recenze]

Granola je populární a nutričně bohatá svačina, kterou si mnoho lidí zamilovalo pro její skvělou chuť a jednoduchou přípravu. Stačí si přidat například do jogurtu a můžete si vychutnat křupavou symfonii chutí, která připomíná běžné müsli, ale díky zapečení je mnohem křupavější, díky čemuž si získává stále více fanoušků. Granola, kterou koupíte v běžném supermarketu, ale ve většině případů obsahuje zbytečně moc cukru a nemá úplně nejlepší složení.

Značka Vilgain ovšem nabízí vlastní granolu, která se pyšní tím, že má výborné složení a mnohem lepší nutriční hodnoty. My jsme měli možnost ji vyzkoušet, a v dnešní recenzi se proto podíváme na Vilgain Plant Protein Granola, tedy na veganskou a proteinovou verzi běžné granoly. Jak nám chutnala? Má opravdu tak kvalitní složení? A jak si vede ve srovnání s ostatními druhy granoly od značky Vilgain?

Vilgain Plant Protein Granola
Kategorie: Potraviny
Chuť
10.0/10
Křupavost
10.0/10
Kvalita surovin
10.0/10
Složení
9.0/10
Cena
8.0/10
Celkové hodnocení
9.4
z 10 bodů

 

Tabulka cen pro Vilgain Plant Protein Granola
Obchod
Cena
Odkaz
Cena:  139 Kč

Značka Vilgain kromě běžných suplementů nabízí také velké množství zdravých potravin, které se vám mohou hodit jako rychlá a jednoduchá svačina. Přesvědčit se o tom můžete v naší recenzi na Vilgain Plant Protein Candy Bar nebo v recenzi na Vilgain Hazelnut Cocoa Spread.

Skvělé složení bez zbytečných aditiv

Správná granola se může skládat z mixu ovesných vloček, ořechů, sušeného ovoce, kousků čokolády nebo třeba máku či skořice. V ideálním případě v ní nebude žádný přidaný cukr a zbytečná aditiva. Vilgain Plant Protein Granola tohle všechno splňuje a nabízí velmi kvalitní a vyladěné složení. Základem všech tří dostupných příchutí jsou proteinové hrachové křupky skládající se z hrachového proteinu a tapiokového škrobu. Hrachový protein patří mezi nejlepší rostlinné zdroje bílkovin, nicméně sám o sobě obsahuje velmi málo aminokyseliny methioninu. Z toho důvodu je vhodné jej kombinovat s proteinem rýžovým, který naopak tuto aminokyselinu obsahuje v dostatečném množství. Je to sice drobný nedostatek, každopádně vzhledem k tomu, že granola nemá sloužit jako primární zdroj bílkovin v jídelníčku, nejedná se o žádnou katastrofu.

Nepřehlédněte
Více informací o jednotlivých zdrojích bílkovin se dočtete v našem článku Jaký si vybrat protein?

Zbytek složení se odvíjí od toho, o jakou příchuť se jedná. Varianta kokos, čokoláda a ořechy obsahuje také kokosový sirup, pražené mandle, bezlepkové ovesné vločky, čokoládové pecky, strouhaný kokos, kokosové plátky, kokosový krém a naklíčené quinoové lupínky. Ve 100 gramech produktu se skrývá 504 kcal, 20 g bílkovin, 37 g sacharidů (z toho 17 g cukru) a 29 g tuku. V porovnání s ostatními druhy granoly od značky Vilgain (obyčejná a proteinová granola) si veganská verze proteinové granoly z hlediska nutričních hodnot vede velmi dobře. Nutno ale říct, že zbylé dvě příchutě mají nutriční hodnoty o něco horší.

Složení jako takové hodnotíme na výbornou, protože v něm nenajdete žádné zbytečnosti ani přidaná umělá dochucovadla nebo sladidla. Všechny suroviny jsou velmi kvalitní a jejich vzájemná kombinace dává z výživového hlediska smysl.

Vilgain Granola recenze
Granola od Vilgain disponuje opravdu vynikajícím složením. 

Křupavé pochutnání

Když rostlinnou proteinovou granolu od Vilgain otevřete, ucítíte překvapivě výraznou a sladkou vůni kokosu. Samotná chuť už ovšem tak sladká není. Chuťově nejvýraznější jsou ořechy, naopak čokoláda je cítit podstatně méně (zejména v kombinaci s jogurtem). Osobně nejsem fanoušek přehnaně sladkých jídel, takže mi to vůbec nevadilo, nicméně pokud se těšíte, že si pochutnáte na opravdu výrazné chuti čokolády, nejspíš budete trochu zklamaní. Konzistence granoly je ovšem naprosto perfektní, protože na rozdíl od většiny konkurenčních produktů je sice křupavá, ale zároveň není zbytečně tvrdá. Jí se proto velmi dobře a v tomto směru jí opravdu nemám co vytknout.

Férová cena

Jestli něco kazí celkový dojem z tohoto produktu, tak je to cena. Ve srovnání s konkurenčními produkty totiž vyjde Vilgain Plant Protein Granola poměrně draze. Při hodnocení ceny je ovšem potřeba brát v potaz také použité suroviny a celkovou kvalitu. Když srovnáme granolu od Vilgain s podobně kvalitními výrobky, cena se už tak vysoká nezdá. Poměr ceny a kvality je proto podle mě velmi dobrý, ačkoliv je pravda, že i mezi obdobně kvalitními produkty můžete najít o něco levnější alternativy. Na druhou stranu pokud hledáte kvalitní granolu, která je navíc veganská a bez laktózy, Vilgain Plant Protein Granola v podstatě nemá konkurenci.

Tabulka cen pro Vilgain Plant Protein Granola
Obchod
Cena
Odkaz
Cena:  139 Kč

Závěrečné zhodnocení

Vilgain Plant Protein Granola nabízí kromě vynikající chuti a křupavé konzistence také výborné složení a samé kvalitní suroviny. Chcete-li si pochutnat na opravdu kvalitní granole, mohu ji vřele doporučit. Drobnou nevýhodou může být cena, která je sice poměrně vysoká, nicméně vzhledem ke složení a použitým surovinám je dle mého názoru férová. V konečném důsledku si od nás proto Vilgain Plant Protein Granola odnáší výborné hodnocení.

Proč nám můžete věřit?

Diskuze a zkušenosti (0)

Máš také zkušenosti s tímto produktem? Poděl se o ni napsáním své vlastní recenze.