NutHillka: Opravdu poctivé čokoládové máslo! [recenze]

Pokud jde o ořechové krémy, můžeme říct, že s nimi máme opravdu bohaté zkušenosti. Věnovali jsme se jim například v rámci našeho srovnání nejlepších ořechových másel nebo v některé z rozsáhlých recenzí. Když jsme tak dostali možnost vyzkoušet produkty od brněnské čokoládovny Chocolate Hill, ani na chvíli jsme neváhali. Jestli vás zajímá, jak nás zaujalo jejich máslo prodávané pod názvem NuttHillka a jak je hodnotíme, je tato recenze přesně pro vás.

Oříškový krém s mléčnou čokoládou bez cukru, pekany a kešu
Kategorie: Másla, krémy
Chuť
10.0/10
Konzistence
9.0/10
Stravitelnost
10.0/10
Složení
10.0/10
Cena
9.0/10
Celkové hodnocení
9.6
z 10 bodů

 

Vyzkoušejte Nuthillku

 

A pokud byste pro srovnání hledali nějaké další recenze, můžete se podívat například na naše rozsáhlé hodnocení ořechových krémů od KetoDiet.

Jak vypadá složení tohoto másla?

Udělat chutné máslo, když nemusíte brát ohled na složení, je poměrně jednoduché. Jakmile ale začnete koukat na co nejkvalitnější suroviny a zároveň chcete, aby produkt neobsahoval zbytečně moc cukru a dalších ne úplně žádoucích surovin, může to být o něco komplikovanější. Chocolate Hill to však zvládl na jedničku. Jejich NuttHillka obsahuje pražené pekanové ořechy, což není úplně standardní surovina. Ty jsou dále obohaceny o mléčnou čokoládu bez přidaných cukrů (ta je slazena erythritolem), kešu ořechy a himalájskou sůl. Takovému složení nemáme absolutně vůbec co vytknout a naopak je třeba ocenit, že Chocolate Hill sahá i po méně tradičních ořeších, které konkurence téměř nepoužívá.

NutHillka recenze
Chocolate Hill dělá prvotřídní produkty, od tabulkové čokolády až po ořechové krémy.

Jak se dá používat?

Pokud jde o použití tohoto krému, máte obrovské množství možností. Při skladování za běžné pokojové teploty se můžete těšit na konzistenci, která připomíná krásně hustý nugát, takže se dá krém pohodlně namazat na lívance, palačinky, přidat do jogurtu nebo použít do nejrůznějších receptů. Vzhledem k tomu, že jeho chuť je velmi návyková, jej pravděpodobně budete postupně ujídat i jen tak na lžičku – a v takovém případě určitě oceníte poměrně nízké množství jednoduchých cukrů.

Jak NuttHillka chutná?

Kromě složení patří k nejdůležitějším parametrům každého produktu také chuť. A v tomhle ohledu vás NuttHillka rozhodně nezklame, protože tento krém je podle nás naprosto vynikající. Není zbytečně přeslazený, ale díky zmiňovanému erythritolu však stále máslo není nedostatečně sladké. Chuť čokolády je plná a intenzivní a v kombinaci se zmiňovanými pekanovými ořechy vytváří skutečně harmonické duo. Přirozeně nasládlý chuťový profil pak ještě lépe dokresluje přidání zmiňovaných kešu ořechů.

Jak hodnotíme cenu?

V době psaní této recenze vyjde jedno balení ořechového krému na 235 korun, což je upřímně řečeno lehce vyšší cena, která ale reflektuje vysokou kvalitu vstupních surovin. Přeci jenom samotné pekanové ořechy jsou poměrně drahou surovinou a o kvalitní čokoládě ani nemluvě. V konečném důsledku je tak cena za takto skvělý produkt přiměřená.

Vyzkoušejte Nuthillku

Závěrečné zhodnocení: Máslo, které stojí za zkoušku

Závěrem tak zbývá říct snad jen to, že i když máslo vychází cenově poměrně dráž ve srovnání s konkurenčními produkty jako je například ořechová máslo Šufánek, tak rozhodně stojí za vyzkoušení. Jeho chuť je naprosto neodolatelná a přitom se výrobci daří držet velmi dobré složení bez zbytečných surovin.

Proč nám můžete věřit?

Diskuze a zkušenosti (0)

Máš také zkušenosti s tímto produktem? Poděl se o ni napsáním své vlastní recenze.