Nejlepší krabičkové diety Zlín: Srovnání a žebříček pro rok 2024

Oblíbenost krabičkových diet je na vzestupu. Velká úspora času v kombinaci se zdravým stravováním je samozřejmě velice lákavou variantou pro každého z nás. Není proto divu, že se na trhu objevuje stále více a více výživových specialistů, jež se zaměřují právě na tento styl stravování. Jak se v nich ale vyznat? Podle čeho vlastně poznáte, že je ve vaší krabičce skutečně kvalitní a zdravé jídlo a ne jen pseudozdravá slátanina? Odpověď je jednoduchá: pomocí našeho žebříčku! V rámci kterého jsme pro vás odzkoušeli ty nejlepší krabičkové diety ve Zlíně. Hodnotíme především kvalitu jídel, jejich chuť a v neposlední řadě také cenu. Jak si tedy jednotlivé krabičkové diety ve Zlíně stojí?

Nejlepší krabičkové diety Zlín

Pořadí Obrázek Produkt Hlavní výhody Cena Informace
1. Zdravé stravování Zdravé stravování Možnost konzultací, Skvělá chuť , Široký výběr 465 Kč
2. Diet Fresh Menu Diet Fresh Menu Lokální suroviny, Výborné jídlo, Rozvoz po Zlíně 420 Kč
3. Zdraví z krabičky Zdraví z krabičky Chutné a vysoce kvalitní jídlo, Zavedená značka, Mnoho programů 531 Kč
4. Zdravé krabičky Zdravé krabičky Výborný poměr cena / kvalita, Přehledný výběr jídel, Není nutné objednávat celé menu 369 Kč
5. Prašád Prašád Zákazníky prověřená krabičková dieta, Výborné a kvalitní menu, Možnost sníst si jídlo přímo v restauraci 330 Kč

Detailní rozbor nejlepších krabičkových diet ve Zlíně

1. Zdravé stravování

Zdravé stravování

Za absolutně nejlepší krabičkovou dietu ve Zlíně a jeho blízkém okolí považujeme tu od společnosti Zdravé stravování. Ocenit na ní musíme především rozmanitost jednotlivých programů, které na svých stránkách nabízí. Vybrat si můžete dietu do objemu, jídelníček do keto diety nebo například speciálně upravené jídelníčky pro čerstvé maminky. To vše ve variantách s 5 000 až 10 000 kJ. Celou svou dietu navíc máte možnost probrat s výživovým poradcem a ještě více ji přizpůsobit svým potřebám. Samozřejmostí jsou pak vysoce kvalitní a čerstvé suroviny a opravdu vynikající chuť všech pokrmů. Celkový dojem tak kazí pouze trochu vyšší cena, kdy vás nejlevnější celé meníčko vyjde přibližně na 400 Kč.

Výhody:

 • Široký výběr různých menu
 • Nutriční poradce ke konzultaci
 • Maximální kvalita a čerstvost surovin
 • Vynikající chuť

Nevýhody:

 • Jídla pouze na všední dny

O výrobci:
Společnost Zdravé stravování na trhu působí již od roku 2008 a jedná se o jednoho z největších a nejdéle působících hráčů na trhu s krabičkovými dietami. V současné době zaměstnává více než 300 lidí od profesionálních kuchařů až po nutriční poradce a kurýry. Jako jediná společnost podobného typu má zastoupení ve všech krajích v rámci České republiky a také v části Slovenska.

Závěrečné zhodnocení:
Krabičková dieta od Zdravého stravování patří mezi ty nejlepší nejen ve Zlíně, ale v celém Česku. Díky svému pestrému výběru, vysoké kvalitě surovin a prozákaznického přístupu si již vybudovala několikatisícovou klientelu, která na ni nedá dopustit. Z pestrého výběru si vybere úplně každý a výhodou je také možnost vyžádat si služby od výživového poradce.

2. Diet Fresh Menu

Diet Fresh Menu

Diet Fresh Menu je ryze zlínská společnost, jíž v našem žebříčku jen o vlásek uniklo první místo. I ona si zakládá na vysoké kvalitě surovin, maximální čerstvosti a také jejich lokálním původu. Chuťově jde o naprosto skvělý zážitek, který v hojném počtu potvrzují i přívětivé uživatelské recenze. I zde si můžete vybrat z celkem 7 programů s různým kalorickým příjmem dle vašich preferencí.

Výhody:

 • Rozvoz do širokého okolí Zlína
 • Výborná jídla a pestrý výběr
 • Obsahuje navíc vitamín C, selen a zinek
 • Jedno balení vám vydrží 100 dní

Nevýhody:

 • Vysoká cena
 • Ve srovnání s vítězem žebříčku menší výběr programů

O výrobci:
Diet Fresh Menu sídlí přímo ve Zlíně, odkud se postupně rozšířila i do dalších měst na Moravě a dokonce i na Slovensko. Na Zlínsku se těší ohromné popularitě, což dokládají i pozitivní recenze spokojených zákazníků. Diet Fresh Menu si zakládá především na vysoké úrovni svých potravin, proto si suroviny, které nedokáže sama vyrobit, nakupuje od lokálních výrobců s cílem dosáhnout maximální kvality.

Závěrečné zhodnocení:
Krabičková dieta Diet Fresh Menu nepochybně patří k těm nejlepším, které ve Zlíně a v jeho širokém okolí můžete najít. Vynikající jídla, čerstvé suroviny od lokálních výrobců a dostačující výběr jídel rozhodně stojí za vyzkoušení.

3. Zdraví z krabičky

Zdraví z krabičky

Pomyslné stupně vítězů nám zakončuje Zdraví z krabičky. Tato krabičková dieta je díky promyšlenému marketingu velice populární a působí prakticky na celém území Česka. I ona se může pyšnit vysokou kvalitou svých jídel a vynikající chutí. Vybírat si můžete ze širokého spektra programů o různé kalorické hodnotě zaměřené na různé fitness cíle. Oproti konkurenci se nám však tolik nelíbí stránky, které by rozhodně mohly být přehlednější.

Výhody:

 • Ověřený výrobce
 • Vysoce kvalitní suroviny
 • Vynikající chuť
 • Konzultace s výživovým poradcem při objednání

Nevýhody:

 • Vysoká cena
 • Nepříliš přehledné webové stránky

O výrobci:
Zdraví z krabičky je značkou spadající pod společnost Zdravé stravování s.r.o., kterou jsme usadili do čela našeho žebříčku. Prostřednictvím jí Zdravé stravování ještě více rozšiřuje své pole působnosti, do kterého tak zapadají další města. Hlavním poselstvím je dodávání kvalitních a čerstvých surovin lidem po celé ČR.

Závěrečné zhodnocení:
Zdraví z krabičky se může pyšnit velkou škálou zkušeností, jež se na jejich jídle jistě projevují. Nabízejí svým zákazníkům široké spektrum různých programů zaměřených jak na hubnutí, tak i nabírání svalů nebo udržování váhy. To je však vykoupeno poměrně vysokou cenou a uvítali bychom i přehlednější stránky.

4. Zdravé krabičky

Zdravé krabičky

Zdravé krabičky působí pouze v oblasti Moravy a Slezska. Základem jejich krabiček jsou kvalitní suroviny s pečlivě připraveným postupem přípravy. Každý den se můžete těšit na 6 vynikajících jídel pečlivě sestavených dle vašich preferencí, a to ještě za přijatelnou cenu.

Výhody:

 • Výborný poměr cena / kvalita
 • Přehledný výběr jídel
 • Není nutné objednávat celé menu

Nevýhody:

 • Nenabízí žádné speciální programy

O výrobci:
Značka Zdravé krabičky se zrodila v Třinci, odkud se rozrostla po celém Slezsku, jižní i východní Moravě. Zdravé krabičky spolupracují s výživovými poradci a profesionálními kuchaři, jejichž cílem není nic jiného, než vás v oblasti stravování navést tím správným směrem.

Závěrečné zhodnocení:
Zdravé krabičky vynikají především jednoduchostí výběru, přehlednými stránkami a skvělým poměrem ceny a kvality. Vybrat si navíc můžete jen některá jídla, takže pokud vám zrovna nevyhovuje večeře z jídelníčku, můžete ji jednoduše škrtnout. Oproti jiným značkám však nenabízí takovou rozmanitost a musíte se spokojit pouze s tím, co je na jídelníčku.

Restaurace Prašád působí ve Zlíně již od roku 2008 a již od jejího počátku přichází se zdravými jídly, jež cílí na zkvalitnění vašeho životního stylu. Pro milovníky masa však máme špatnou zprávu, jedná se o ryze vegetariánskou a veganskou restauraci. Kvalita jídla tím však rozhodně nijak netrpí, právě naopak. Díky vysoké úrovni i velkým zkušenostem si své místo v našem žebříčku rozhodně zaslouží.

Výhody:

 • Zákazníky prověřená krabičková dieta
 • Výborné a kvalitní menu
 • Možnost sníst si jídlo přímo v restauraci

Nevýhody:

 • Nenabízí žádné programy
 • Pouze vegetariánská / veganská jídla

O výrobci:
Restaurace Prašád ve Zlíně působí již 15 let a za tu dobu si vybudovala pověst velice kvalitní vegetariánské restaurace, ve které si pochutnají i ti, jež si bez masa neumí představit život. Její krabičková dieta pak samozřejmě také maso neobsahuje, přesto zůstává chutná a kvalitní.

Závěrečné zhodnocení:
Jste-li vegetariánem či veganem, Prašád je pro vás tou správnou volbou. Svému řemeslu opravdu dobře rozumí a věnují se mu již velice dlouho. Pokud navíc ve Zlíně pracujete, můžete si jídlo vyzvedávat přímo v restauraci a nemusíte na něj čekat. Nevýhodou však je, že nenabízí žádné programy zaměřené na konkrétní cíle a zarytí masožravci se jí pravděpodobně obloukem vyhnou.

Obsah článku
Zobrazit
Skrýt

Zdroje

 1. https://cs.wikipedia.org/wiki/Krabi%C4%8Dkov%C3%A1_dieta
 2. MEJDROVÁ, Vladěna. Krabičková dieta [online]. Brno, 2014 [cit. 2023-02-16]. Dostupné z: https://theses.cz/id/j1tq7y/. Bakalářská práce. Masarykova univerzita, Lékařská fakulta. Vedoucí práce Mgr. Sylva Šmídová.
 3. https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC6489330/
 4. Role of a food box program in fruit and vegetable consumption and food security - PubMed. PubMed [online]. Dostupné z: https://pubmed.ncbi.nlm.nih.gov/22668838/

 5. https://www.svetfitness.cz/clanek/nejlepsi-dieta/

Proč nám můžete věřit?

Diskuze a zkušenosti (0)

Máš dotaz? Nebo bys jen rád/a vyjádřil/a svůj názor? Pošli nám komentář.