Mixit Drink [recenze]: Skvělý drink, který spolehlivě zasytí

Proteinů jsou na trhu desítky a obrovská část z nich cílí na kulturisty a silové sportovce. Využití dobrého syrovátkového proteinu je ale mnohem širší a s jednou skvělou variantou přišel Mixit, který nenabízí ani zdaleka jen obyčejný protein, ale mnohem víc než to. Rozhodli jsme se tedy jejich Mixit Drink vyzkoušet a o naše postřehy se s vámi podělíme v naší recenzi.

Mixit Drink
Kategorie: Proteiny
Chuť
10.0/10
Rozpustnost
10.0/10
Stravitelnost
10.0/10
Složení
10.0/10
Cena
8.0/10
Celkové hodnocení
9.6
z 10 bodů

 

Tabulka cen pro Mixit Drink
Obchod
Cena
Odkaz
Cena:  499 Kč

Mixit Drink je jen protein, vláknina a ovoce

Mixit drink svým nutričním profilem možná úplně nepotěší nějaké hardcore kulturisty, ale pro rekreační sportovce a lidi, kteří nestíhají třeba kvůli hektickému dni pevné jídlo, je jako stvořený. Kromě klasického syrovátkového koncentrátu (vyrobeného mimochodem tou nejkvalitnější možnou metodou zvanou CFM) totiž obsahuje ještě rozpustnou kukuřičnou vlákninu. Ovocné příchutě pak obsahují skutečně i lyofilizované ovoce, karamelová varianta obsahuje karamelový prášek a čokoládová příchuť samozřejmě prášek čokoládový. Navíc u příchutí najdete i komplex 7 trávicích enzymů, které zajišťují maximální využitelnost. Žádná kontroverzní sladidla nebo jiné suroviny, které by kazily celkový pozitivní dojem. 

A proč vlastně mít v proteinu vlákninu? Ze dvou prostých důvodů – jednak skvěle vás zasytí a jednak také představuje potravu pro bakterie žijící v našich střevech. Kromě toho, že pozitivní vliv na trávení má samotný syrovátkový protein, efekt ještě umocníte právě rozpustnou vlákninou. 

Jak nám Mixit Drink chutnal?

Díky vstřícnému přístupu společnosti Mixit, která stála o naše nezávislé recenze, jsme měli možnost vyzkoušet hned několik různých Mixit Drinků a upřímně musíme říct, že každý z nich měl něco do sebe a nenašel se snad jediný, který by nám nechutnal. Kdybychom ale museli vybrat jen 3 nejlepší produkty, byl by to:

  • Borůvkový- Tento Mixit drink považujeme v naší redakci za vůbec nejlepší. Zaujala nás kromě krémovité textury taky jemná chuť, která skvěle vynikne jak ve vodě, tak v mléce. Díky 15% obsahu borůvek je chuť poměrně intenzivní a autentická – zvlášť, když si uvědomíte, jak chemicky chutnají některé proteiny, které mají borůvkovou příchuť, ale ve skutečnosti borůvky viděli jen z letadla. Kromě borůvek můžete v chuti zaregistrovat i kokos a banán, což je příjemné a osvěžující. 
  • Karamelový - Naprosto úžasný byl také slaný karamel, který obzvláště vynikl při přípravě v mléce. Ve vodě se někomu může zdát možná trochu nevýrazný, nicméně na nás působil zcela přirozeně a i když karamelové příchutě umí být nesnesitelně přeslazené a umělé, v případě Mixitu nás netrápil ani jeden z problémů. 
  • Malinový - Naše nejoblíbenější trio uzavírá ještě malinový Mixit Drink, který musíme také ocenit pro jeho neuvěřitelnou lehkost a zároveň nesmírně výraznou chuť, která tentokrát vynikne jak ve vodě, tak i v mléce. Tato varianta obsahuje hned 20% lyofilizovaných malin, což je na chuti doopravdy poznat a pro milovníky léta a ovoce je malinový drink naprostý must-have. 

 Mixit drink má skvělé složení a je vhodný i pro nesportovce.

Jak jsme si Mixit Drink připravovali? 

Když si chcete připravit Mixit Drink, je to naprosto jednoduché a rychlé. Stačí jen nalít 200ml vody nebo mléka do šejkru, přidat 4 polévkové lžíce drinku a chvíli s šejkrem třepat. Tato varianta je super pro případ, že chcete drink, který vás rychle zasytí třeba na cestách. Pokud ale máte čas a Mixit Drink si připravujete doma, můžete si ho ještě více vylepšit. Nám se osvědčilo použít při přípravě drinku kromě vody ještě jogurt a eventuálně můžete přidat i ovoce, které je v produktu použité (my jsme si zamilovali třeba extra porci borůvek do borůvkové verze). Takto zkombinované suroviny je dobré rozmixovat tyčovým mixérem a máte hotovou plnohodnotnou svačinu, která i nás jako bezmála stokilogramové sportovce na pár hodin zasytila. 

Kdy přijde vhod a kdy ne?

Mixit Drink ale není pro každého. Je to skvělá volba pro může, pro ženy a mohou ho bez obav používat i děti. Dokonce i my jako sportovci jsme jej opravdu ocenili a vlatně je fajn, když vás nějaký produkt na tři až čtyři hodiny zasytí. Není to ale protein, který bychom doporučovali třeba v těsném okolí tréninku, kdy příjem vlákniny nemusí být úplně žádoucí. Ostatně také proto jsme Mixit Drink nezařadili do našeho žebříčku nejlepších syrovátkových proteinů. Nic to ale nemění na faktu, že Mixit Drink je nutričně skvělý a hlavně až neuvěřitelně chutný produkt, který bude vyhovovat i těm z vás, kterým klasické proteiny přijdou umělé.

Ať už vyberete kteroukoliv variantu, budete určitě spokojeni 

Budete si muset připlatit, ale tak už to bývá

Mixit Drink ve srovnání s klasickými syrovátkovými proteiny rozhodně není levnou záležitostí a většinou 300 gramové balení seženete za zhruba 199 Kč. Vzhledem k tomu, že doporučená dávka může představovat až 60 gramů, to zní pro někoho opravdu šíleně. Jenže na tento nápoj se nedá pohlížet jako na obyčejný protein, ale spíše je dobré jej vnímat jako nějaké komplexní jídlo. Podobně jako třeba MANA nebo Anapur, který jsme pro vás také recenzovali. A na poměry komplexního jídla, které přirozeně chutná a spolehlivě zasytí, to rozhodně není nijak přemrštěné. 

Tabulka cen pro Mixit Drink
Obchod
Cena
Odkaz
Cena:  499 Kč

No a to by od nás bylo pro dnešní recenzi všechno! Podtrženo a sečteno: Mixit Drink sice není úplně levnou možností, ale zato je to chutná a zdravá svačina, po které můžete bez výčitek sáhnout kdykoliv. Máte s ním také zkušenosti? Neváhejte se podělit s ostatními čtenáři v komentářích! Tam můžete směřovat i všechny případné dotazy, na které rádi odpovíme.

Proč nám můžete věřit?

Diskuze a zkušenosti (0)

Máš také zkušenosti s tímto produktem? Poděl se o ni napsáním své vlastní recenze.