Nejlepší krabičkové diety Plzeň: Srovnání a žebříček pro rok 2024

V dnešní uspěchané době má jen málokdo čas chodit pravidelně na nákupy, vařit si a celkově starat se o svůj jídelníček. To bohužel vede k tomu, že jídlo odbýváme a nedopřáváme našemu tělu tolik důležité živiny, jež pro svůj chod potřebuje. Pokud jste se rozhodli s nezdravým životním stylem skoncovat, krabičková dieta pro vás může být tím správným řešením. V tomto žebříčku se věnujeme těm nejlepším krabičkovým dietám, které můžete dostat v rámci Plzně a jejího nejbližšího okolí. Najdete v něm ty, které jsou dle našeho názoru nejlepší, rozebereme si jejich výhody i nevýhody a chybět samozřejmě nebude krátké představení výrobce. Najděte si s námi i vy tu svou.

Nejlepší krabičkové diety Plzeň

Pořadí Obrázek Produkt Hlavní výhody Cena Informace
1. Nutrition Pro Nutrition Pro Chutná jídla, Pestrý výběr, Dobrá cena 559 Kč
2. Zdravé stravování Zdravé stravování Vysoká kvalita, Mnoho programů, Možnost konzultací 465 Kč
3. Adifit Adifit Možnost úpravy jídelníčku, Kvalitní suroviny, Jídlo i na neděli 395 Kč
4. Fit krabičky Fit krabičky Výborná meníčka, Rychlé doručení, Rozmanité programy 349 Kč
5. Fit Strava Fit Strava Přijatelná cena, Rozvoz po Plzni zdarma, Výběr z 5 programů 359 Kč
6. FitMeal FitMeal Skvělá jídla, Moderní prezentace, Pestré menu 410 Kč

Detailní srovnání nejlepších krabičkových diet v Plzni

1. Nutrition Pro

Nutrition Pro

Na druhém místě našeho hodnocení se umístila krabičková dieta od Nutrition Pro. Tato dieta si získala nejlepší hodnocení od zákazníků, což je oprávněné. Je charakteristická kvalitními pokrmy a impozantní prezentací. Navíc, s nabídkou čtyř rozdílných programů, je to jasná volba. Jediným potenciálním mínusem může být pro některé vyšší cena některých programů.

Výhody:

 • Neobyčejná kvalita a prezentace pokrmů
 • Výběr ze čtyř různých programů
 • Možnost objednat zkušební balíček
 • Krabičková dieta s nejlepšími hodnoceními od zákazníků

Nevýhody:

 • Některé programy mají vyšší cenu

Informace o výrobci:
Od roku 2018 působí Nutrition Pro na trhu a za tu dobu si vytvořila reputaci jedné z nejlepších boxových diet v Praze a několika dalších městech. Kromě přípravy pokrmů nabízí i psaný blog, kde dává rady klientům, jak dosáhnout svých cílů.

Závěrečené zhodnocení:
Pokud nejste proti vyšší ceně některých programů, Nutrition Pro je bezproblémová volba. Jídla jsou bezkonkurenční, dokonale prezentovaná a máte možnost vyzkoušet i zkušební balíček. Jedná se o vynikající boxovou dietu.

 

 

 

2. Zdravé stravování

Zdravé stravování

Společnost Zdravé stravování má v našich žebříčcích krabičkových diet neotřesitelné zastoupení a vedle s ním nešlápnete ani v Brně. Jeho největší předností je samozřejmě ohromný výběr různých programů. Výhodou je také velká rozmanitost a kvalita jídel i možnost nastavit si jejich kalorickou hodnotu. Nevýhodou pak fakt, že nerozváží přes víkendy.

Výhody:

 • Kvalitně připravená jídla
 • Možnost volit mezi mnoha programy
 • Nastavitelná kalorická hodnota
 • Možnost využít konzultace s nutričním poradcem

Nevýhody:

 • Nepřipravují jídla přes víkend

O výrobci:
Zdravé stravování je největší společností svého druhu v České republice, jež provozuje několik dalších značek zaměřujících se na krabičkové diety. Na trhu působí již od roku 2008 a podle mnohých se jedná o nejlepší krabičkovou dietu, kterou můžete v tuzemských podmínkách dostat.

Závěrečné zhodnocení:
Krabičková dieta od Zdravého stravování se v našich žebříčcích objevuje pravidelně a opravdu se jedná o jednu z nejlepších i v rámci Brna. Z široké nabídky všemožných programů je prakticky nemožné si vybrat. O to více nás mrzí nemožnost objednat si jídlo i během víkendu.

Vítězem našeho žebříčku nejlepších krabičkových diet pro Plzeň se stala společnost Adifit. Tato zákazníky oblíbená krabičková dieta přináší kvalitní suroviny, skvělá meníčka a možnost upravit si stravu na míru dle svých potřeb. Sestavit si tak můžete variantu pro vegetariány i diabetiky. Mírnou nevýhodou je pak vyšší cena, nad kterou se však dá přivřít očko.

Výhody:

 • Výborná meníčka
 • Možnost úpravy jídelníčku na míru
 • Kvalitní suroviny
 • Možnost objednat si jídlo i na neděli

Nevýhody:

 • Vyšší cena

O výrobci:
Adifit působí na poli zdravé výživy již od roku 2011 a prodej svých produktů zaměřuje především na Prahu, Plzeň a jejich okolí. Hlavním cílem Adifitu je zajistit pro své zákazníky kvalitní a zdravá jídla, jež doručuje přímo na místo určení.

Závěrečné zhodnocení:
Plzeňský Adifit bezesporu patří mezi jedny z nejlepších krabičkových diet na trhu, což ostatně dokládá i vysoké zákaznické hodnocení a jeho velká oblíbenost. Vypíchnout musíme především chuť a prezentaci nabízených jídel, ale také fakt, že je poradenství nutričního specialisty již v ceně, což rozhodně nebývá pravidlem.

4. Fit krabičky

Fit krabičky

Fit krabičky jsou na Plzeňsku velmi oblíbenou volbou. Nabízí totiž vynikající meníčka a zajímavý výběr programů speciálně určených pro muže i ženy. Díky pestrým a vyváženým pokrmům budete plní energie a zvládnete i ty nejnáročnější dny. Špatná rozhodně není ani cena, která se v rámci krabičkových diet řadí mezi ty nižší. Jedinou kaňkou na kráse pak je fakt, že na víkend se musíte bez krabiček obejít.

Výhody:

 • Výborná meníčka
 • Rychlé doručení díky sídlu přímo v Plzni
 • Rozmanité programy pro muže i ženy
 • Povedené a přehledné webové stránky

Nevýhody:

 • O víkendu nefungují

O výrobci:
Značka Fit krabičky je výrobcem vysoce kvalitní krabičkové diety, v níž používá výhradně suroviny od českých výrobců. Tým za nimi stojící má dlouholetou praxi v gastronomickém oboru, což dává jídlům kromě vynikajících nutričních hodnot také výbornou chuť.

Závěrečné zhodnocení:
Dlouho jsme přemýšleli, zda na první místo nejlepších krabičkových diet pro Plzeň nezařadit právě Fit krabičky, ale nakonec rozhodl fakt, že Adifit v rámci svých závozů poskytuje 6 měníček týdne. Fit krabičky jsou přesto pro Plzeňáky vynikající volbou a jejich vyzkoušení vám můžeme pouze doporučit.

Fit Strava je další ryze plzeňskou společností zaměřující se výhradně na krabičkovou dietu. O složení jednotlivých jídel v menu se zde starají výživoví specialisté, díky čemuž jsou krabičky vždy nutričně vyvážené a zdravé. Profesionální kuchaři jim pak dávají senzační chuť. U Fit Stravy však bohužel není možné vybrat si vegetariánskou či bezlepkovou verzi, takže se nehodí úplně pro všechny.

Výhody:

 • Přijatelná cena
 • Rozvoz po Plzni zdarma
 • Výběr z 5 programů
 • Profesionálně sestavené jídelníčky

Nevýhody:

 • Není možné zvolit vegetariánskou či bezlepkovou variantu

O výrobci:
Tým Fit Stravy se sestává z profesionálních kuchařů a odborníků na výživu, kteří se snaží maximálně cílit na kvalitu a vyváženost svých jídel. Mimo jiné je součástí společnosti, která v rámci Plzně provozuje několik fitcenter a výživových poradenství.

Závěrečné zhodnocení:
Fit Strava je dalším velice kvalitním zástupcem plzeňských krabičkových diet, který v našem žebříčku jednoduše nemohl chybět. Velmi se nám líbí, že se o složení jídelníčku starají erudovaní profesionálové, s nimiž je nutričně jídlo doladěno k dokonalosti. Ke cti mu navíc je také výborná chuť a maximální kvalita použitých surovin. Jen škoda, že není možnost zvolit i vegetariánskou či bezlepkovou variantu.

Konec našeho žebříčku patří krabičkové dietě FitMeal. To však neznamená, že byste neměli očekávat nadstandardně chutné jídlo z kvalitních surovin, právě naopak. FitMeal si na vysoké jakosti svých jídel zakládá, což jistě poznáte již na první krabičce. Jídla doslova lahodí oku a chuť za vzhledem nijak nezaostává. Jedná se navíc o jednu z nejlépe zákaznicky hodnocených krabičkových diet u nás. Velkou nevýhodu však vidíme v tom, že se musíte poměrně složitě proklikat k ceníku a nabízené programy se mění pouze odstraněním některého z jídel.

Výhody:

 • Výborná zákaznická hodnocení
 • Skvělá jídla
 • Moderní prezentace
 • Pestré menu

Nevýhody:

 • Složité hledání ceníku
 • Programy se mění pouze odstraněním / přidáním některého z jídel

O výrobci:
Fitmeal spadá pod hlavičku poměrně nové společnosti Fitness Foodie s.r.o., jež vznikla teprve roku 2020. Od té doby si však kvalitou nabízených služeb dokázala získat ohromné množství zákazníků, kteří z ní udělali jednu z nejlépe hodnocených společností zaměřujících se na zdravou stravu v rámci Českého trhu.

Závěrečné zhodnocení:
Každé jídlo z krabičkové diety Fitmeal vypadá a chutná prostě skvěle. Kvalitní suroviny a profesionální příprava jsou zkrátka znát, což oceňuje i široká škála zákazníků. Mínusem je pouze fakt, že nabízené programy se mění pouze tím, že z nich některá jídla vypadávají nebo jsou naopak přidána. Trochu nám vadilo i složité dohledávání ceníku na webových stránkách, ale není to nic, s čím si nelze za pár minut poradit.

 

Obsah článku
Zobrazit
Skrýt

Zdroje

 1. https://cs.wikipedia.org/wiki/Krabi%C4%8Dkov%C3%A1_dieta
 2. MEJDROVÁ, Vladěna. Krabičková dieta [online]. Brno, 2014 [cit. 2023-02-16]. Dostupné z: https://theses.cz/id/j1tq7y/. Bakalářská práce. Masarykova univerzita, Lékařská fakulta. Vedoucí práce Mgr. Sylva Šmídová.
 3. https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC6489330/
 4. Role of a food box program in fruit and vegetable consumption and food security - PubMed. PubMed [online]. Dostupné z: https://pubmed.ncbi.nlm.nih.gov/22668838/

 5. https://www.svetfitness.cz/clanek/nejlepsi-dieta/

Proč nám můžete věřit?

Diskuze a zkušenosti (0)

Máš dotaz? Nebo bys jen rád/a vyjádřil/a svůj názor? Pošli nám komentář.