Lískooříškové máslo VanaVita: Když skvělé složení potká delikátní chuť [recenze]

O tom, že máme slabost pro ořechová másla, se pravděpodobně nemusíme zdlouhavě rozepisovat. Je to totiž patrné z mnohých recenzí nebo například z našeho žebříčku nejlepších ořechových másel. Když jsme proto dostali možnost vyzkoušet lískooříškové máslo od společnosti VanaVita, byli jsme všema deseti pro. Byli jsme nakonec spokojeni? A jak hodnotíme složení? Na to se podíváme v rámci této recenze.

Lískooříškové máslo VanaVita
Kategorie: Másla, krémy
Chuť
10.0/10
Roztíratelnost
10.0/10
Stravitelnost
9.0/10
Složení
9.0/10
Cena
10.0/10
Celkové hodnocení
9.6
z 10 bodů

 

Tabulka cen pro Lískooříškové máslo VanaVita
Obchod
Cena
Odkaz
Cena:  259 Kč

Na úvod se ještě hodí říct, že od společnosti VanaVita jsme již hodnotili několik produktů, jako například různé shots nebo jejich skvělé BIO Greens Mix, které se dostalo i do našeho srovnání nejlepších greens doplňků. Od tohoto produktu jsme tedy měli opravdu velká očekávání.

Jak hodnotíme složení?

Ještě před samotným ochutnáním produktu jsme se zaměřili na jeho složení, protože to nás samozřejmě zajímá nejvíce. Udělat chuťově dobrý produkt se špatným složením není nic těžkého, ale zachovat pouze kvalitní suroviny a přesto vytvořit dobré máslo už je těžší. A v tomto ohledu nás lískooříškové máslo VanaVita opravdu nadchlo. Základem jsou totiž BIO lískové ořechy, které jsou obohaceny o třtinový cukr, kakaový prášek, kakaové máslo a kakaovou hmotu, přičemž i všechny ostatní suroviny jsou v BIO kvalitě. To je podle nás naprosto skvělé, protože v konečném důsledku dostatek bílkovin, zdravých tuků i vlákniny. Složení jako takovému tedy nemáme co vytknout a obzvláště musíme ocenit také to, že se vzhledem k obsaženým surovinám hodí také pro vegetariány a vegany.

BIO lískooříškový krém VanaVita
Tohle lískooříškové máslo nabízí skvělé složení a dobrou chuť. 

Co říkáme na konzistenci?

Kromě složení pak za zmínku stojí také prvotřídní konzistence. Když nám máslo přišlo, byla samozřejmě patrná vrstva oleje na hladině, a proto bylo třeba před použitím máslo řádně promíchat. Pak jste se ale dočkali naprosto ideální konzistence, která byla dostatečně tekutá na to, aby se máslo dobře rozmíchalo například v kaších nebo smoothies, ale zároveň dostatečně tuhá na to, aby máslo neteklo například z plátku pečiva. Ani v tomto případě tak nemáme úplně co vytknout.

Chuťově je naprosto neodolatelné!

To nejlepší na lískoořískovém krému s kakaem od společnosti VanaVita je však jeho jedinečná chuť. Jakmile ho jednou otevřete, bude jen velmi těžké mu odolat. Máslo totiž chutná opravdu dobře a díky přídavku kakaa náramně připomíná nugát. Je poměrně sladké, protože třtinový cukr tvoří hned 20 % produktu, ovšem díky intenzivní chuti vám do kaše či jogurtu stačí použít i menší množství, abyste dostali dobrou chuť.

Jak se dá máslo využít?

Přestože jsme to v rámci tohoto článku již částečně naznačili, na tomto másle musíme ocenit také jeho velmi široké využití. Dá se totiž jíst samotné jen tak, ale můžete ho namazat třeba na pečivo, přidat do nejrůznějších kaší, jogurtů, smoothies, proteinových nápojů i celé řady dalších receptů. Pokud byste rádi zvýšili svůj příjem kalorií, hodí se toto máslo skvěle například k výrobě domácího gaineru z 9 surovin.

Jak hodnotíme cenu?

Kromě toho, že je máslo skvělé jak po stránce chuti, tak po stránce složení, musíme také vyzdvihnout velikost balení, protože produkt má hned 340 gramů a díky tomu vám vydrží poměrně dlouho. Za tohle balení přitom zaplatíte v době psaní této recenze jenom 259 korun, což je ve srovnání s ostatními ořechovými másly opravdu dobrá cena. Můžete sice namítat, že produkt obsahuje například třtinový cukr, který je rozhodně levnější surovinou než například kvalitní ořechy, ovšem nesmíte zapomínat na to, že všechny použité suroviny disponují BIO certifikací, což je za nás příjemné plus.

Tabulka cen pro Lískooříškové máslo VanaVita
Obchod
Cena
Odkaz
Cena:  259 Kč

Závěrečné zhodnocení: Máslo, které stojí za zkoušku

Závěrem tak zbývá pouze znovu konstatovat, že tomuhle máslu vlastně nemáme co vytknout. Nabízí dobré složení, skvělou chuť a univerzální použití. No a aby toho nebylo málo, je k dostání za velmi příjemnou cenu. Ať už tedy hledáte ingredienci do nejrůznějších FIT receptů, nebo jen potřebujete zdravější alternativu, když vás bude příště honit mlsná, lískooříškové máslo od VanaVita je skvělou volbou.

Proč nám můžete věřit?

Diskuze a zkušenosti (0)

Máš také zkušenosti s tímto produktem? Poděl se o ni napsáním své vlastní recenze.