Nejlepší krabičkové diety Olomouc: Srovnání a žebříček pro rok 2024

Chcete kompletně změnit svůj jídelníček, začít konečně zdravě jíst a dostat se do formy, ale nemáte dostatek času si každý den připravovat jídlo? Pak je pro vás krabičková dieta vynikající volbou, která si přímo říká o vyzkoušení. Krabičkové diety zažívají ohromný boom po celém Česku. Je tedy logické, že nemohly minout ani Olomouc. Právě na ni se v rámci našeho žebříčku nejlepších krabičkových diet zaměříme. Ukážeme si v něm, jaké krabičkové diety jsou v Olomouci dostupné, vypíchneme jejich hlavní přednosti, ale neopomeneme ani jejich zápory a stručně se podíváme i na jejich výrobce. Pokud chcete zjistit, jaké jsou ty nejlepší krabičkové diety pro Olomouc v aktuálním, pak čtěte dál.

Nejlepší krabičkové diety Olomouc

Pořadí Obrázek Produkt Hlavní výhody Cena Informace
1. Zdravé Stravování Zdravé Stravování Kvalitní jídla, Velký výběr programů, Možnost konzultací 465 Kč
2. Diet Fresh Menu Diet Fresh Menu Lokální suroviny, Výborné jídlo, Rozvoz po Olomouci i okolí 420 Kč
3. Krabky Krabky Zajímavá cena, Velmi kvalitní jídla, Skvělá chuť 355 Kč
4. Zdraví z krabičky Zdraví z krabičky Chutné a vysoce kvalitní jídlo, Zavedená značka, Mnoho programů 531 Kč
5. Zdravé krabičky Zdravé krabičky Vynikající meníčka, Přívětivý poměr cena / kvalita, Možnost nastavení kalorií 369 Kč

Detailní rozbor nejlepších krabičkových diet v Olomouci

1. Zdravé Stravování

Zdravé Stravování

Společnost Zdravé stravování naše žebříčky věnované krabičkovým dietám doslova ovládá a není se vůbec čemu divit. Její velkorysý výběr různých speciálních programů, pestrá menu a vysoká kvalita potravin si o to totiž přímo říkají. V případě potřeby si navíc můžete nechat s výběrem té nejvhodnější diety poradit profesionálním výživovým poradcem. K tomu je možné u každého menu přesně upravit počet kalorií tak, aby odpovídal vašim současným požadavkům. Tato krabičková dieta se však neřadí mezi ty nejlevnější a je třeba počítat s tím, že za jedno denní meníčko zaplatíte přibližně 400 Kč.

Výhody:

 • Obrovský výběr programů
 • K dispozici je výživový poradce
 • Dlouhodobé zkušenosti
 • Kvalitní a velmi chutná jídla

Nevýhody:

 • Jídla jsou připravována pouze na všední dny

O výrobci:
Společnost Zdravé stravování se zdravé výživě věnuje již od roku 2008. Od té doby se z ní stala největší firma svého druhu v České republice, která má jako jediná zastoupení ve všech krajích naší republiky. O vaši spokojenost a zdravý životní styl se v současnosti stará více než 300 zaměstnanců, v jejichž řadách najdeme samozřejmě profesionální kuchaře, výživové poradce i příjemné kurýry.

Závěrečné zhodnocení:
Pokud se chcete v Olomouci dobře a zdravě najíst, ale v restauraci nemůžete najít to, co potřebujete a na domácí vyvařování nemáte čas, s krabičkovou dietou od Zdravého stravování rozhodně nemůžete udělat chybu. Vynikající suroviny, závoz přesně na čas a rozsáhlé zkušenosti z ní dělají jednu z nejlepších krabičkových diet v tuzemsku.

2. Diet Fresh Menu

Diet Fresh Menu

I krabičková dieta Diet Fresh Menu se v našich žebříčcích již objevila. Za své umístění vděčí především snaze vařit krabičkové diety z lokálních surovin, jež vynikají svou velkou kvalitou, čerstvostí a dostupností. Jídla jsou opravdu chutná a skvěle vyvážená. Problémem však může být poměrně vysoká cena, která příliš neklesá ani v případě, že si objednáte jídlo na více dní dopředu.

Výhody:

 • Lokální suroviny
 • Výborné jídlo
 • Rozvoz po Olomouci i jejím okolí
 • Velmi dobré zákaznické hodnocení

Nevýhody:

 • Vysoká cena
 • Menší počet dostupných programů

O výrobci:
Diet Fresh Menu bylo založeno ve Zlíně, odkud se postupně rozšířilo do dalších měst na Moravě a aktuálně také na Slovensko. Cílem společnosti je dodávat zákazníkům vysoce kvalitní potraviny a zároveň podporovat místní podnikatele nákupem lokálních surovin. Díky nim je jídlo od Diet Fresh Menu opravdu chutné a pestré.

Závěrečné zhodnocení:
Diet Fresh Menu se do našich žebříčků krabičkových diet zařazuje pravidelně a rozhodně to není bezdůvodné. Důraz kladený na kvalitu potravin je cítit opravdu s každým soustem a lokální suroviny dodávají jídlům zcela nový rozměr. S kvalitou bohužel přichází také vyšší cenovka, která se však rozhodně dá odpustit.

Krabky jsou ryze olomouckou krabičkovou dietou. Na první pohled vás jistě zaujme její cena, která se pohybuje výrazně níže, než jsme u krabičkových diet zvyklí, a to především v případě, že si objednáte jídlo na více dnů. Nízká cena však naštěstí nijak neovlivňuje kvalitu ani chuť potravin, takže se můžete těšit na skutečný gastronomický zážitek. Za nevýhodu považujeme fakt, že jídlo dováží pouze ve všední dny a také absenci speciálních programů na míru.

Výhody:

 • Zajímavá cena
 • Velmi kvalitní a chutná jídla
 • Ryze olomoucká společnost
 • Rozvoz i mimo Olomouc

Nevýhody:

 • Jídlo rozváží pouze ve všedních dnech
 • Bez speciálních programů

O výrobci:
Značka Krabky vznikla pod taktovkou společnosti White zralok s.r.o. již v roce 2011 a od té doby se snaží svým zákazníkům v Olomouci přinášet kvalitní jídlo pro dosažení jejich fitness cílů a zlepšení jejich stravovacích návyků. Svou činnost navíc postupně rozšířila i do okolních měst, díky čemuž si ji nyní můžete objednat i do Prostějova nebo Litovle.

Závěrečné zhodnocení:
Krabky jsou skvělým řešením pro všechny, jež hledají čistě olomouckou firmu, která by jim pomohla se zlepšením životního stylu. Jejich jídlo je chutné, kvalitní a vyráběné z lokálních surovin. To všechno navíc s opravdu příjemnou cenovkou. Je jen škoda, že nejsou dostupné i nějaké speciální programy a možnosti úpravy jídla jsou jen minimální.

4. Zdraví z krabičky

Zdraví z krabičky

Ani značka Zdraví z krabičky se v našem žebříčku nejlepších krabičkových diet nevyskytuje poprvé - spadá totiž pod značku Zdravé stravování. Tato krabičková dieta potěší především ty, jež si jídlo rádi vybírají a nespokojí se jen tak s něčím. Najdete na ní totiž velké množství programů a za příplatek si můžete nechat upravit stravu dle svých požadavků. Jídlo je chutné, kvalitní a pro věrné klienty navíc čekají zajímavé slevy. I tak však Zdraví z krabičky není levnou záležitostí.

Výhody:

 • Velké množství programů
 • Možnost si jídla různě upravovat a odstraňovat z nich suroviny
 • Chutné a vysoce kvalitní jídlo
 • Zavedená značka

Nevýhody:

 • Místy matoucí web
 • Vysoké ceny a příplatky

O výrobci:
Značka Zdraví z krabičky náleží pod společnost Zdravé stravování, jež se pravidelně umisťuje na čele našeho žebříčku. Jedná se tak o součást největšího soukolí na poli zdravé a fitness výživy v České republice. Hlavní myšlenkou stojící za tímto projektem je dopřát zákazníkům tak zdravé a pestré jídlo, jak je jenom možné.

Závěrečné zhodnocení:
Olomoucká pobočka zdraví z krabičky nijak nevybočuje ze standardu, jemuž se těší po celém Česku. Menu se i zde těší vysoké kvalitě, výborné chuti a je možné jej různě modifikovat například v případě zdravotních problémů. I zde se však setkáváme s poměrně vysokou cenou, kterou rozhodně nevylepšují palivové a jiné příplatky, jimž se nevyhnete.

5. Zdravé krabičky

Zdravé krabičky

Zcela oprávněně patří i do našeho žebříčku nejlepších krabičkových diet v Olomouci také značka Zdravé krabičky. Její největší výhodou je velmi přehledné menu, u kterého můžete měnit porci kalorií a také možnost bezplatně jej změnit na vegetariánskou verzi. I když nenabízí žádné speciální programy, jedná se o zajímavou krabičkovou dietu, která by vám neměla uniknout.

Výhody:

 • Vynikající meníčka
 • Přívětivý poměr cena / kvalita
 • Možnost nastavení kalorií
 • Změna na vegetariánské menu zdarma

Nevýhody:

 • Kompletní absence speciálních programů
 • Nenabízí jídla na víkend

O výrobci:
Zdravé krabičky jsou třineckou společností, jež si s postupem času podmanila slezský a moravský trh, kde se řadí mezi naprosté špičky. Zdravé krabičky kladou důraz především na jednoduchost, čistotu a kvalitu svých jídel, což je znát na první pohled.

Závěrečné zhodnocení:
Zdravé krabičky poskytují jednoduchá a snadno pochopitelná menu o výjimečné kvalitě. Při objednání máte možnost zdarma zaměnit klasické meníčko za vegetariánskou variantu, což čas od času rozhodně není na škodu. Mínusem však je, že nenabízí žádné speciální programy a závoz v pátek a sobotu nefunguje.

 

Obsah článku
Zobrazit
Skrýt

Zdroje

 1. https://cs.wikipedia.org/wiki/Krabi%C4%8Dkov%C3%A1_dieta
 2. MEJDROVÁ, Vladěna. Krabičková dieta [online]. Brno, 2014 [cit. 2023-02-16]. Dostupné z: https://theses.cz/id/j1tq7y/. Bakalářská práce. Masarykova univerzita, Lékařská fakulta. Vedoucí práce Mgr. Sylva Šmídová.
 3. https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC6489330/
 4. Role of a food box program in fruit and vegetable consumption and food security - PubMed. PubMed [online]. Dostupné z: https://pubmed.ncbi.nlm.nih.gov/22668838/

 5. https://www.svetfitness.cz/clanek/nejlepsi-dieta/

Proč nám můžete věřit?

Diskuze a zkušenosti (2)

Bára
Červen 15, 2023

Vyzkoušela jsem krabičkovou dietu ze zdravého stravování, vyhovují mi velikosti porcí a jídla mi chutnají. Co beru jako plus, že to někdo vymyslí a nachystá za mě.

Souhlasím(+1)
Nesouhlasím(0)
Redakce
Červen 16, 2023

Super, Díky moc za sdílení zkušeností, Báro :)

Ať se daří.

Souhlasím(0)
Nesouhlasím(0)