Nejlepší proteinové kaše na trhu 2024 - Jakou vybrat? (Test)

Proteinové kaše jsou v dnešní hektické a uspěchané době naprostá nutnost, kterou jistě spousta sportovců každý den využívá. Jsou ale všechny tou ideální snídaní šampionů, kterou byste do svého jídelníčku měli zařadit? Na to se podíváme v našem dnešním žebříčku, kvůli němuž jsme otestovali desítky kaší a vybrali z nich ty nejlepší, které vám představíme.

10 nejlepších proteinových kaší na základě testování

Pořadí Obrázek Produkt Hlavní výhody Cena Informace
1. Vilgain Minutová kaše Vilgain Minutová kaše 25 g bílkovin, Skvělé složení, 2 příchutě 179 Kč
2. SizeAndSymmetry Protein Mash SizeAndSymmetry Protein Mash 27 Kč za dávku, 26g bílkovin v porci, 29g sacharidů v porci 469 Kč
3. Prom-IN Low Carb Protein Mash Prom-IN Low Carb Protein Mash 26 Kč za dávku, 17,7g bílkovin v porci, 17,5g sacharidů v porci 259 Kč
4. Extrifit Protein Break Extrifit Protein Break 44 Kč za dávku, 25g bílkovin v porci, 45-50g sacharidů v porci 59 Kč - 60 Kč
5. GreenFood Bezlepková kaše GreenFood Bezlepková kaše 20 Kč za dávku, 20g bílkovin v porci, 19g sacharidů v porci 249 Kč
6. MaxxWin Protein Mash MaxxWin Protein Mash 21 Kč za dávku, 16,5g bílkovin v porci, 26g sacharidů v porci 249 Kč
7. Czech Virus Protein Porridge Czech Virus Protein Porridge 26,9 Kč za dávku, 13,5g bílkovin v porci, 21,5g sacharidů v porci 269 Kč
8. Nutrend Protein Porridge Nutrend Protein Porridge 26 Kč za dávku, 15g bílkovin v porci, 23,5g sacharidů v porci 26 Kč - 144 Kč
9. Extrifit Rice & Oat Mash Extrifit Rice & Oat Mash 25 Kč za dávku, 4g bílkovin v porci, 34g sacharidů v porci 21 Kč - 24 Kč
10. Emco Super Protein kaše Emco Super Protein kaše 16 Kč za dávku, 10g bílkovin v porci, 36g sacharidů v porci 15 Kč

Detailní srovnání proteinových kaší

1. Vilgain Minutová kaše

Vilgain Minutová kaše

Za nejlepší proteinovou kaši na trhu považujeme produkt s názvem Minutová proteinová ovesná kaše, za kterým stojí společnost Vilgain. Ta nabízí kromě opravdu famózní chuti také celých 25 gramů bílkovin na jednu porci, velmi snadnou přípravu a samozřejmě také pořádnou porci vlákniny, díky níž vás dokáže zasytit na opravdu dlouhou dobu a příjemně tak nastartovat váš aktivní den. No a když se to spojí s velmi příjemnou cenou, není vůbec co řešit.

Hlavní body

Výhody:

 • 25 g bílkovin v porci
 • Skvělé složení
 • Příjemná cena
 • Skvělé recenze
 • 2 dostupné příchutě

Nevýhody:

 • Chybí nám varianta natural
 • Balení obsahuje pouze 5 porcí
Shrnutí

Jak nám kaše chutnala:
Na Minutové proteinové ovesné kaši nás dost zaujaly především pozitivní recenze lidí, kteří ji již ochutnali a proto jsme s jejím vyzkoušením také příliš neotáleli. A musíme říct, že to bylo opravdu dobré rozhodnutí – varianta Kokosový krém je naprosto vynikající a potěší bezpochyby milovníky všech sladkých dezertů jako je Raffaello, zatímco Čokoláda a oříšek nabízí intenzivní a příjemnou chuť čokolády. Obě varianty přitom spojuje, že nejsou moc sladké, což hodnotíme velmi pozitivně, protože vám to dává případně dobrou možnost si do kaše přidat jakékoliv další suroviny, které máte rádi.

Jak hodnotíme složení:
Ať už se podíváme na kteroukoliv ze dvou dostupných příchutí, po stránce složení jim také nemáme co vytknout – například pro verzi Kokosový krém představuje základ produktu mléčný proteinový koncentrát tvořící 31,5 % produktu, dále bezlepkové ovesné vločky, strouhaný kokos, třtinový cukr, sušené kokosové mléko, mletá vanilka a mořská sůl. Všechny suroviny jsou tak za nás naprosto v pořádku. Zajímavé je, že na rozdíl od některých jiných produktů se Vilgain rozhodl sáhnout po cukru, takže tento produkt bude rozhodně skvělá volba i pro ty z vás, kteří hledají produkt bez umělých sladidel.

Závěrečné zhodnocení:
Ačkoliv Minutová proteinová ovesná kaše od společnosti Vilgain je opravdu skvělá a právem ji považujeme za nejlepší snídaňovou kaši, máme k ní dvě drobné výhrady. Pokud dodržujete doporučené dávkování, vydrží vám kaše jen a pouze na 5 dávek, což je podle nás opravdu málo. Ocenili bychom z tohoto pohledu tak třeba kilové (nebo klidně i větší) balení pro ty z nás, kteří například instantní kaši snídají pravidelně. Druhým nedostatkem je absence neochucené varianty, kterou by si mohl každý dochutit podle vlastních preferencí. Opět by to mohlo potěšit zejména pravidelné konzumenty, kteří by si tak mohli každý den dochutit kaši podle aktuálních preferencí. Navzdory tomu je tahle kaše ale skvělá a rozhodně ji doporučujeme vyzkoušet.

 

 

Obchod
Cena
Odkaz
Cena:  179 Kč

2. SizeAndSymmetry Protein Mash

SizeAndSymmetry Protein Mash

Na druhém místě našeho dnešního srovnání se s přehledem umístila kaše Protein Mash od společnosti SizeAndSymmetry. Tato kaše v sobě totiž kombinuje ideální množství bílkovin a sacharidů, je dostupná za dobrou cenu a nenajdete v ní žádné nesmyslné přidané suroviny, které by mohly kazit nutriční profil celého produktu. 

hlavní body
Výhody:
 • Výborný poměr ceny a kvality
 • Dostupnost hned ve třech příchutích
 • Minimum jednoduchých cukrů
Nevýhody:
 • I neochucená varianta je poměrně sladká 
shrnutí
Jak nám kaše chutnala:

V případě Protein Mash si můžete vybírat hned ze tří různých variant - kokos, smetanový jogurt a natural. Jediné, co můžu vytknout, je, že i neochucená varianta působí velmi sladce, což mi nevyhovovalo. Kromě toho ale není co vyčítat, všechny kaše zachovávají minimum jednoduchých cukrů, jejich chuť působí autenticky, přirozeně a neuměle, tudíž je můžu bez sebemenšího zaváhání doporučit. 

Jak hodnotíme složení:

Ani po stránce složení nemáme této kaši co vytknout. Tvoří ji totiž jen naprosto základní suroviny - syrovátkový izolát CFM, ovesná extrudovaná mouka, rýžová instantní mouka, rýžové vločky, micelární kasein a ke slazení jsou použity steviol glykosidy a sukralóza, tedy zdravotně nezávadné suroviny. Pokud zvolíte třeba kokosovou variantu, navíc je pouze drcený kokos, který nutriční profil kaše nijak negativně neovlivní.  

Závěrečné hodnocení:

I když SizeAndSymmetry není tak známá společnost, jejich kaše si prvenství v našem srovnání rozhodně zaslouží. Skvělé složení, skvělá chuť a přijatelná cena dělají z této kaše produkt, který můžete jíst každé ráno a nemusíte se bát žádných zbytečných cukrů či prázdných kalorií

Obchod
Srovnání cen
Odkaz
Cena:  469 Kč
Cena:  469 Kč

3. Prom-IN Low Carb Protein Mash

Prom-IN Low Carb Protein Mash

Na třetím místě našeho žebříčku nejlepších proteinových kaší se umístila Low Carb Protein Mash, kterou vyrábí velmi známá firma Prom-In. Kombinuje v sobě prémiové zdroje bílkovin a peptidů s kvalitními obilninami bohatými na betaglukany, tudíž se jedná o potravinu pro ty skutečně nejnáročnější zákazníky. 

hlavní body
Výhody:
 • Extrémně kvalitní složení 
 • Skvělá chuť 
 • Výborná stravitelnost
Nevýhody:
 • Vyšší cena
 • Obsahuje gumu guar
shrnutí
Jak hodnotíme chuť:

Proteinovou kaši Low Carb Mash osobně používám docela dlouho a když si ji připravím s trochou jogurt či tvarohu, nemůžu si ji vynachválit. Kaše chutná velmi dobře, mojí nejoblíbenější příchutí je rozhodně čokoláda a kokos, ale ani hrušková varianta není k zahození. U všech příchutí je na můj vkus trochu rušivé, že jsou dost sladké, musím vždy použít o něco více vody. 

Jak hodnotíme složení:

Pokud pominu obsah gumy guar, která sice není zdravotně závadná, ale v kaši si ji úplně nepředstavuji, není Low Carb Protein Mash co vytknout. Obsahuje probiotické kultury, vysoce kvalitní micelární kasein, CFM proteinový koncentrát, ovesnou instantní kaši a další velmi kvalitní složky, za které bych rozhodně dal ruku do ohně

Závěrečné hodnocení:

Proteinová kaše Low Carb Protein Mash je z mého pohledu velmi povedená kaše, u níž mi celkový dojem kazí jedině to, že nedokáže úplně dobře zasytit (což na druhou stranu může být výhoda, pokud si ji dáte třeba před tréninkem) a obsah gumy guar, což si v kvalitním produktu také nepředstavuji. Na druhou stranu v ní najdete i látky, které jiné kaše standardně nenabízí, kupříkladu trávicí enzymy, a tudíž můžu kaši doporučit. 

Obchod
Cena
Odkaz
Cena:  259 Kč

4. Extrifit Protein Break

Extrifit Protein Break

Čtvrté místo našeho žebříčku patří proteinové kaši Protein Break, kterou vyrábí všem velmi dobře známá společnost Extrifit. Tato kaše je dostupná hned v neuvěřitelných 10 příchutích a kombinuje v sobě kvalitní zdroje sacharidů s kvalitními zdroji bílkovin, abyste do svého těla po ránu dostali vše, co ve skutečnosti potřebujete nejen pro růst svalové hmoty. 

hlavní body
Výhody:
 • 10 skvělých příchutí
 • Bezchybná chuť 
 • Díky praktickým sáčkům se skvěle hodí na cesty
Nevýhody:
 • Vysoká cena
shrnutí
Jak nám kaše chutnala:

Abych si mohl dovolit krátké srovnání, vyzkoušel jsem všech 10 dostupných příchutí a vybrat jen jednu je opravdu velmi těžké. Všechny je spojuje to, že chutnají dost přirozeně, protože obsahují skutečně surovinu deklarovanou v příchuti (borůvková kaše obsahuje lyofilizované borůvky atd.). Kdybych nutně musel zvolit jednu nejlepší, byla by to pravděpodobně vanilka, která mně osobně chutná mnohem více než vanilkový protein od Extrifitu. Ať ale zvolíte jakoukoliv verzi, neuděláte chybu. 

Jak hodnotíme složení:

Pokud jde o složení, ve srovnání s předchozí SizeAndSymmetry Protein Mash je sice o něco rozsáhlejší, ale nic špatného v něm v zásadě nenajdete. Základ, který je u všech produktů stejný, tvoří mletá rýže, instantní syrovátkový 80% proteinový koncentrát, ovesné vločky, obilné křupinky a ke slazení použitá sukralóza. V závislosti na zvolené příchuti se pak složení rozšíří o lyofilizované ovoce, odtučněné kakao nebo například mletou skořici. Stejně jako v předchozím případě tedy nemáme co vytknout. 

Závěrečné hodnocení:

Celkový dojem z Protein Break od společnosti Extrifit kazí jen a pouze vyšší cena, protože platit každé ráno 44 Kč za snídani je poměrně vysoká cena, kterou není každý ochoten zaplatit. Přesto se ale podle mého názoru vyplatí, chuťově je dobrá a složení není co vytknout, tudíž ji rozhodně doporučuji.

Obchod
Srovnání cen
Odkaz
Cena:  59 Kč
Cena:  59 Kč
Cena:  60 Kč

5. GreenFood Bezlepková kaše

GreenFood Bezlepková kaše

Famózní chuť, žádný lepek a vynikající složení, které je navíc natolik transparentní, že máte přehled o zemi původu všech zastoupených surovin. To je proteinová bezlepková kaše od GreenFood, která v nejlepší čtveřici kaší, jaké na trhu seženete, prostě a jednoduše nesmí chybět. 

hlavní body
Výhody:
 • Zcela transparentní složení 
 • 20g bílkovin v jedné dávce
 • Skvělý poměr ceny a kvality
Nevýhody:
 • Obsahuje aromata
shrnutí
Jak hodnotíme chuť:

Tato proteinová kaše je dostupná hned v sedmi různých příchutích, ze kterých si vybere opravdu každý z vás. Já osobně mám moc rád kakao, proto jsem si vybral kakaovou variantu a byl jsem z ní upřímně nadšený. Je hodně intenzivní, chuť kakaa opravdu detekujete a kaši si rozhodně tak jako já zamilujete.  

Jak hodnotíme složení:

Bezlepková ovesná mouka a bezlepkové ovesné vločky z Anglie, mléčný proteinový koncentrát z Holandska, sušený bílek z Itálie, kakaový prášek a sladidlo sukralóza, která je zdravotně nezávadná. To je celý výčet složení proteinové kaše od GreenFood. I kdybych se sebevíc snažil kaši něco vytknout, neměl bych co.

Závěrečné hodnocení:

Proteinová bezlepková kaše od GreenFood je první (a nejlepší) ze série levných kaší, které častokrát poráží své dražší konkurenty na plné čáře. I když pominete, že je bez lepku, chutná skvěle, složení je transparentní a nenajdete v něm žádné kontroverzní či škodlivé látky. Zkrátka nelze nic než doporučit.

Obchod
Srovnání cen
Odkaz
Bohužel jsme k produktu nenašli žádný obchod.
Zkuste porovnat ceny na Heureka.cz

6. MaxxWin Protein Mash

MaxxWin Protein Mash

Chutná, skvěle stravitelná a navíc dostupná za dobrou cenu. Přesně taková je proteinová kaše od MaxxWin, dnes již možná trochu zapomenutého výrobce, který svými doplňky ale stále ještě má co nabídnout. A když si navíc můžete vybrat hned ze 7 různých příchutí, není vůbec co řešit.

hlavní body
Výhody:
 • Chutná a dobře stravitelná 
 • Dobrý poměr ceny a kvality
 • Dobré zdroje bílkovin
Nevýhody:
 • Jeden zdroj sacharidů
shrnutí
Jak nám kaše chutnala:

Osobně jsem ze všech 7 dostupných příchutí vybral banán a musím se přiznat, že mě i přes původní obavy dosti zaujal. Přestože je sladký, rozhodně není přeslazený a vzhledem k tomu, že kaše banán skutečně obsahuje, působí velmi autenticky a neuměle, což mi naprosto vyhovuje. Jediným zklamáním pro mě je, že i neochucená varianta je doslazována. 

Jak hodnotíme složení:

Z mého pohledu ani zde není kaši co vytknout. Základem této kaše je instantní rýže, která je pro lepší konzistenci kaše předželatinizovaná. Ta je dále obohacena o mléčný proteinový koncentrát, který je nativní a obsahuje jak syrovátkový protein tak kasein, inulin a čekankovou vlákninu. Kaše je slazena sukralózou a dochucena lyofilizovaným ovocem. 

Závěrečné hodnocení:

Paradoxně jedna z nejlevnějších kaší našeho výběru, která ale má stejně jako předchozí kaše od Bulk Powders co nabídnout. Žádné zbytečné suroviny, žádné přidané chemické suroviny, ale zato skvělá chuť, dobrá stravitelnost a příjemná cena. Rozhodně mohu jen a pouze doporučit. 

Obchod
Srovnání cen
Odkaz
Cena:  249 Kč
Cena:  249 Kč

7. Czech Virus Protein Porridge

Czech Virus Protein Porridge

Sedmé místo našeho žebříčku patří proteinové kaši Perfect Protein Porridge od společnosti Czech Virus, která nejlepší místa v našich žebříčcích sbírá s železnou pravidelností. Jejich kaše jsou dostupné hned ve třech různých příchutích, ze kterých si vybere opravdu každý, jsou tvořeny jen těmi nejkvalitnějšími surovinami a chutnají tak skvěle, že se budete na každé ráno těšit. 

hlavní body
Výhody:
 • Skvělá chuť
 • Dobrý poměr ceny a kvality
 • Tři dostupné příchutě
Nevýhody:
 • Použití xantanové gumy
shrnutí
Jak nám kaše chutnala:

Zatím jsem měl možnost vyzkoušet pouze dvě dostupné příchutě a musím se narovinu přiznat, že obzvláště z varianty Čokoláda a kokos jsem byl opravdu unešený. Díky obsahu skutečné mléčné čokolády chutnala kaše opravdu výborně, zvlášť, když se drobné kousky čokolády začaly rozpouštět v ústech.

Ani jahodová varianta ale rozhodně není k zahození, vzhledem k obsahu tvarohového prášku je chuť velmi jemná a autentická, ale zároveň nepůsobí ani trochu uměle, tudíž ji všemi deseti doporučuji. 

Jak hodnotíme složení:

Přes všechnu tu famózní chuť a standardy, na které jsem v případě Czech Virusu samozřejmě zvyklí, mi jedna věc vadí. Ovesné vločky, syrovátkový proteinový koncentrát, sušené mléko, kokosové kousky i mléčná čokoláda jsou v naprostém pořádku, ale použití xantanové gumy můj celkový dojem z produktu kazí. Tato složka sice není zdravotně nijak závadná, ale přesto si myslím, že není v kaších nezbytná a jelikož se snažím jíst co nejméně průmyslově upravených surovin, různé gumy a zahušťovadla nevyhledávám. 

Závěrečné hodnocení:

Pokud vám použití xantanové gumy (která se běžně vyskytuje například v proteinech) nevadí, není co řešit a rozhodně bych dal proteinové kaši od Czech Virusu šanci, protože chutná opravdu famózně a složení je jinak více než dobré. Navíc v poměru ceny a kvality vychází velmi solidně, tudíž není opravdu co jiného vytknout. 

Obchod
Srovnání cen
Odkaz
Bohužel jsme k produktu nenašli žádný obchod.
Zkuste porovnat ceny na Heureka.cz

8. Nutrend Protein Porridge

Nutrend Protein Porridge

Na 8. místě našeho žebříčku se umístily proteinové kaše Protein Porridge od společnosti Nutrend, které v sobě kombinují hned několik dobrých zdrojů sacharidů s mléčným izolátem, který představuje ideální bílkovinu pro vaši snídani. Navíc si můžete vybírat hned z několika dobře chutnajících příchutí.

hlavní body
Výhody:
 • Různé zdroje sacharidů a mléčný izolát
 • Dobrý poměr ceny a kvality
 • Chutná kaše, která zasytí
Nevýhody:
 • Obsahuje akáciovou gumu, protispékavé látky a fruktózu
shrnutí
Jak hodnotíme chuť:

Po chuťové stránce mě nejvíce zaujala malinová varianta, která obsahuje lyofilizované maliny a chia semínka, takže její chuť je opravdu vyladěná. Opravdu oceňuji, že kaše není sladká a působí naprosto přirozeně. Stejně tak byla velmi dobrá i čokoládová varianta, která byla opravdu intenzivní a patřila rovněž k nejchutnějším kaším, jaké jsem zatím ochutnal. Naproti tomu varianta kaše s kolagenem, tedy Beauty Collagen Porridge mě nezaujala vůbec, působila naprosto obyčejně a nezajímavě.

Jak hodnotíme složení:

Na jedné straně musím v případě Protein Porridge opravdu vyzdvihnout například bezlepkové ovesné vločky, izolát mléčných bílkovin, kokosový cukr, rýžová mouka, pohanková kaše a chia semínka, na straně druhé se mi nelíbí použití akáciové gumy, protispékavých látek a fruktózy.

V případě Beauty Collagen Porridge se mi nelíbí už celá myšlenka, protože kolagen (ani rybí hydrolyzovaný kolagen) nepovažuji za dobrou bílkovinu. Ani v kaších, ani po tréninku. 

Závěrečné hodnocení:

Pokud byste si měli vybírat mezi Protein Porridge a Beauty Collagen Porridge, rozhodně bych bez váhání zvolil Protein Porridge, protože mi připadá tisíckrát lepší nejen svým složením, ale i chutí. Cenově vychází velmi dobře, zasytí vás a navíc si i pochutnáte. Když přežijete pár surovin, které by v kaši být nemuseli (ale zdravotně závadné nejsou), je to dobrá volba.  

Obchod
Srovnání cen
Odkaz
Cena:  26 Kč
Cena:  32 Kč
Cena:  34 Kč
Cena:  29 Kč
Cena:  144 Kč

9. Extrifit Rice & Oat Mash

Extrifit Rice & Oat Mash

Na devátém místě našeho srovnání máme jedinou kaši žebříčku, která není vyloženě proteinová, ale své místo si zde rozhodně zaslouží. Rice Oat Mash je totiž kombinací ovesných a rýžových vloček, což jsou dva skvělé zdroje sacharidů. Když si k této kaši na snídaní přidáte vlastní protein, dostanete bezkonkurenční plnohodnotné jídlo.  

hlavní body
Výhody:
 • Skvělá sacharidová kaše
 • Opravdu dobře chutná
Nevýhody:
 • Neobsahuje bílkoviny 
 • Obsahuje aroma
shrnutí
Jak nám kaše chutnala:

Z mého pohledu byla kaše Rice Oat Mash jednou z nejchutnějších, na jaké jsem při tvorbě žebříčku narazil, a proto si své místo zde rozhodně zaslouží. Opravdu mě zaujala čokoládová varianta, která je obohacena o čokoládové hoblinky slazené sacharózou. Ty totiž dodávají celé kaši zcela nový rozměr a opravdu si na ní pochutnáte. Ke kaši jsem si vždycky připravil zvlášť čokoládový protein a moje snídaně neměla žádnou chybu. 

Jak hodnotíme složení:

Když se podíváte na složení Rice Oat Mash, není mu téměř co vytknout. V každém balení najdete instantní rýžové vločky, odtučněné kakao, ovesné vločky, obilné křupínky, přičemž další složky se liší v závislosti na příchuti, ale zpravidla se jedná o lyofilizované ovoce či kakaovou hmotu. Drobný nedostatek spočívá v tom, že kaše obsahuje aromata, která by tam podle mého názoru být nemusela, ale závažný problém to nepředstavuje.

Závěrečné hodnocení:

Pokud vám spíše než proteinové kaše vyhovují jen ty sacharidové, je Rice Oat Mash skvělou volbou. Chutná opravdu dobře, nestojí příliš moc peněz a v konečném důsledku je složení dost kvalitní, tudíž kaši určitě doporučujeme.  

Obchod
Srovnání cen
Odkaz
Cena:  22 Kč
Cena:  22 Kč
Cena:  21 Kč
Cena:  24 Kč

10. Emco Super Protein kaše

Emco Super Protein kaše

Poslední místo našeho srovnání patří proteinové kaši od společnosti Emco, která nabízí produkty dostupné téměř v každém supermarketu. Tato kaše je suverénně nejlevnějším výrobkem našeho žebříčku, je prakticky zabalená v jednotlivých sáčcích a navíc opravdu dobře chutná.

hlavní body
Výhody:
 • Skvělá chuť 
 • Velmi nízká cena
Nevýhody:
 • Obsahuje poměrně vysoké množství cukru 
 • Zdrojem bílkovin je pouze sojový izolát 
shrnutí
Jak nám kaše chutnala:

Proteinové kaše od Emca jsem vyzkoušel hned ve dvou dostupných variantách, a sice višeň a čokoláda. Obě dvě mi až překvapivě chutnaly, obzvlášť čokoláda je velmi intenzivní a díky celým kouskům se velmi příjemně jí. Co mi ale vadilo je, že jsou kaše velmi sladké, pro mě osobně to byl poměrně rušivý element. Více vody nebo mléka navíc použít nejde, protože by kaše byla moc řídká,

Jak hodnotíme složení:

Ve složení je hned několik surovin, které vzbuzují dojem, že kvalitní proteinová kaše je k dostání i v běžném supermarketu. Konkrétně můžeme vyzdvihnout obsah ovesných vloček, quinoi i tapiokového škrobu. Celkový dojem ale kazí poměrně velké množství cukru a sojový proteinový izolát, který bych si ve své snídaňové kaši úplně nepředstavoval. 

Závěrečné hodnocení:

Pokud by vám náhodou instantní kaše došly a vy jste hledali nějaké nouzové řešení, určitě je možné Emco použít. Na pravidelnou konzumaci bych to ale vzhledem k vysokému obsahu cukru a použití jen a pouze sojového izolátu neviděl a raději bych vybíral některou z kaší, které se umístily výše v žebříčku.  

Obchod
Cena
Odkaz
Cena:  15 Kč -25%

Na co jsme se při testování zaměřili?

Při sestavování našeho nezávislého žebříčku jsme se řídili hned několika kritérii, která jsou podle nás důležitá pro každého spotřebitele. V případě proteinových kaší to tedy byly především tyto parametry: 

 • Cena, protože proteinové kaše nemusí stát zbytečně moc, když obsahují jen základní a levné suroviny dostupné v každém supermarketu
 • Suroviny, protože proteinové kaše mají sloužit zdravě se stravujícím sportovcům a neměly by tedy obsahovat aromata, barviva, zahušťovadla, kontroverzní sladidla ani jiné zbytečné či dokonce problematické látky
 • Chuť, protože snídaně by měla být dobrým chuťovým zážitkem a jíst jídlo, do kterého se musíte nutit, nebude dlouhodobě fungovat. 

Kromě těchto tří parametrů jsme se samozřejmě zajímaly i o další, ale ty nebyly pevně stanovené. Řešili jsme, zda nás produkt něčím zaujal, zda něčím vyniká nad konkurencí i jestli uvádí o svém výrobku kompletní informace. Zkrátka a dobře jsme dělali všechno proto, abychom vám přinesli co možná nejobjektivnější a nejpřesnější žebříček nejlepších proteinových kaší, jaké na trhu najdete

Je lepší sacharidová, nebo proteinová kaše?

Jistě jste si všimli, že na trhu můžete nalézt v podstatě dva hlavní druhy kaší - sacharidové a proteinové. Která z nich je ale lepší? To záleží primárně na tom, jak máte nastavený příjem bílkovin v průběhu celého dne. Z mého pohledu by snídaně rozhodně měla obsahovat nějaké bílkoviny, tudíž pokud nepijete například proteinový nápoj, určitě bych preferoval kaši proteinovou, jaké jsme se snažili primárně vybírat do našeho žebříčku. Pokud ale ráno máte dost času a chcete si sami udělat například ovesnou kaši a k ní si dát zvlášť protein, určitě je to jedna z možností. 

Jak si proteinovou kaši připravit?

Většina kaší, které v našem dnešním žebříčku zmiňujeme, je na přípravu velmi jednoduchá. Jelikož jsou již ochucené, stačí je jen a pouze rozmíchat ve vodě nebo v mléku a během pár vteřin míchání jsou připraveny. Já sám ale většinou preferuji neochucené varianty instantních kaší, protože si je později mohu sám dochutit. Dochutit si můžete samozřejmě i kaše ochucené, nicméně já mám rád, když věci chutnají přirozeně a žádná přidaná aromata, barviva ani další látky nevyhledávám.

Do neochucené kaše si vždy přidávám tři základní suroviny, a sice skořici, která vyrovnává hladinu krevního cukru, chia semínka, jež jsou skvělým zdrojem omega mastných kyselin a kakaovou hmotu ze 100% kakaa. Právě poslední zmiňovanou věc si nemůžu vynachválit, čokoláda je skvělým zdrojem draslíku a lze ji přidat naprosto kamkoliv. V teplé kaši se navíc čokoláda příjemně rozteče a po chuťové stránce si tak každé ráno dopřejete nezapomenutelný zážitek.

Jaký druh kaše je nejlepší?

Na trhu máte k dispozici nepřeberné množství kaší. Jde ji udělat de facto z kterékoliv obilniny, a proto si můžete vybírat například z ovesných kaší, rýžových, pohankových či jáhlových kaší. Která je ale nejlepší? To se nedá jednoznačně říct, protože každá z nich disponuje jinými benefity. Já sám mám nejraději ovesnou kaši, která má ve srovnání s ostatními větší množství vlákniny, obsahuje široké spektrum vitamínů skupiny B, hořčík a draslík, což jsou pro sportovce velmi žádoucí složky potravy. Naproti tomu jáhlová kaše má o něco více bílkovin, ve 100 gramech jahel najdete hned 12 gramů bílkovin, což je opravdu bezkonkurenční.

Rýžová kaše je po nutriční stránce možná lehce horší, ale na druhou stranu je skvělá i studená a dobře se přenáší například do školy. Z jednotlivých kaší tedy nemá smysl vybírat tu nejlepší, ideální je jejich pravidlné střídání v jídelníčku. Díky tomu přijmete ze stravy širší spektrum mikronutrientů a žádná z kaší se vám nepřejí. V případě, že kupujete kaše instantní pak můžete volit i takové, které v sobě kombinují více zdrojů sacharidů, což já osobně doporučuji. 

Čím si kaši dochutit?

Možností, jak si kaši dochutit tak, aby byla nejen nutričně bohatá, ale také chuťově perfektně vyladěná, je nespočet. Je však důležité pamatovat na to, že dochucovadla mohou obsahovat poměrně dost kalorií, takže se to s některými z nich nevyplatí přehánět. Snadnou možností, jak si kaši osladit, je přidání stévie. Toto přírodní sladidlo neobsahuje žádné kalorie, přestože má velmi vysokou sladivost. Stejně tak si můžete kaši dochutit například ovocem, které sice zpravidla obsahuje rychlé sacharidy, nicméně těm není potřeba se například na snídani nutně vyhýbat obloukem. Navíc ovoce obsahuje řadu vitamínů. Nabízí se například banány, maliny, borůvky, jahody, plátky jablka, ale představivosti se meze nekladou.

Chcete-li si kaši nejen dochutit, ale také ji obohatit o bílkoviny, nabízí se jako logická varianta přidat do kaše odměrku syrovátkového (případně jiného) proteinu a zabít dvě mouchy jednou ranou. Proteiny zpravidla obsahují sladidla s nízkým obsahem kalorií, což je v tomto případě také benefit. V neposlední řadě je možné přidat do kaše také ořechy, případně různá semínka obsahující důležité minerály a omega 3 mastné kyseliny.

Můžu si kaši připravit sám doma?

Kromě kupování některé z připravených kaší se samozřejmě nabízí možnost připravit si proteinovou kaši kompletně od začátku doma. Výhodou je, že v takovém případě máte 100% kontrolu nad obsahem veškerých surovin. Nevýhodou je naopak skutečnost, že příprava domácí kaše zabere více času. Místo přípravy během pár minut si v takovém případě musíte vyhradit podstatně více času a energie. Některé kaše navíc disponují dost komplexním složením, které může být v domácích podmínkách složité napodobit. Navíc může být obtížnější přesně měřit obsah všech makronutrientů. Přesto se ale jedná o variantu, která některé lidi zaujme více, než kupování připravených kaší. Pokud je pro vás ale důležitá rychlost přípravy, doporučujeme vsadit na kaše kupované.

Zdroje

 1. https://www.svetfitness.cz/clanek/jaky-si-vybrat-protein/

 2. CLARK, Nancy. Sportovní výživa: stravovací plán, potravinové doplňky, strava před výkonem i po něm, specifické výživové potřeby, hubnutí bez hladovění, recepty. 4. vydání. Přeložil René SOUČEK, přeložil Monika SOUČKOVÁ. Praha: Grada Publishing, 2020. ISBN 978-80-271-1030-8.

Proč nám můžete věřit?

Diskuze a zkušenosti (3)

Lukáš Anonym
Březen 19, 2020

prom-in na 1. místo, lepší kaši než jejich kokos s čokoládou jsem nejedl ;)

Souhlasím(+1)
Nesouhlasím(0)
Igor Kloc
Duben 7, 2020

Naprosto souhlasim s zebrickem. Stridam protein mash a low carb protein mash na prvnich dvou mistech a nemuzu si vynachvalit. Obcas si udelam kasi vlastni, ale jiz hotove kase maji vzdy lepsi chut.

Souhlasím(0)
Nesouhlasím(0)
Jakub Zajicek
Duben 20, 2020

GreenFood bezkonkurencne nejlepsi. Celkem se divim, ze jsou az #4. Velmi prijemna, nepreslazena a prirozena chut.

Souhlasím(+2)
Nesouhlasím(-2)