Nejlepší krabičkové diety Ostrava: Srovnání a žebříček pro rok 2024

Krabičkové diety představují časově nenáročný způsob, jak si vybudovat zdravější stravovací návyky a začít hubnout nebo naopak nabírat svaly. Jejich popularita stále více roste napříč celou republikou a její slezská část rozhodně není žádnou výjimkou. V našem žebříčku si proto srovnáme ty nejlepší krabičkové diety v Ostravě, ukážeme si jejich největší klady i zápory a trošku si přiblížíme jejich výrobce. Pojďte se s námi podívat, které z nich si vysloužily místo v našem žebříčku.

Nejlepší krabičkové diety v Ostravě

Pořadí Obrázek Produkt Hlavní výhody Cena Informace
1. Zdravé stravování Zdravé stravování Kvalitní jídla, Velký výběr programů, Možnost konzultací 465 Kč
2. Baruš vaří LowCarb Baruš vaří LowCarb Skvělé složení, Pestré jídlo, Možnost víkendového jídla 440 Kč
3. DietaFit DietaFit Vysoká kvalita jídla i surovin, Výběr z 6 jídelníčků denně, Rozvoz zdarma 370 Kč
4. Fitgurman Fitgurman Výborná chuť jídel, Kvalitní suroviny, Možnost zkušebního menu 425 Kč
5. Popapej.cz Popapej.cz Příznivá cena, Slevy při nákupu na více dní, Chutné menu 389 Kč
6. Jsme Fitness Food Menu Jsme Fitness Food Menu Výborná chuť i prezentace menu, Zákazníky oceňovaná značka, Kvalita použitých surovin 400 Kč

Detailní rozbor nejlepších krabičkových diet v Ostravě

1. Zdravé stravování

Zdravé stravování

Zdravé stravování jsme jako nejlepší krabičkovou dietu vybrali již v rámci našeho žebříčku pro Zlín a jinak tomu není ani v případě Ostravy. Nejvíce se nám na ní líbí především ohromný výběr různých programů, které si můžete nechat doručit prakticky až na stůl. Tyto programy můžete navíc různě modifikovat a vybrat si i počet kalorií v dané porci. K dispozici je vám i výživový poradce, s nímž můžete konzultovat své cíle a vybrat si správnou dietu přesně na míru. Jídla jsou navíc velmi dobrá a kvalitní. Co však nepotěší je lehce vyšší cena, kdy se cena plného meníčka na den pohybuje okolo 400 Kč.

Výhody:

 • Velice pestrý výběr
 • Možnost konzultace s výživovým poradcem
 • Výborná jídla z kvalitních surovin
 • Rozsáhlé zkušenosti

Nevýhody:

 • Jídla pouze na všední dny

O výrobci:
Značka Zdravé stravování působí na poli zdravé výživy již více než 15 let a v rámci Česka se jedná o největšího prodejce krabičkových diet. V jeho řadách najdeme několik stovek zaměstnanců včetně profesionálních kuchařů a výživových poradců. Svou působnost dokonce v současné době rozšiřuje i na Slovensko.

Závěrečné zhodnocení:
Hledáte-li v Ostravě kvalitní krabičkovou dietu s velkým výběrem z jídel i programů, pak je pro vás Zdravé stravování ideální volbou. Pokud si navíc nejste jisti, po jakém programu sáhnout, je vám vždy k dispozici výživový poradce, který vám se vším rád poradí. Drobnou vadou na kráse je lehce vyšší cena, která se však vzhledem k rozsahu a kvalitě nabízených služeb dá pochopit.

2. Baruš vaří LowCarb

Baruš vaří LowCarb

Lokální suroviny, široký výběr celodenních i obědových menu a pestrá nabídka nejrůznějších klasických i exotických pokrmů. To jsou hlavní přednosti značky Baruš vaří Low Carb, za kterou stojí Barbora Hrdlicová. Tahle sympatická společnost přitom kromě Ostravy rozváží krabičková jídla i do dalších měst Moravskoslezského kraje - třeba Havířova, Bohumína, Třince, Karviné, Frýdku-Místku, Nového Jičína, Kopřivnice a dalších menších měst. A jelikož si na tomhle nutričně hodnotném menu navíc opravdu pochutnáte, určitě podle nás stojí za zkoušku.

Výhody:

 • Pestré a chutné jídlo
 • Jídlo vaří i o víkendu
 • Použití kvalitních a lokálních surovin
 • Sympatická značka

Nevýhody:

 • Možnost výběru pouze dvou velikostí jídelníčku
 • Každý týden nové menu

O výrobci:
Za touto značkou nestojí žádná obří společnost, ale jedná se o malý projekt Báry Hrdlicové, která se k nízkosacharidové dietě dostala po narození svých dětí a dostala se díky ní zpátky do kondice. Teď se můžete na téhle Low Carb vlně svést i vy a díky skvělým jídlům od Báry můžete jíst zdravě nejen v pracovní dny, ale klidně také o víkendu.

Závěrečné zhodnocení:
Pokud hledáte kvalitní krabičkovou dietu, která bude pracovat s lokálními surovinami a bude vám spolehlivě doručovat jídlo 3x týdně, je společnost Baruš vaří Low Carb skvělou volbou. Budete se muset sice spokojit jen s jedním menu dostupným pouze ve dvou velikostech, ale vzhledem k tomu, že menu je vyvážené a neobsahuje žádné kontroverzní suroviny, které by například velká část lidí nejedla, nepředstavuje to podle nás žádný problém. Na tomto jídle si totiž opravdu pochutnate a zároveň vás finančně nezruinuje. No a vzhledem k tomu, že se rozváží pouze 3x týdně ve večerních hodinách, ani není třeba, abyste na jídlo čekali doma každý den v týdnu.

DietaFit je perfektním řešením pro všechny ty, jež chtějí změnit své stravovací návyky a začít žít zdravějším životním stylem. Tato moravskoslezská značka přináší výborná meníčka na každý den, ze kterých si vyberou vegetariáni i masožravci. Při objednání jídel na delší dobu dopředu se navíc dostanete na výborné ceny. Za nevýhodu považujeme nemožnost zvolit si kalorickou hodnotu jídla a také menší výběr programů.

Výhody:

 • Vysoká kvalita jídla i surovin
 • Výběr z 6 jídelníčků na každý den
 • Rozvoz zdarma
 • Příjemné ceny při objednání více jídel

Nevýhody:

 • Menší výběr programů
 • Nepřipravuje jídla i během víkendu

O výrobci:
Značka DietaFit spadá pod společnost Nuvys Nutrition, která působí na poli zdravé výživy a sportovních doplňků stravy již od roku 1998. Firma Nuvys Nutrition vznikla v moravskoslezských Odrách, takže perfektně rozumí potřebám obyvatel tohoto rázového kraje a přizpůsobuje tomu také své produkty.

Závěrečné zhodnocení:
Výborná krabičková dieta DietaFit je vynikajícím řešením pro všechny v Ostravě, jež hledají rozmanitost jídelníčků, kvalitní potraviny a přehledný systém objednávek. Od prvního místa v žebříčku ji dělí pouze fakt, že není možné si na ní nastavit kalorickou hodnotu vašich jídel.

Fitgurman v našem žebříčku pro nejlepší krabičkové diety v Ostravě rozhodně nesmí chybět. Tato relativně malá značka si zakládá na kvalitě svých surovin, u kterých tvrdí, že je osobně vybírá. U Fitgurmanu se také velice dbá na samotnou prezentaci jídla, takže vaše meníčko nejen skvěle chutná, ale i vypadá. K tomu si navíc můžete vybrat z různých kalorických hodnot menu nebo si nechat poradit výživovou poradkyní. K dispozici zde však není tak různorodá nabídka jídel, ani žádné specializované programy.

Výhody:

 • Výborná chuť a prezentace jídel
 • Vysoce kvalitní suroviny
 • Možnost objednat si zkušební menu
 • Dovoz po Ostravě a blízkém okolí

Nevýhody:

 • Vyšší cena
 • Není na výběr z více menu

O výrobci:
Značka Fitgurman vznikla pod taktovkou paní Kateřiny Martincové, jež je v aspektech zdravé výživy skutečnou odbornicí, která se v tomto odvětví pohybuje již od roku 2012. Fitgurman vznikl přímo v Ostravě a jeho hlavním cílem je dodávat lidem kvalitní a skvěle vypadající produkty pro zajištění pestrého jídelníčku.

Závěrečné zhodnocení:
Krabičkovou dietu Fitgurman můžeme bez obav zařadit mezi 3 nejlepší krabičkové diety na Ostravsku. Jeho produkty jsou kvalitní, výživné a navíc i skvěle odprezentované. Na výběr sice nemáte z více menu či programů, zato si však můžete nastavit kalorickou hodnotu vašeho jídla a možná právě díky menšímu množství jídel může být menu tak kvalitní.

5. Popapej.cz

Popapej.cz

Popapej je dalším vysoce kvalitním prodejcem krabičkové diety, jenž má kromě Ostravy zastoupení po celém Moravskoslezském kraji i dalších moravských oblastech. V současné době provozuje více než 290 rozvozových míst a její zákazníci na ní zkrátka nedají dopustit. Díky vynikajícím a oku lahodícím jídlům si ji jistě oblíbíte i vy.

Výhody:

 • Příznivá cena
 • Slevy při nákupu jídel na více dní
 • Chutné menu

Nevýhody:

 • Malý výběr programů
 • O víkendu není menu k dispozici

O výrobci:
Společnost vznikla roku 2018, tehdy ještě jako Popapat, přičemž Popapej se z ní stalo až na sklonku roku 2022. Již od samého začátku se věnuje prodeji a přípravě kvalitní krabičkové diety, jež si získala srdce velkého množství spokojených zákazníků.

Závěrečné zhodnocení:
V Popapej mají velké množství zkušeností a rozhodně vědí, co dělají. Jejich jídlo je chutné, výživné a skvěle vypadá. Pokud si navíc nakoupíte jídlo na více dní dopředu v rámci některého z programů, získáte zajímavé slevy, které se vidí jen málokde. Problémem však může být fakt, že jídlo nedováží o víkendu a k dispozici nejsou prakticky žádné speciální programy.

6. Jsme Fitness Food Menu

Jsme Fitness Food Menu

Náš výběr zakončujeme krabičkovou dietou od Jsme Fitness Food Menu, která si nás získala svým perfektním provedením, lahodnými pokrmy a velkou rozmanitostí svých jídel. Na výběr máte několik programů, které jsou vhodné do diety i do objemu. U některých je však nutné počítat s vyšší cenou.

Výhody:

 • Výborná chuť i prezentace menu
 • Zákazníky oceňovaná značka
 • Kvalita použitých surovin

Nevýhody:

 • Zpoplatněné vyjmutí surovin například v případě alergie
 • Vyšší cena

O výrobci:
Značka Fitness Food Menu vznikla roku 2009 ve Znojmě pod taktovkou manželů Volfových. Od té doby se snaží svým zákazníkům přinášet pouze ty nejkvalitnější produkty, aby pro ně zajistila zdravou a pestrou stravu pro každou příležitost.

Závěrečné zhodnocení:
Jsme Fitness Food Menu je léty prověřenou značkou s nezanedbatelnými zkušenostmi na poli zdravé výživy a jejich krabičková dieta tomu rozhodně odpovídá. Vysokou kvalitu a čerstvost surovin poznáte již na první pohled. Ty jsou navíc sladěny do široké palety chutí, takže vás jídlo nikdy nezačne nudit. Celkový dojem kazí pouze fakt, že jste-li alergičtí na nějakou surovinu a potřebujete ji z jídla vyjmout, připlatíte si.

Obsah článku
Zobrazit
Skrýt

Zdroje

 1. https://cs.wikipedia.org/wiki/Krabi%C4%8Dkov%C3%A1_dieta
 2. MEJDROVÁ, Vladěna. Krabičková dieta [online]. Brno, 2014 [cit. 2023-02-16]. Dostupné z: https://theses.cz/id/j1tq7y/. Bakalářská práce. Masarykova univerzita, Lékařská fakulta. Vedoucí práce Mgr. Sylva Šmídová.
 3. https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC6489330/
 4. Role of a food box program in fruit and vegetable consumption and food security - PubMed. PubMed [online]. Dostupné z: https://pubmed.ncbi.nlm.nih.gov/22668838/

 5. https://www.svetfitness.cz/clanek/nejlepsi-dieta/

Proč nám můžete věřit?

Diskuze a zkušenosti (0)

Máš dotaz? Nebo bys jen rád/a vyjádřil/a svůj názor? Pošli nám komentář.