Nejlepší sportovní sluchátka 2024 - Test drátových a bezdrátových sluchátek na běhání nebo posilování

Často jste se na nás obraceli s dotazem, která sluchátka jsou vhodná do posilovny, na běh nebo na jakoukoliv jinou sportovní činnost. My ve SvětFitness dobře víme, že sluchátka jsou při sportu naprostou nezbytností, protože naše oblíbená hudba nás může vyhecovat k lepším výkonům a navíc poskytují jakousi izolaci před okolním světem. Prostě jen hudba, vy a osa. Takže pokud nechcete poslouchat demotivační vypalovačky z rádia v posilovně, mrkněte na náš žebříček, který jsme přesně za tímto účelem zpracovali.

10 nejlepších sluchátek na základě testování

Pořadí Obrázek Produkt Hlavní výhody Cena Informace
1. Apple Airpods PRO 2022 Apple Airpods PRO 2022 Špuntová sluchátka, Bluetooth 5.3, Až 6 hodin nepřetržitého poslechu 7000 Kč
2. Samsung Galaxy Buds Live Samsung Galaxy Buds Live Špuntová sluchátka, Bluetooth 5.0, Až 8 hodin nepřetržitého poslechu 2500 Kč
3. Niceboy HIVE Podsie 2021 Black Niceboy HIVE Podsie 2021 Black Špuntová sluchátka, Bluetooth 5.1, Výdrž baterie přes 9 hodin 1000 Kč
4. Sony Hi-Res WH-1000XM4 - 2020 Sony Hi-Res WH-1000XM4 - 2020 Sluchátka přes hlavu, Bluetooth 5.0, Maximální výdrž baterie činí 38 hodin 8000 Kč
5. Apple AirPods 2021 Apple AirPods 2021 Pecky do uší, Bluetooth 5.0, Až 6 hodin nepřetržitého poslechu 4500 Kč
6. JBL Tune 510BT JBL Tune 510BT Sluchátka přes hlavu, Bluetooth 5.0, Výdrž baterie 40 hodin 1300 Kč
7. QCY T1C QCY T1C Špuntová sluchátka, Připojení přes Bluetooth, Cena od 549 Kč 550 Kč
8. Intezze CLIQ Intezze CLIQ Špuntová sluchátka, Bluetooth 5.2, Až 8 hodin poslechu na jedno nabití 1800 Kč
9. Niceboy HIVE Bones 3 Niceboy HIVE Bones 3 Sluchátka přes lícní kosti, Bluetooth 5.3, Výdrž baterie 10 hodin 2000 Kč
10. Sony WF-1000XM3 Sony WF-1000XM3 Špuntová sluchátka, Bluetooth 5.0, Až 6 hodin poslechu na jedno nabití 4300 Kč

Detailní srovnání sluchátek

1. Apple Airpods PRO 2022

Apple Airpods PRO 2022

V našem žebříčku nejlepších sportovních sluchátek zvítězily Apple AirPods Pro 2022, které se sice řadí do dražší kategorie, svým uživatelům ale nabízí nespočet velmi užitečných funkcí a především prvotřídní zvuk s aktivním potlačováním hluku. Jelikož se jedná o produkt společnosti Apple, budou tyto sluchátka nejlákavější především pro ty z vás, kteří mají od stejné značky také mobilní telefon (případně další příslušenství), jelikož v kombinaci s mobilními zařízeními od jiných výrobců „nešlapou” tak dobře a některé funkce jsou omezené.

Výhody:

 • Perfektní zvuk a výrazné basy
 • Aktivní potlačování hluku
 • Možnost ovládání hudby přímo přes sluchátka
 • Funguje výborně v kombinaci s ostatními produkty Apple
 • Velmi pohodlné
 • Intuitivní dotykové ovládání

Nevýhody:

 • Vyšší cena
 • Pokud nemáte iPhone, některé funkce nejsou dostupné

Funkce a komfort:
Druhá generace sluchátek AirPods Pro přináší několik vylepšení, díky kterým se už tak velmi kvalitní sluchátka posunula ještě na další level. Za zmínku stojí především vylepšená funkce aktivního potlačování hluku, díky které si můžete naplno vychutnat své oblíbené skladby bez toho, aby vám poslech narušovaly okolní zvuky. Zároveň je ale možné tuto funkci vypnout a přejít do režimu propustnosti, ve kterém na pozadí slyšíte všechny okolní zvuky, což se hodí třeba při cestě po ulici, kdy je dobré mít přehled o tom, co se děje kolem vás. Velkým benefitem těchto sluchátek je také, že je ani po delším užívání v uchu v podstatě neucítíte. Z hlediska komfortu se jedná o naprostou pecku. Díky dotykovému ovládání můžete velmi snadno přepínat mezi skladbami nebo třeba upravovat hlasitost přímo přes sluchátka.

Kvalita zvuku:
S Apple AirPods Pro 2022 si na své přijdou i ti nejnáročnější posluchači. Na poměry špuntových sluchátek totiž nabízejí opravdu vynikající a čistý zvuk, ve kterém velmi dobře vynikají basy. Díky novému čipu H2 vše funguje naprosto perfektně i ve velmi hlučném prostředí, což oceníte třeba v přeplněném fitku, ve kterém je jinak těžké se pořádně soustředit.

Výdrž baterie:
Malá a kompaktní špuntová sluchátka s tolika pokročilými funkcemi pochopitelně nemohou svou výdrží konkurovat velkým sluchátkům přes hlavu, do kterých se vejde mnohem větší baterie. Díky již zmiňovanému přelomovému čipu H2 je ale výsledná výdrž baterie až překvapivě dlouhá. AirPods Pro 2022 nabízí až 6 hodin nepřetržitého poslechu, přičemž dobíjecí pouzdro přidá dalších 24 hodin.

Závěrečné zhodnocení:
Pokud hledáte opravdu kvalitní a pohodlná sluchátka, která využijete jak v posilovně, při běhání nebo při jakékoliv jiné příležitosti, Apple AirPods Pro 2022 jsou opravdu skvělou volbou. Jak už bylo zmíněno, jedná se o produkt z vyšší cenové kategorie, takže nemusí vyhovovat každému. Pokud ale sluchátka používáte často a potrpíte si na kvalitním zvuku, tato investice se vám vyplatí. Samozřejmě velkou roli hraje také to, jestli máte od značky Apple také mobil, protože spolu s ním fungují AirPods o poznání lépe než s jinými značkami.

2. Samsung Galaxy Buds Live

Samsung Galaxy Buds Live

Galaxy Buds Live od společnosti Samsung potěší každého, kdo hledá kvalitu za přijatelnou cenu. Navíc vás nepochybně osloví svým originálním designem, kterým se dost odlišují od většiny konkurenčních bezdrátových sluchátek. Tyto „fazole” nabízí opravdu kvalitní zvuk a spolu s ním také užitečné funkce jako aktivní potlačení hluku nebo možnost dotykového ovládání.

Výhody:

 • Stylový design
 • Až 6 hodin nepřetržitého poslouchání
 • Výborný zvuk
 • Praktické dotykové ovládání
 • Pohodlné nošení
 • Kompatibilita se všemi operačními systémy

Nevýhody:

 • Funkce aktivního potlačování zvuku nefunguje moc dobře
 • Sluchátka nejsou vhodné do silnějšího deště

Funkce a komfort:
Pokud patříte mezi lidi, kteří mají sluchátka v uších po značnou část dne, jsou pro vás Galaxy Buds Live jako dělané. Jakmile si je nasadíte, okamžitě na ně zapomenete. Jsou totiž mimořádně lehké a v uších sedí naprosto bez problému. Díky tomu budete mít po celou dobu poslechu naprosté pohodlí a nemusíte se bát toho, že by vás z nich začaly bolet uši. Sluchátka je možné ovládat i bez toho, abyste museli neustále sahat po mobilu. Místo toho stačí jednoduše poklepat na konstrukci sluchátek.

Kvalita zvuku:
Co se týče běžného poslouchání, není si z hlediska kvality zvuku opravdu na co stěžovat. Samsung Galaxy Buds Live hrají opravdu krásně, zvuk je čistý a rozhodně uspokojí i náročnější posluchače. Problém ale nastane v momentě, kdy se rozhodnete zapnout funkci aktivního potlačování hluku. Ta bohužel opravdu nefunguje tak, jak by měla. V porovnání například s již zmiňovanými Apple AirPods Pro je slyšet opravdu znatelný rozdíl. Pokud je pro vás tedy noise canceling důležitou funkcí, raději se poohlédněte po jiném modelu.

Výdrž baterie:
Jak už bylo jednou řečeno, Samsung Galaxy Buds Live jsou jako dělané na dlouhé nošení a poslouchání hudby. V uších je ani necítíte a díky baterii s výdrží až 6 hodin nepřetržitého poslechu si opravdu nemusíte dělat starosti s častým nabíjením. V kombinaci s dobíjecím pouzdrem sluchátka vydrží nabytá až 21 hodin aktivního poslechu, což je opravdu slušné.

Závěrečné zhodnocení:
Samsung Galaxy Buds Live ztělesňují vynikající poměr ceny a kvality. Hledáte-li kvalitní sluchátka, která můžete v uších nosit během celého dne, tady si rozhodně přijdete na svoje. Pokud však potřebujete často využívat také funkci aktivního potlačování zvuku, moc nadšení uřpímně nebudete. Na druhou stranu je ale potřeba říct, že takto kvalitní zvuk za podobnou cenu vám nabídne jen málokterý výrobce. V konečném důsledku si od nás proto Samsung Galaxy Buds Live odnáší výborné hodnocení.

3. Niceboy HIVE Podsie 2021 Black

Niceboy HIVE Podsie 2021 Black

Jako další se umístila sluchátka Niceboy HIVE Podsie 2021. Jejich největší předností je především velmi příjemná cena, která je v porovnání s konkurencí zcela minimální. I přesto vám ale k poslechu hudby při tréninku poslouží více než dobře.

Výhody:

 • Velmi výhodná cena
 • Stylový design
 • Funkce aktivního potlačení hluku
 • Přes 9 hodin nepřetržitého poslechu
 • Vhodné na trénink i na běžné užívání
 • Kompatibilní se všemi operačními systémy

Nevýhody:

 • Zvuk není tak dobrý jako u dražších sluchátek
 • Celková kvalita je nižší

Funkce a komfort:
Vzhledem k velmi nízké ceně těchto sluchátek by bylo naivní od nich očekávat nějaké velké zázraky. I přesto je poslech hudby přes Niceboy HIVE Podsie 2021 příjemnou záležitostí. Sluchátka v uších dobře sedí, což oceníte především při běhání nebo během tréninku v posilovně. Je ale potřeba pamatovat na to, abyste měli vždy někde po ruce mobil, jelikož v opačném případě by spojení se sluchátkami mohlo pokulhávat. Sluchátka můžete ovládat pomocí tlačítek, která sice nejsou tak příjemná na používání jako dotykové systémy některých konkurenčních výrobků, nicméně s ohledem na cenu se jedná o adekvátní provedení.

Kvalita zvuku:
S Niceboy HIVE Podsie 2021 si bez problému poslechnete vaši oblíbenou hudbu na tréninku nebo po cestě do práce, každopádně pokud patříte mezi náročnější posluchače, nebude to pro vás žádný velký zážitek. Basy jsou velmi nevýrazné a zvuk je celkově méně kvalitní než u dražších modelů. Na druhou stranu pokud vám jde jen o to, abyste si na tréninku mohli pustit svoji oblíbenou skladbu, která vás vždy pořádně namotivuje, sluchátka svůj účel bez problému splní.

Výdrž baterie:
Velmi pozitivně musíme hodnotit výdrž těchto sluchátek, jelikož na jedno nabití vám umožní poslouchat hudbu přes 9 hodin v kuse, což je opravdu působivé. S nabíjecím pouzdrem se navíc celková výdrž prodlužuje až na 35 hodin poslechu. V tomto směru proto hodnotíme Niceboy HIVE Podsie 2021 na výbornou.

Závěrečné zhodnocení:
Není žádným překvapením, že sluchátka Niceboy HIVE Podsie 2021 jsou vhodná především pro méně náročné posluchače, kteří hledají dobrý zvuk za co nejnižší cenu. Výsledný poměr ceny a kvality je v tomto případě opravdu působivý. Samozřejmě ale platí, že pokud si potrpíte na opravdu čistém a zvuku, budete si muset přece jenom trochu připlatit. Na běžný poslech hudby na tréninku nebo třeba po cestě do práce však budou tato sluchátka stačit zcela s přehledem.

4. Sony Hi-Res WH-1000XM4 - 2020

Sony Hi-Res WH-1000XM4 - 2020

Pro milovníky sluchátek přes hlavu tady máme Sony Hi-Res WH-1000XM4. Opět se jedná o sluchátka pro náročnější posluchače, se kterými si vychutnáte každý tón na maximum. Sluchátka perfektně izolují okolní zvuky, díky čemuž vás při poslechu vůbec nic nevyruší.

Výhody:

 • Perfektní zvuk
 • Velmi efektivní potlačení okolního hluku
 • Pohodlné nošení
 • Až 38 hodin výdrž baterie
 • Intuitivní dotykové ovládání
 • Praktické cestovní pouzdro

Nevýhody:

 • Vysoká cena
 • Sluchátka nejsou vhodná pro všechny druhy sportu

Funkce a komfort:
Hned na úvod je potřeba upozornit na to, že sluchátka Sony Hi-Res WH-1000XM4 váží asi čtvrt kila. Na hlavě je proto rozhodně poznáte a může se stát, že vám kvůli těžší konstrukci nebudou vyhovovat. Rozhodně se nejedná o ideální sluchátka na běhání nebo jakékoliv aktivity, při kterých se zvyšuje šance, že vám spadnou uz hlavy. Při běžném tréninku ve fitku by s nimi ale neměl být žádný problém. Sony Hi-Res WH-1000XM4 disponují dotykovým ovládáním, které značně ulehčuje jejich používání.

Kvalita zvuku:
Pokud si potrpíte na skutečně kvalitním zvuku, Sony Hi-Res WH-1000XM4 jsou pro vás jako dělané. Díky perfektní eliminaci okolních zvuků si můžete zcela nerušeně vychutnat jakoukoliv skladbu i v přeplněné a hlučné posilovně. Uvnitř sluchátek se ukrývají 40mm měniče, které jsou zodpovědné za naprosto čistý a neskutečně kvalitní zvuk.

Výdrž baterie:
Na rozdíl od špuntů nebo pecek mají sluchátka přes hlavu výhodu v tom, že se nich skrývá mnohem více místa na baterii. Díky tomu vydrží i podstatně déle nabité. Sony Hi-Res WH-1000XM4 proto nabízí až 38 hodin nepřetržitého poslechu, což je naprosto perfektní. K nabíjení slouží USB-C kabel.

Závěrečné zhodnocení:
Tato sluchátka rozhodně nejsou vhodná pro každého. Důvodem je vedle dost vysoké ceny také již zmiňovaná vysoká hmotnost. Pokud ale preferujete na trénink sluchátka, která zablokují veškeré okolní zvuky, díky čemuž se budete moct nerušene soustředit pouze na svůj výkon a na hudbu, rozhodně si přijdete na své.

Značka Apple má v našem srovnání ještě jednoho zástupce. Vedle AirPods Pro 2022 musíme jednoznačně zmínit také cenově dostupnější třetí generaci sluchátek AirPods z roku 2021. Tentokrát se jedná o klasické pecky, které sice svým designem dost připomínají verzi Pro, jsou však asi o třetinu levnější.

Výhody:

 • Velmi kvalitní zvuk
 • Intuitivní dotykové ovládání
 • Automatické propojení s Apple ekosystémem
 • Výdrž baterie až 6 hodin
 • Stylový design
 • Pohodlné nošení

Nevýhody:

 • Nedisponuje funkcí aktivního potlačení hluku
 • Pokud nemáte iPhone, některé funkce nefungují tak dobře

Funkce a komfort:
Hlavní rozdíl v porovnání s modelem AirPods Pro 2022 je v tomto případě absence aktivního potlačování hluku. Na první pohled ale sluchátka vypadají dost podobně, ačkoliv se tentokrát jedná o klasické pecky. To může někomu vyhovovat více, přece jenom i tento model je velmi pohodlný a v uších na něj po chvíli zapomenete. Co se týče ovládání, má v tomto případě uživatel možnost přepínat skladby, avšak k nastavení hlasitosti je potřeba použít mobil.

Kvalita zvuku:
Jak už bylo řečeno, Apple AirPods 2021 nedisponují funkcí aktivního potlačování zvuku. Kvůli tomu bude v některých situacích poslech hudby méně příjemný než případě modelu Pro. Nutno ale dodat, že celková kvalita zvuku je i přesto fenomenální a v žádném případě neurazí ani náročnější posluchače. Rozdíl oproti dražším sluchátkům je sice znatelný, ale pro většinu lidí bude kvalitu zvuku zcela dostačující.

Výdrž baterie:
Apple AirPods 2021 vydrží hrát až 6 hodin v kuse, což je mnohem více, než většina lidí reálně potřebuje. Pokud se vám přece jenom sluchátka vybijí, během pár minut v dobíjecím pouzdru získáte dostatek energie na další nerušený poslech. V kombinaci s pouzdrem činí celková výdrž asi 30 hodin.

Závěrečné zhodnocení:
Pokud už máte nějaké produkty značky Apple a chcete si do tohoto ekosystému pořídit také sluchátka, Apple AirPods 2021 jsou perfektní volbou. Nevadí-li vám absence aktivního potlačování hluku, budete s nimi zajisté spokojeni. Sluchátka drží pohodlně v uších, díky čemuž jsou vhodné na jakýkoliv druh tréninku.

JBL Tune 510BT jsou ideální volbou pro každého, kdo hledá především co nejvýhodnější poměr ceny a kvality. Jedná se o sluchátka přes hlavu, která kompletně pokrývají uši. Vzhledem k nízké ceně nedisponují funkcí aktivního potlačování hluku, ale pro poslech hudby na tréninku poslouží zcela bez problému.

Výhody:

 • Velmi výhodná cena
 • Lehká a pohodlná konstrukce
 • Baterie s výdrží až 40 hodin
 • Velmi rychlé nabíjení
 • Stylový design

Nevýhody:

 • Horší kvalita zvuku
 • Méně odolná konstrukce

Funkce a komfort:
JBL Tune 510BT jsou klasická sluchátka přes hlavu, která vás ale díky velmi nízké hmotnosti nebudou tlačit ani po delší nošení. Ačkoliv zakryjí celé uši, okolní zvuky netlumí ani zdaleka tak efektivně jako konkurenční produkty s funkcí aktivního potlačování hluku. Na typický trénink v posilovně ale stačí zcela bez problému a poslech hudby si z nich užijete také doma nebo třeba po cestě do práce. Pomocí praktických tlačítek je možné nastavit si hlasitost zvuku, případně přepínat mezi skladbami.

Kvalita zvuku:
Jak se asi dá od sluchátek z podobné cenové kategorie očekávat, zvuk rozhodně není nikterak precizní a náročnější posluchači k němu budou mít určitě nějaké výhrady. Pokud si rádi poslechnete skladby se silnými basovými linkami, tady si na své určitě nepřijdete. Jestli ale nepatříte mezi nejnáročnější posluchače, nemusíte mít strach z toho, že byste si poslech hudby ze sluchátek JBL Tune 510BT neužili.

Výdrž baterie:
Na jedno nabití sluchátka zvládnou až 40 hodin poslechu, což je opravdu hodně. Pokud by se ale i přesto stalo, že se vám sluchátka vybijí na nulu, stačí je na 5 minut připojit na nabíječku a budete moct poslouchat další 2 hodiny.

Závěrečné zhodnocení:
JBL Tune 510BT jsou jasnou volbou pro každého, kdo chce spolehlivá a praktická sluchátka, za která nebude muset utrati přehnaně moc peněz. Během tréninku se člověk stejně soustředí především na svůj výkon, o něco nižší kvalita zvuku proto nemusí být zas takový problém. Sluchátka navíc můžete bez problému nosit v podstaě kamkoliv a hodí se také na domácí používání. V konečném důsledku proto hodnotíme velmi kladně.

QCY T1C jsou bezesporu zajímavá bezdrátová sluchátka, která jsou dostupná za velmi lukrativní cenu. Nabízejí mnoho užitečných funkcí, které jako sportovci obzvláště oceníte, ale zároveň vás nepřipraví o půlku výplaty. Osobně bychom sluchátka doporučili především k lehčímu sportování.

Výhody:

 • Nízká cena
 • Bluetooth 5.0
 • Český návod

Nevýhody:

 • Design nabíjecího boxu
 • Zpoždění při sledování videa
 • Velmi slabý mikrofon

Funkce a komfort:
Sluchátka QCY T1C jsou poměrně malá, v některých případech možná až moc malá. Díky velikosti a hmotnosti se ale skvěle hodí právě pro sportování, kdy vám žádným způsobem nepřekáží. Jestliže s nimi budete chtít sledovat videa či film, připravte se na drobnější zklamání. Bohužel dochází ke zpoždění při přenosu zvuku.

Stejně tak nebudou sluchátka úplně ideální pro telefonování. Ačkoli do sluchátek toho druhého uslyšíte dobře, mikrofon je bohužel příliš slabý. Dokonce i v dobrých hlukových podmínkách není mikrofon dobře slyšitelný.

Kvalita zvuku:
Zvuk je na poměry ceny vcelku ucházející. Musíme si uvědomit, v jaké cenové kategorii se pohybujeme a podle toho zvuk hodnotit. Dá se říct, že sluchátka QCY T1C hrají tak akorát. Nemůžete čekat žádné zázraky, ale zároveň nebudete ani vyloženě zklamaní.

Pokud bychom měli něco pochválit, pak to budou jednoznačně basy, se kterými sluchátka umějí opravdu dobře pracovat. Zklamáním naopak je, že sluchátka nepodporují žádný pokročilý kodek, což je možná důvod nižší cenovky.

Výdrž baterie:
Co se týče výdrže baterie, a tak nějak celkového dobíjení, trošku vás zklame design dobíjecího pouzdra, který je velmi strohý. Sluchátka na jedno nabití nabízejí výdrž okolo 3 hodin a nabíjecí pouzdro pak nabídne až tři plná dobití. Celkem tak můžete získat až 12 hodin poslechu.

Závěrečné hodnocení:
Bezdrátová sluchátka QCY T1C nabízejí levnější variantu bezdrátových sluchátek. Vše funguje, jak má, špunty jsou do uší pohodlné a nějakou výdrž i při delším sportování sluchátka mají. Pokud hledáte sluchátka na sport, která využijete pouze k nenáročnému poslechu hudby, pak jsou tato sluchátka ta pravá.

Cenově přijatelná sluchátka Intezze CLIQ představují zajímavou volbu pro sportovce hledající lehká sluchátka s kvalitním zvukem, u kterých nemusíte mít nikdy strach, že vám vypadnou z uší. Navíc nabízí velmi dlouhou výdrž baterie, což ocení každý, kdo sluchátka využívá opravdu naplno.

Výhody:

 • Dobrý poměr ceny a kvality
 • Stylový design
 • Dlouhá výdrž baterie
 • Dotykové ovládání

Nevýhody:

 • Sluchátka se špatně vyndávají z pouzdra
 • Celková kvalita provedení není nejlepší

Funkce a komfort:
Intezze CLIQ jsou špunty, které vám v uších zůstanou, ať se děje cokoliv. Díky tomu je můžete bez obav nosit při běhání nebo při jakémkoliv jiném sportu (snad s výjimkou plavání). Zážitek z poslechu umocní jednoduché dotykové ovládání, pomocí kterého zvládnete přepínat mezi jednotlivými skladbami, upravovat hlasitost nebo přijímat hovory. Z hlediska denodenního užívání si s výjimkou problematického vytahování sluchátek z dobíjecího pouzdra není na co stěžovat.

Kvalita zvuku:
Sluchátka Intezze CLIQ hrají opravdu dobře. Výšky, středy i basy zní až překvapivě čistě a rozhodně vás nezklamou. Je ale potřeba upozornit na to, že u tohoto modelu si mnoho uživatelů stěžuje na to, že po delším čase hraje jedno ze sluchátek méně nahlas. My takovou zkušenost ale zatím nemáme. Při telefonování zajisté oceníte možnost aktivního potlačení okolního hluku.

Výdrž baterie:
Jednou z největších výhod těchto sluchátek je výdrž baterie. Na jedno nabití s nimi totiž můžete poslouchat hudbu až 8 hodin v kuse. To je obrovská výhoda především na cestách, ale oceníte to i při častém užívání během dne. Dobíjecí pouzdro pak prodlužuje výdrž baterie o dalších 32 hodin na celkových 40 hodin nepřetržitého poslechu, což je v u špuntových sluchátek v této cenové kategorii naprosto nevídané.

Závěrečné zhodnocení:
Intezze CLIQ z hlediska kvality zvuku potěší i náročnější posluchače. Co se týče celkové kvality provedení, plynulosti chodu a dlouhodobé odolnosti, je to ale už o něco horší. Nutno ale dodat, že v této cenové kategorii se pořád jedná o jedny z nejlepších sluchátek na trhu. Pokud sluchátka nenosíte několik hodin denně, budou vám Intezze CLIQ zcela dostačovat.

Niceboy HIVE Bones 3 jsou jedinečná sluchátka využívající technologii bone conduction, díky které nepřehrávají hudbu do uší, ale místo nich vedou zvuk přes lícní kost. Vaše uši tedy zůstávají stále odkryté, takže můžete vnímat dění kolem, což je často potřeba třeba při běhání.

Výhody:

 • Až 10 hodin poslechu na jedno nabití
 • Voděodolné a vhodné na jakýkoliv sport
 • Interní úložiště o velikosti 16 GB
 • Umožňují vám zůstat v kontaktu s okolím

Nevýhody:

 • Tato technologie rozhodně nebude vyhovovat každému
 • Zvuk nemá tu nejvyšší kvalitu

Funkce a komfort:
Technologie bone conduction umožňuje sluchátkům přehrávat hudbu, aniž by zakrývaly vaše uši. Díky tomu jste neustále v kontaktu s okolím a můžete bez problému vnímat vše, co se kolem vás děje. To pro někoho nemusí být vůbec žádnoucí, mnoho lidí ale tuto funkci ocení. Je proto jasné, že Niceboy HIVE Bones 3 rozhodně nejsou sluchátka pro každého. Své oblíbené skladby můžete poslouchat i bez mobilu, jelikož sluchátka mají interní paměť, do které si vše můžete snadno nahrát.

Kvalita zvuku:
Jelikož tato sluchátka fungují na zcela jiném principu než ostatní produkty, je velmi složité je v tomto ohledu nějak srovnávat. Je ale pravda, že Niceboy HIVE Bones 3 si rozhodně nekoupíte pro jejich vysokou kvalitu zvuku. Hudbu si v nich bez problémů poslechnete, můžete si do nich nahrát také podcasty nebo audioknihy, které si poslechnete, když budete běhat, ale rozhodně po nich nesáhnete, když si budete chtít nějakou skladbu opravdu naplno vychutnat.

Výdrž baterie:
Až 10 hodin nepřetržitého poslechu je velmi působivá výdrž. Sluchátka ale na druhou stranu nedisponují žádným dobíjecím pouzdrem, takže je musíte nabíjet přes kabel. Tím pádem se nemusí jednat o nejlepší volbu na delší cesty, nicméně tento typ sluchátek se obecně hodí především na trénink a ne na běžný poslech během dne. Z nuly na maximum nabijete Niceboy HIVE Bones 3 za pouhé dvě hodiny.

Závěrečné zhodnocení:
Niceboy HIVE Bones 3 jsou velmi specifická sluchátka, která se popravdě řečeno nehodí do každé situace. Jedná se o sluchátka, která využijete především na tréninku, nicméně pro celodenní nošení po městě se opravdu nehodí. Technologie bone conduction také nemusí vyhovovat všem, jamile si na ni ale zvyknete, budete moct benefitovat z toho, že můžete poslouchat hudbu, aniž byste přišli o kontakt s okolím. To oceníte především při běhání nebo třeba při jízdě na kole.

Tato sluchátka pocházejí od zavedeného a dobře známého výrobce, který to se sluchátky opravdu umí. Sony WF-1000XM3 umí výborně potlačit okolní ruch, skvěle se s nimi telefonuje a vůbec jsou to jedny z nejlepších sluchátek na trhu. Bohužel je sráží příliš vysoká cena, která většinu sportovců odradí. Jestli ale váš rozpočet není nijak omezený a chcete to nejlepší, není nad čím přemýšlet. 

Výhody:

 • Nabíjení pomocí USB-C
 • Možnost párování s NFC
 • Vhodné na telefonování

Nevýhody:

 • Vetší nabíjecí pouzdro
 • Chybí bezdrátové nabíjení
 • Příliš vysoká cena

Funkce a komfort:
Sony se u těchto sluchátek opravdu velmi snažilo. Do balení přidalo také několik silikonových nástavců, abyste si mohli vybrat takový, který vám padne do ucha co nejlépe. Velkou výhodou je možnost párování telefonu a sluchátek za využití technologie NFC.

Sluchátka sama o sobě drží v uších velmi dobře, navíc je každé sluchátko napojeno na telefon zvlášť, což s sebou nese výhody především s ohledem na zvuk. Ovládání sluchátek je velmi jednoduché a také propracované.

Kvalita zvuku:
Sony WF-1000XM3 nabízí opravdu živý a skvělý zvuk, který potěší i náročnější uživatele. Zvuk je dostatečně bohatý a díky ekvalizéru v aplikaci Sony Headpones Connet si jej můžete uzpůsobit vlastním potřebám.

Hlasitost zvuku je dostatečná, a hlavně sluchátka umějí úžasně pracovat s potlačením ruchu okolí. Sony vsadilo na aktivní potlačování okolního ruchu a rozdíl mezi vypnutým a zapnutým potlačením je obrovský.

Výdrž baterie:
Výdrž sluchátek na jedno nabití je 6 hodin, přičemž je z pouzdra nabijete celkem 3x. Dohromady tak můžete získat až 24 hodin přehrávání se zapnutým potlačením okolního ruchu. Pokud jej vypnete, můžete se dostat až na 32 hodin poslechu.

Nabíjení pak probíhá přes moderní konektor USB-C. drobnou nevýhodou snad může být fakt, že se sluchátka z pouzdra z nuly na sto nabijí během hodiny a půl. Pokud někam spěcháte, může tato doba být opravdu dlouhá.

Závěrečné hodnocení:
Sluchátka od Sony jsou v současné době opravdu jedny z nejlepších! Jejich koupí neprohloupíte, avšak cena je opravdu vysoká. Na sportování se hodí ale nedisponují žádnou zvýšenou odolností, ale na lehčí sportovní aktivity to ani není potřeba.

Test sportovních sluchátek

Na recenzích těch nejlepších sportovních sluchátek si dáváme opravdu záležet a snažíme se pro vás vytvořit co nejobjektivnější porovnání těch nejlepších výrobků na trhu, abyste měli stoprocentní jistotu, že budete s vybraným produktem spokojeni. Na rozdíl od žebříčků suplementů, jsme všechna sluchátka nemohli otestovat osobně, ale čerpali jsme ze zkušeností ostatních uživatelů - od našich kamarádů z posiloven až po recenzenty na Heuréce.

Zaměřili jsme se na kritéria, která jsou pro každého spotřebitele důležitá:

 • Kvalita 
 • Odolnost vůči potu i mechanickému poškození 
 • Přilnavost při sportu a další...

Na konci tohoto procesu tak stojí naprosto objektivní žebříček, který by vám měl při rozhodování pomoci. Nejsme sponzorovaní za propagaci určitých produktů a nespolupracujeme s žádným výrobcem, proto jsme naprosto objektivní a snažíme se vám doporučit opravdu jen to nejlepší.

Jaká sluchátka jsou pro sport tedy nejlepší?

Nedá se jednoznačně říct, jaká sluchátka jsou nejlepší, protože záleží na konkrétním sportu, který děláte. Jelikož se nejedná o úplně levnou investici, je potřeba sluchátka vybírat pečlivě. My jsme pro vás zveřejnili jen to, co jsme považovali za nejpřínosnější, ať už z kritických recenzí, nebo z těch pozitivních. Pokud vás tedy sluchátka zaujmou, doporučujeme před koupí ještě jednou zhlédnout recenze a nákup si rozmyslet. 

Z vlastní zkušenosti doporučujeme spíše bezdrátová sluchátka, protože kabel je při sportu spíše na obtíž. Jednak vám překáží, jednak může často vypadávat a vy se budete na neustálé opravování soustředit více, než na samotný sport.

Nejlepší bezdrátová sluchátka na běh  

Za nejlepší bezdrátová sluchátka na běh považujeme rozhodně Jabra Elite 65t, která jsou speciálně konstruována tak, aby zůstala pevně v uších i při náročných činnostech jako je běh. Jsou bezdrátová, prachutěsná, voděodolná a dobře potlačují okolní ruch. Pro běžce zkrátka ideální volba.

Nejlepší sluchátka do posilovny

Za nejlepší sluchátka do posilovny považujeme vítěze našeho žebříčku - Sony MDR-ZX330BT. Jsou velmi pohodlná, mají moderní design a poskytují kvalitní zvuk. Ani zde není žádný zbytečný kabel, který by limitoval vaše pohyby. Díky bluetooth je připojení jednoduché a rychlé, abyste se mohli maximálně koncentrovat na trénink a nenechali se ničím rušit.

Jaká vybrat sportovní sluchátka?

Z vlastní zkušenosti dobře víme, že vybrat kvalitní sluchátka na sport není ani zdaleka tak jednoduché, jak by se mohlo zdát.

Některá mají kvalitní zvuk, ale nemusí dobře držet v uších a tím pádem jsou pro sport nepoužitelné. Jiná předchozí dva předpoklady splňují dokonale, ale mají pro změnu krátký kabel a jejich použití je tak značně omezené.

Zkrátka a dobře hraje při výběru ideálních sluchátek roli mnoho aspektů.

1. Tvar sluchátek

Jejich tvar totiž nemá pouze vizuální význam, ale udává i akustické vlastnosti sluchátek. Uzavřená sluchátka mají mušli ze strany od hlavy zcela uzavřenou, což zajišťuje potlačení většiny okolních zvuků.

Naopak okolí neuslyší téměř nic z toho, co uživatel právě poslouchá ani při maximálním zesílení zvuků. Naopak otevřená sluchátka propouští většinu zvuků do okolí a posluchače od okolí také nikterak významně neoddělují. 

2. Drátová vs. bezdrátová sluchátka

Pokud hledáte to nejlepší řešení pro sport, rozhodně doporučujeme sáhnout po bezdrátových. Sluchátka jednoduše připojíte přes bluetooth, zapnete písničky a už se o ně nemusíte starat.

Naopak kabel je při sportovní aktivitě jen a pouze na obtíž, nehledě na to, že ho většina výrobců nedělá dostatečně dlouhý a vy se kvůli němu nebudete moci plně koncentrovat na sport. 

3. Cena

Sluchátka se dají sehnat za pár set korun i za několik desítek tisíc. Samozřejmě záleží jen na vás, kolik peněz jste ochotní do sluchátek investovat, nicméně kvalitní sluchátka můžete sehnat v rozmezí 700 – 1000 Kč.

Špunty, pecky nebo náhlavní?

Před tím, než se dostaneme k tomu, jaké sluchátka jsou na sport ideální, by bylo dobré si ke každému typu říct pár vět. 

1. Špunty

Jejich principem je to, že se zasunují přímo do sluchovodu, kam přivádí zvuk úzkou trubičkou. Měnič sluchátek pracuje v podstatě jako píst, na jehož druhé straně je sluchový orgán.

2. Pecky

Jsou to ty vůbec nejběžnější sluchátka, které dostanete k většině telefonů zcela zdarma. Problém spočívá v tom, že ušní boltec je velmi variabilní, a proto někomu mohou pecky sednout bezvadně, zatímco někdo jiný je nemůže vystát.

3. Náhlavní

Jak z názvu vyplývá, nasazují se na hlavu. Dále je můžeme rozdělit na uzavřené, otevřené a polootevřené.

Náhlavní sluchátka bychom Vám doporučili pouze do fitka, protože při prudkých pohybech by mohly spadnout z uší. Na aktivní pohyb Vám doporučujeme špunty nebo pecky podle toho, který typ sluchátek Vám více vyhovuje.

Na co si dát při cvičení se sluchátky pozor?

Při cvičení ve fitku nebo při běhání přes rušné město je pochopitelně příjemné zablokovat všechny rušivé zvuky a poslouchat jenom svou oblíbenou hudbu, která vás navíc dokáže pořádně motivovat. Existují ale situace, kdy je dobré sluchátka na chvíli odložit, nebo alespoň trochu ztlumit zvuk. První z nich je zmiňované běhání po městě. Zbavit se rušivých zvuků projíždějících aut je samozřejmě lákavé, ale pokud přes sluchátka nebudete slyšet vůbec nic z toho, co se děje kolem vás, vystavujete se poměrně velkému riziku. To platí zejména na přechodech nebo na chodnících podél rušných silnic, kde je vysoký provoz. Kapitolou samou o sobě je běhání ve večerních, či dokonce nočních hodinách, kdy rovněž není z bezpečnostních důvodů vhodné nemít žádný přehled o tom, co se děje kolem vás.

Pokud v posilování ještě nejste úplně zběhlí, může pro vás být přínosné se sluchátkům vyhnout i uvnitř posilovny. Proč? Provádění některých cviků vyžaduje maximální možné soustředění. Jsou-li pro vás tyto pohyby nové a stále nemáte techniku vypilovanou na 100 %, může být nošení sluchátek kontraproduktivní. Technicky náročné cviky vyžadují koordinaci všech svalů, což znamená, že veškerá vaše pozornost musí směřovat na každé jedno opakování, které provedete. Pokud vám však do toho na plné pecky hraje vaše oblíbená hudba, možná budete pořádně namotivovaní, technika cviku ale pravděpodobně půjde stranou.

Proč nám můžete věřit?

Diskuze a zkušenosti (3)

Martin Sojka
Listopad 5, 2019

V žebříčku nejvíc chybí sluchátka JBL Under Armour Sport Wireless Train. Mají odolnou konstrukci, takže vydrží hrubší zacházení a nějaké ty nárazy ve fitku. Mají silnější stisk, takže nespadnou při cvičení vleže ani v předklonu. Jsou odolné proti vodě a potu a mají rychloschnoucí odnímatelné a omyvatelné náušníky. A kvalita zvuku je taky nadstandardní. Trochu více basů nakopne k maximálnímu výkonu. Přešel jsem z Powerbeats a už bych na tréninku jiná sluchátka než JBL UA nepoužil.

Souhlasím(+7)
Nesouhlasím(0)
Olda kos
Prosinec 14, 2019

Jbl under armor sou sluchatka přimo do posiloven ty male bezdratove se mi libi ale stoji ,,jen" 4500 takže zaležitost pro fajnšmejkry

Souhlasím(+2)
Nesouhlasím(0)
Olda kos
Březen 29, 2022

Koupil jsem si flash x , nemůžu vynachválit stojí za to 🤣

Souhlasím(0)
Nesouhlasím(0)