Nejlepší sportovní sluchátka 2022 - Test drátových a bezdrátových sluchátek na běhání nebo posilování

Naposledy upraveno: 23. července 2021

Často jste se na nás obraceli s dotazem, která sluchátka jsou vhodná do posilovny, na běh nebo na jakoukoliv jinou sportovní činnost.

My ve SvětFitness dobře víme, že sluchátka jsou při sportu naprostou nezbytností, protože naše oblíbená hudba nás může vyhecovat k lepším výkonům a navíc poskytují jakousi izolaci před okolním světem.

Prostě jen hudba, vy a osa.

Takže pokud nechcete poslouchat demotivační vypalovačky z rádia v posilovně, mrkněte na náš žebříček, který jsme přesně za tímto účelem zpracovali.

10 nejlepších sluchátek na základě testování

Pořadí Obrázek Produkt Hlavní výhody
1. Jabra Elite 65t Špuntová sluchátka, Připojení přes Bluetooth i NFC, Cena od 4 490 Kč
2. Samsung Galaxy Buds Špuntová sluchátka, Připojení přes Bluetooth, Cena od 2 900 Kč
3. JBL T460BT Náhlavní uzavřená sluchátka, Připojení přes Bluetooth, Cena od 999 Kč
4. Apple Airpods 2 Pecková sluchátka, Připojení přes Bluetooth, Cena od 3 800 Kč
5. Xiaomi Redmi Airdots Špuntová sluchátka, Připojení přes Bluetooth, Cena od 699 Kč
6. QCY T1C Špuntová sluchátka, Připojení přes Bluetooth, Cena od 549 Kč
7. LAMAX Dots 1 Špuntová sluchátka, Připojení přes Bluetooth, Cena od 1 290 Kč
8. Niceboy HIVE Náhlavní uzavřená sluchátka, Připojení přes Bluetooth, Cena od 499 Kč
9. Sony WF-1000XM3 Špuntová sluchátka, Připojení přes Bluetooth i NFC, Cena od 6 490 Kč
10. Xiaomi Mi In-Ear Headphones Basic Špuntová sluchátka, Připojení přes kabel, Cena od 160 Kč

Detailní srovnání sluchátek

1. Jabra Elite 65t

Jabra Elite 65t

Sluchátka Jabra nabízejí opravdu zajímavé vlastnosti, které oceníte nejen při sportu ale i také při procházce po městě. Díky velké výdrži baterie se můžete těšit na hodiny hudby bez nutnosti nabíjení a díky vysoké spolehlivosti se nemusíte bát, že v klíčových situacích budete muset být bez své oblíbené hudby.

hlavní body
Výhody:
 • Pohodlí při nošení
 • Výdrž baterie je až 30 hodin
 • Nabízí jednoduché a rychlé připojení díky funkci NFC
 • Díky polstrovaným náušníkům netlačí ani při dlouhodobém používání
 • Sluchátka je možné složit, což oceníte zejména při cestování
Nevýhody:
 • Horší kompatibilita s PC
 • Horší dostupnost náhradních nástavců
 • Může docházet ke zpoždění zvuku u videí
 • Nenabízí vnitřní úložiště
shrnutí
Funkce a komfort:

Sluchátka na první pohled vypadají trošku jako Bluetooth handsfree, především díky průduchům mikrofonů na vnější straně. Ničemu to ale nevadí, právě naopak se jedná o velmi funkční design. Vybrat si můžete celkem z pěti barevných provedení – měděně černé, titanově černé, zlato-béžové, černé a měděně modré.

Silikonové nástavce jsou bez zarážek a v uších sedí dobře. Problém by ale mohl nastat u menších uší, kde sluchátka tak kvalitně nedrží. Ačkoli jsou sluchátka v uších příjemná, po třech hodinách začínají tlačit a po pěti hodinách už by poslech oblíbené hudby nemusel být vůbec příjemný.

K telefonu se Jabra Elite 65t připojují pomocí Bluetooth a hudbu můžete poslouchat i v případě, že nemáte v telefonu nainstalovanou aplikaci. Bez ní se ovšem zbytečně ochuzujete o velmi zajímavé možnosti nastavení a doladění sluchátek dle vlastních potřeb.

Kvalita zvuku:

Sluchátka nabízejí vyvážený zvukový přednes, takže potěší i náročnější uživatele. Jestliže se řadíte mezi velmi náročné posluchače, pak vás Jabra Elite 65t - tak jako všechna bezdrátová sluchátka - zklamou. Zvuk je ale čistý a jasný i při vyšší hlasitosti.

V aplikaci Jabra Sound+ si pak můžete vše kolem zvuku a nastavení sluchátek doladit. Díky povedenému ekvalizéru si doladíte každičký tón tak, aby vám kvalita zvuku vyhovovala co možná nejvíce. Není to nic složitého a stačí jen investovat několik minut svého času a výsledek může být dechberoucí.

Výdrž baterie:

Baterie sluchátek vydrží okolo pěti hodin přehrávání hudby. V přibaleném nabíjecím pouzdře pak můžete schovávat dalších 10 hodin. Dohromady tak můžete počítat s 15 hodinami poslechu hudby s bezdrátovými sluchátky Jabra Elite 65t.

Nevýhodou je, že pouzdro se bohužel dobíjí zastaralým konektorem microUSB. Můžete se ale na druhou stranu spolehnout, že pouzdro v sobě opravdu ukrývá dvě plná nabití sluchátek, tedy deset hodin poslechu.

Závěrečné hodnocení: 

Sluchátka Jabra Elite 65t nabídnou vyvážený zvukový projev, který bude drtivé většině uživatelů dostačovat. Díky krytí IP55 dostáváte také nějakou odolnost navíc. Jedná se o jedny z nejlepších sluchátek, která můžete na trhu dostat se solidní výdrží baterie. Sluchátkům se dá vytknout snad jen to, že by se mohli uchu přizpůsobit ještě o něco lépe.

2. Samsung Galaxy Buds

Samsung Galaxy Buds

Samsung Galaxy Buds nabídnou uživatelům atraktivní design, a to nejen sluchátek ale také nabíjecí krabičky. Bezdrátové nabíjení i skvělé funkce uživatele nadchnou a ve spojení s dlouhou výdrží baterky se jedná o nejlepší sluchátka od Samsungu. Navíc byly představeny relativně nedávno, takže získáte bezdrátová sluchátka nadupaná nejnovějšími funkcemi.

hlavní body
Výhody:
 • 6 hodin výdrže
 • Dotykové ovládání
 • Možnost nastavení oznámení
 • Bezdrátové nabíjení
 • Rychlé párování
Nevýhody:
 • Chybí interní paměť
 • Při hluku se hůře telefonuje
 • Cena
 • Neexistuje aplikace pro iOS
 • Horší pant u nabíjecího boxu
shrnutí
Funkce a komfort:

Celkem se můžete těšit na tři různé barevné varianty – černou, bílou a žlutou. Sluchátka jsou sama o sobě velmi lehká a také malá. I přesto padnou skvěle prakticky do kteréhokoliv ucha. Díky promyšlenému designu zvládnou skvěle odfiltrovat také okolní ruch, takže vás případně při poslechu hudby vůbec nic neruší.

Co ale dělá ze Samsung Galaxy Buds skvělá sportovní sluchátka je fakt, že ani při náročnějších sportovních aktivitách nevypadnou a drží na svém místě. Pokud tedy sluchátka kupujete primárně kvůli sportu, pak rozhodně peníze investované do těchto sluchátek za to stojí.

Kvalita zvuku:

Pokud bychom zhodnotili kvalitu zvuku, můžeme s klidným svědomím prohlásit, že i v tomto bodě sluchátka od Samsungu uspěla. Zvuk je krásně čistý, možná s trošku větším důrazem na basy. To se ale dá upravit v aplikaci Samsung Wearable.

Zvuk si svoji kvalitu drží také při vyšších hlasitostech a potěší i náročnější uživatele. I v případě telefonování je zvuk kvalitní, takže se vůbec nemusíte stydět se sluchátky Buds telefonovat. Dejte si snad jen pozor na případný velký ruch v okolí.

Výdrž baterie:

V těle sluchátek je ukrytá baterie s 58 mAh, což vystačí na šest hodin poslechu hudby, případně na pět hodin telefonování. Další energie se skrývá v nabíjecím boxu, kde na sluchátka čeká porce dalších 13 hodin poslechu.

Nabíjecí boxík můžete nabíjet pomocí kabelu USB-C případně lze využít také bezdrátového nabíjení. To je skvělá zpráva pro každého, kdo disponuje powerbankou nebo telefonem, který umí bezdrátově nabíjet další zařízení.

Závěrečné hodnocení: 

Sluchátka od Samsungu – Galaxy Buds nabízejí zvýšené krytí IPX2, takže se nemusíte obávat jej používat i během sportování. Naopak! Sluchátka ke sportu přímo vybízejí designem i spoustou technologií, které ve svých útrobách skrývají.

Díky rychlému párování s telefonem vám neunikne vůbec nic. Sluchátka jsou koncipována především pro aktivní uživatele. Bohužel ale uživatelé iPhonu budou zklamaní z absence aplikace pro operační systém iOS.

3. JBL T460BT

JBL T460BT

Sluchátka od JBL jsou zpravidla synonymem pro kvalitu. JBL T460BT nabídne poměrně dobrou skládací konstrukci, díky které sluchátka snadno sbalíte na cesty. Posluchači jistě ocení výrazné a dobré basy. Plusem je také jednoduché ovládání i obrovská výdrž na jedno nabití.

hlavní body
Výhody:
 • Ovládání na sluchátkách
 • Hmotnost
 • 11 hodin výdrž baterie
 • Nízká cena
Nevýhody:
 • Pouze drátové nabíjení
 • Nehodí se pro volání
 • Levnější materiály
shrnutí
Funkce a komfort:

U JBL můžete v této řadě očekávat celkem tři barevná provedení – černé, bílé a modré. Nutno podotknout, že modrá sluchátka vypadají skvěle. Cenová relace je znát především v rámci použití levnějších materiálů, což samozřejmě má přímý vliv na uživatelský komfort.

Například na hlavovém mostě chybí polstrování, přesto ale sluchátka drží na hlavě bez větších problémů. Díky faktu, že jsou poměrně lehká, nezačnou vás po chvilce poslechu bolet uši. Jednoduché ovládání, a hlavně vcelku rychlé párování jsou ale tou největší výhodou – tedy, hned po ceně.

Kvalita zvuku:

Pokud bychom se na JBL T460BT podívali z pohledu kvality zvuku, musíme podotknout, že sluchátka hrají kvalitně. Pořádně silné basy uživatele potěší, naopak výšky jsou v podání těchto sluchátek horší. Záleží především na tom, jaký žánr hudby více posloucháte. Sama o sobě ale sluchátka nabízejí kvalitní zvuk, který sice neohromí, ale zároveň ani neurazí.

Výdrž baterie:

Výrobce udává, že by sluchátka měla vydržet hrát až 11 hodin v kuse, což je opravdu brutální výdrž, se kterou se mnohá bezdrátová sluchátka nemohou rovnat. Nabíjení sluchátek pak probíhá pouze pomocí kabelu, a to ještě zastaralým typem microUSB. Nevýhodou je pak také to, že během nabíjení sluchátka nelze používat k poslechu hudby nebo telefonování.

Závěrečné hodnocení: 

Sluchátka JBL T460BT nabídnou uživatelům povedený design a dobrou ergonomii. Na hlavě drží bez toho, aby měla tendenci spadávat. Pokud zohledníme cenovou kategorii, pak dostanete sluchátka, která nabídnou výborný zvuk a prakticky to nejlepší na trhu s bezdrátovými sluchátky.

4. Apple Airpods 2

Apple Airpods 2

AirPods 2 jsou druhou generací velmi oblíbených sluchátek od Apple. Vedle rozpoznání sluchátek v uších nabízí také několik dalších novinek, které každý fanoušek sluchátek od Applu jistě ocení. Možnost ovládání hlasem jistě budou benefitem především pro ty z vás, kterým se nechce vytahovat telefon z kapsy. Jak již název napovídá, tato sluchátka jsou primárně pro majitele telefonů od Applu, nicméně pro ně jsou jasnou volbou. 

hlavní body
Výhody:
 • Bezdrátové nabíjení
 • Rychlé spárování i mezi zařízeními
 • Snadné zjištění nabití 
Nevýhody:
 • Totožný design jako u AirPods první generace
 • Menší odolnost
 • Chybí voděodolnost
shrnutí
Funkce a komfort:

Co rozhodně potěší všechny uživatele, je možnost ovládání sluchátek hlasem. Aniž byste cokoliv museli vytahovat, snadno můžete sluchátka dát hlasitěji nebo přeskočit skladbu. Stejně tak funguje velmi dobře také ovládání hmatem.

Sluchátka disponují také dobrou filtrací okolního ruchu, takže vás při poslechu nebude vůbec nic obtěžovat. Pokud vlastníte více produktů Apple, rozhodně potěší velmi rychlé připojování na všechny jeho produkty.

Bohužel od svého předchůdce se designově vůbec neliší. Pokud jste tedy měli během sportování s touto generací problém, s druhou to nebude vůbec o nic lepší. Tato sluchátka zkrátka nebudou vyhovovat každému.

Kvalita zvuku: 

Kvalita samotného zvuku je dostačující. Není sice určená pro ty, kteří si chtějí dopřát opravdu nezapomenutelný hudební zážitek, nicméně většinu smrtelníků ale zvuk bohatě dostačuje, ať už budete sportovat nebo sedět v autobuse.

Zvuk je během přehrávání hudby konstantní a sluchátka se dají skvěle využít také k telefonování. Mikrofony jsou dostatečně kvalitní a dochází také k odfiltrování ruchu z okolí. Hlasitost je jak během hovoru, tak během poslechu rozhodně dostačující.

Výdrž baterie:

Sluchátka slibují až 5 hodinovou výdrž na jedno nabití. To je pro sportovní využití plně dostačující. Ve spojení s nabíjecím boxem získáte navíc až 24 hodin. To už je skutečně pořádná výdrž, která musí stačit i těm nejnáročnějším.

Během 15 minut navíc sluchátka z boxíku nabijete tak, že získáte tři hodiny poslechu. Nabíjení i výdrž tedy můžeme posoudit jako velmi dobrou! Ve spojení s bezdrátovým nabíjením si výdrž baterie budete rozhodně pochvalovat.

Závěrečné hodnocení: 

Pokud se důkladně na sluchátka podíváme zjistíme, že opravdu oproti předchozí generaci nedošlo vůbec k žádné změně v designu, což není zrovna pozitivní. Po stránce zvuku nebo výdrže ale AirPods 2 nabízejí kvalitní výkon, který se bude pro sportování rozhodně hodit.

5. Xiaomi Redmi Airdots

Xiaomi Redmi Airdots

Zajímavá alternativní sluchátka pro ty z vás, kteří nechtějí za sluchátka utrácet více, než je opravdu nezbytné. Airdots jsou samy o sobě kvalitní, nabízejí opravdu dlouhý dosah a mohou se pyšnit nejnovějším Bluetooth, což s sebou samozřejmě nese mnohé výhody v rámci konektivity.

hlavní body
Výhody:
 • Aktivní potlačení okolního ruchu
 • Pohodlné nošení
 • Nízká hmotnost
Nevýhody:
 • Nižší výdrž
 • Problém s magnety
 • Bez adaptéru na nabíjení
shrnutí
Funkce a komfort:

Sluchátka nabízejí uživatelům aktivní potlačení okolního šumu, což je rozhodně vítaná funkce. Další skvělou zprávou je velmi nízká hmotnost, díky které se sluchátka velmi pohodlně nosí. I z tohoto důvodu jsou Redmi AirDost uzpůsobeny právě sportovním aktivitám.

Po rozbalení si také všimnete tří různých velikostí špuntů, takže si každý může vybrat takovou, která mu bude nejvíce vyhovovat. Díky použitým materiálům, které se samozřejmě odrážejí na ceně pak sluchátka působí trošku laciným dojmem, ale po funkční stránce fungují bezchybně. 

Kvalita zvuku:

Pokud se na sluchátka podíváme z pohledu zvuku, nemůžeme si na nic stěžovat. Dokonce se sluchátka mohou vyrovnat i dražším konkurentům. Basy i výšky jsou vyvážené a nic z toho výrazně nevyčnívá. Celkově, když zhodnotíme zvuk, je příjemně vyvážený a každý uživatel si najde na zvuku něco, proč bude sluchátka milovat případně nenávidět. 

Výdrž baterie:

Sluchátka vydrží na jedno nabití hrát mezi 3 až 4 hodinami. Zde za konkurencí jiných značek trošku zaostává. Spolu s nabíjecím boxem získáte dohromady asi 12 hodin přehrávání hudby. Problém ovšem je, že sluchátka se poměrně dlouho nabíjejí. Z 0 na 100 je totiž nabijete za hodinu a půl, což je opravdu dlouhá doba.

Závěrečné hodnocení: 

Redmi AirDots nabízejí standart IPX4, takže se skvěle hodí také na venkovní běhání či jiné sportovní aktivity. Někoho možná zamrzí manuální tlačítka k ovládání, vzhledem k ceně se to ale dá pochopit. Velká škoda je, že pro dobíjení boxu se stále používá microUSB a ne novější USB-C. Naopak potěší rychlost párování i možnost využití sluchátek místo handfree.

6. QCY T1C

QCY T1C

QCY T1C jsou bezesporu zajímavá bezdrátová sluchátka, která jsou dostupná za velmi lukrativní cenu. Nabízejí mnoho užitečných funkcí, které jako sportovci obzvláště oceníte, ale zároveň vás nepřipraví o půlku výplaty. Osobně bychom sluchátka doporučili především k lehčímu sportování.

hlavní body
Výhody:
 • Nízká cena
 • Bluetooth 5.0
 • Český návod
Nevýhody:
 • Design nabíjecího boxu
 • Zpoždění při sledování videa
 • Velmi slabý mikrofon
shrnutí
Funkce a komfort:

Sluchátka QCY T1C jsou poměrně malá, v některých případech možná až moc malá. Díky velikosti a hmotnosti se ale skvěle hodí právě pro sportování, kdy vám žádným způsobem nepřekáží. Jestliže s nimi budete chtít sledovat videa či film, připravte se na drobnější zklamání. Bohužel dochází ke zpoždění při přenosu zvuku.

Stejně tak nebudou sluchátka úplně ideální pro telefonování. Ačkoli do sluchátek toho druhého uslyšíte dobře, mikrofon je bohužel příliš slabý. Dokonce i v dobrých hlukových podmínkách není mikrofon dobře slyšitelný.

Kvalita zvuku:

Zvuk je na poměry ceny vcelku ucházející. Musíme si uvědomit, v jaké cenové kategorii se pohybujeme a podle toho zvuk hodnotit. Dá se říct, že sluchátka QCY T1C hrají tak akorát. Nemůžete čekat žádné zázraky, ale zároveň nebudete ani vyloženě zklamaní.

Pokud bychom měli něco pochválit, pak to budou jednoznačně basy, se kterými sluchátka umějí opravdu dobře pracovat. Zklamáním naopak je, že sluchátka nepodporují žádný pokročilý kodek, což je možná důvod nižší cenovky.

Výdrž baterie:

Co se týče výdrže baterie, a tak nějak celkového dobíjení, trošku vás zklame design dobíjecího pouzdra, který je velmi strohý. Sluchátka na jedno nabití nabízejí výdrž okolo 3 hodin a nabíjecí pouzdro pak nabídne až tři plná dobití. Celkem tak můžete získat až 12 hodin poslechu.

Závěrečné hodnocení: 

Bezdrátová sluchátka QCY T1C nabízejí levnější variantu bezdrátových sluchátek. Vše funguje, jak má, špunty jsou do uší pohodlné a nějakou výdrž i při delším sportování sluchátka mají. Pokud hledáte sluchátka na sport, která využijete pouze k nenáročnému poslechu hudby, pak jsou tato sluchátka ta pravá.

7. LAMAX Dots 1

LAMAX Dots 1

Sluchátka s výborným zvukem, rychlým spárováním se zařízením i dlouhá výdrž. Tak to jsou Lanax Dots1, které by neměla chybět v repertoáru žádného sportovce. Díky své velikosti se jedná o špunty ideální nejen ke sportování ale také k poslechu hudby při procházce nebo cestování.

hlavní body
Výhody:
 • Dlouhá výdrž
 • Dokonalý a vyvážený zvuk
 • Integrovaný mikrofon
Nevýhody:
 • Horší nabíjecí pouzdro
 • LED bliká příliš často
 • Horší použité materiály
shrnutí
Funkce a komfort:

Sluchátka Lanax Dots1 jsou poměrně odolným kouskem, který se skvěle hodí pro sportovní aktivity. Díky velikosti se snadno dají do uší a nevypadnou ani při aktivnějším sportování. Spárování s přístroji probíhá skutečně rychle a téměř bezproblémově. Sem tam se nějaká ta prodleva objeví, ale nejedná se o nic drastického.

Pomocí jednoduchého ovládání můžete zvyšovat nebo snižovat hlasitost dle potřeby. Díky technologii Bluetooth 5.0 je připojení stabilní a sluchátka také disponují poměrně velkým dosahem až 10 metrů. Ideální pro pohybování se sluchátky po domě.

Kvalita zvuku:

Pokud bychom se na sluchátka podívali z pohledu zvuku, můžete se těšit na čistý a vyvážený zvuk, který konkuruje také dražším modelům jiných značek. Díky vyváženému zvuku se můžete těšit nejen na výborné basy ale také na příjemné středy či výšky.

Výdrž baterie:

Výrobce udává, že by sluchátka mohla vydržet okolo 6 hodin poslechu hudby. Navíc pomocí pouzdra jste schopni nabít tao sluchátka až 5krát. Získáte tak dohromady neuvěřitelnou výdrž okolo 30 hodin, což vám vystačí na hodně dlouho cestu na dovolenou.

Závěrečné hodnocení: 

Sluchátka Lanax Dots1 nabízejí skutečně zajímavá sluchátka za velmi příjemnou cenu. Skvělé párování, vyvážený zvuk i ohromující výdrž. Přesně to vám sluchátka nabídnou. Rozhodně je můžete skvěle využít při sportování ale také při běžném nošení. Sluchátka jsou malá, takže jsou i poměrně skladná.

8. Niceboy HIVE

Niceboy HIVE

Sluchátka Niceboy Hive nabízejí skvělé zpracování, které se zaručeně bude líbit i vám. Díky příjemné ceně i dlouhé výdrži se hodí nejen na sport ale také na běžné nošení a jejich poměr ceny a kvality konkurenci hledá jen opravdu velmi obtížně. Sluchátka se budou hodit prakticky ke všemu, co si oblečete, takže se nemusíte stydět je brát nejen do fitka, ale vůbec kamkoliv, kam se právě hnete.

hlavní body
Výhody:
 • Možnost drátového připojení
 • Velký dosah sluchátek
 • Možnost použít k telefonování
Nevýhody:
 • Nabíjení jen pomocí microUSB
 • Vysoká hmotnost
 • Při delším poslechu bolí uši
shrnutí
Funkce a komfort:

Sluchátka Niceboy Hive se prodávají ve dvou barevných provedení. Jedním z nich je bílé druhé černé. Obě varianty vypadají moc pěkně. Ačkoli se jedná o pecky, nabízejí sluchátka dobrou skladovatelnost, což se může hodit zejména na cestách. Jejich složení je navíc velmi jednoduché.

Obrovskou výhodou je, že můžete sluchátka zapojit také pomocí 3,5 mm jacku. Pokud se sluchátka vybijí, můžete si hudbu užívat dál, ale drátově. Ovládání pomocí tlačítka je velmi jednoduché a brzy si na něj zvyknete.

Ačkoli je polstrování sluchátek dobré, díky velikosti vás při delším poslechu začnou bolet uši, což může být dost nepříjemné. Sluchátka totiž nepřekryjí celé uši, ale pouze jejich vnitřní část. To je důvod, proč je dlouhodobý poslech nepříjemný.

Kvalita zvuku:

Zvuk je stabilní a především čistý. Nepotěší sice ty nejnáročnější uživatele, rozhodně ale potěší běžného posluchače hudby. Vysoké výšky i dobrá slyšitelnost dělají z těchto sluchátek ideálního společníka nejen na sport.

Co musíme pochválit, tak je výborný rozsah hlasitosti. Sluchátka si můžete dát tak hlasitě, jak opravdu chcete. Bohužel jen maximální hlasitost by mohla být ještě o kousek posunutá, přesto je ale rozsah hlasitosti velké plus.

Výdrž baterie:

Výdrž baterie Niceboy Hive nabízí poslech hudby okolo 13 hodin, což je rozhodně skvělá výdrž na jedno nabití. Problém ovšem je, že sluchátka se pak z nuly na sto nabíjejí až tři hodiny, což je vcelku dlouhá doba. Nabíjení navíc probíhá zastaralým microUSB. Výdrž je ale úctyhodná.

Závěrečné hodnocení: 

S nákupem těchto sluchátek získáte spolehlivá a kvalitní sluchátka určená spíše do posilovny než třeba na běhání. Připojení pomocí Bluetooth je stabilní, takže nedochází k výpadkům. Rozsah hlasitosti rozhodně zaslouží pochvalu, stejně tak i opravdu dlouhá výdrž na jedno nabití.

9. Sony WF-1000XM3

Sony WF-1000XM3

Tato sluchátka pocházejí od zavedeného a dobře známého výrobce, který to se sluchátky opravdu umí. Sony WF-1000XM3 umí výborně potlačit okolní ruch, skvěle se s nimi telefonuje a vůbec jsou to jedny z nejlepších sluchátek na trhu. Bohužel je sráží příliš vysoká cena, která většinu sportovců odradí. Jestli ale váš rozpočet není nijak omezený a chcete to nejlepší, není nad čím přemýšlet. 

hlavní body
Výhody:
 • Nabíjení pomocí USB-C
 • Možnost párování s NFC
 • Vhodné na telefonování
Nevýhody:
 • Vetší nabíjecí pouzdro
 • Chybí bezdrátové nabíjení
 • Příliš vysoká cena
shrnutí
Funkce a komfort:

Sony se u těchto sluchátek opravdu velmi snažilo. Do balení přidalo také několik silikonových nástavců, abyste si mohli vybrat takový, který vám padne do ucha co nejlépe. Velkou výhodou je možnost párování telefonu a sluchátek za využití technologie NFC.

Sluchátka sama o sobě drží v uších velmi dobře, navíc je každé sluchátko napojeno na telefon zvlášť, což s sebou nese výhody především s ohledem na zvuk. Ovládání sluchátek je velmi jednoduché a také propracované.

Kvalita zvuku:

Sony WF-1000XM3 nabízí opravdu živý a skvělý zvuk, který potěší i náročnější uživatele. Zvuk je dostatečně bohatý a díky ekvalizéru v aplikaci Sony Headpones Connet si jej můžete uzpůsobit vlastním potřebám.

Hlasitost zvuku je dostatečná, a hlavně sluchátka umějí úžasně pracovat s potlačením ruchu okolí. Sony vsadilo na aktivní potlačování okolního ruchu a rozdíl mezi vypnutým a zapnutým potlačením je obrovský.

Výdrž baterie:

Výdrž sluchátek na jedno nabití je 6 hodin, přičemž je z pouzdra nabijete celkem 3x. Dohromady tak můžete získat až 24 hodin přehrávání se zapnutým potlačením okolního ruchu. Pokud jej vypnete, můžete se dostat až na 32 hodin poslechu.

Nabíjení pak probíhá přes moderní konektor USB-C. drobnou nevýhodou snad může být fakt, že se sluchátka z pouzdra z nuly na sto nabijí během hodiny a půl. Pokud někam spěcháte, může tato doba být opravdu dlouhá.

Závěrečné hodnocení: 

Sluchátka od Sony jsou v současné době opravdu jedny z nejlepších! Jejich koupí neprohloupíte, avšak cena je opravdu vysoká. Na sportování se hodí ale nedisponují žádnou zvýšenou odolností, ale na lehčí sportovní aktivity to ani není potřeba.

10. Xiaomi Mi In-Ear Headphones Basic

Xiaomi Mi In-Ear Headphones Basic

Sluchátka od Xiaomi nabízejí kvalitu s velmi nízkou cenovkou. In-Ear Headphones jsou ideální takřka na jakýkoliv sport, ať už se jedná o venkovní aktivity nebo například od posilovny. Mají ovšem jeden zásadní háček, a tím je kabel. Sluchátka tedy nejsou bezdrátová, ale pokud máte opravdu napnutý rozpočet, jedná se o velmi dobrou variantu, která rozhodně nezklame. 

hlavní body
Výhody:
 • Nízká cena
 • Možnost využít k telefonování
 • Dobře sedí na uších
Nevýhody:
 • Jsou drátová
 • Bez tlumení okolního ruchu
 • Nenabízí větší odolnost
shrnutí
Funkce a komfort:

Sluchátka Xiaomi Mi In-Ear Headphones Basic nabízejí moderní design i ovládání přímo na kabelu. Díky tomu bude ovládání sluchátek jednoduché. Celkem si můžete pořídit tři barevné varianty a v rámci balení získáte také silikonové nástavce, abyste si mohli vybrat takový, který co nejlépe padne právě do vašeho ucha.

Kvalita zvuku:

Kvalita zvuku je na dobré úrovni, tedy samozřejmě pokud vezmeme v potaz cenovku. Zvuková reprodukce je sama o sobě bez větších chybiček, nabízí čisté výšky i věrohodné hloubky. Pro poslech během sportovních aktivit to bohatě stačí.

Závěrečné hodnocení: 

Sluchátka od Xiaomi nabízejí levnou alternativu vhodnou ke sportování, bohužel se ale budete muset smířit s kabelem. I to ale nebude až takový problém, případně můžete přidat pár stovek a koupit bezdrátová low-end sluchátka.

Test sportovních sluchátek

Na recenzích těch nejlepších sportovních sluchátek si dáváme opravdu záležet a snažíme se pro vás vytvořit co nejobjektivnější porovnání těch nejlepších výrobků na trhu, abyste měli stoprocentní jistotu, že budete s vybraným produktem spokojeni. Na rozdíl od žebříčků suplementů, jsme všechna sluchátka nemohli otestovat osobně, ale čerpali jsme ze zkušeností ostatních uživatelů - od našich kamarádů z posiloven až po recenzenty na Heuréce.

Zaměřili jsme se na kritéria, která jsou pro každého spotřebitele důležitá:

 • Kvalita 
 • Odolnost vůči potu i mechanickému poškození 
 • Přilnavost při sportu a další...

Na konci tohoto procesu tak stojí naprosto objektivní žebříček, který by vám měl při rozhodování pomoci. Nejsme sponzorovaní za propagaci určitých produktů a nespolupracujeme s žádným výrobcem, proto jsme naprosto objektivní a snažíme se vám doporučit opravdu jen to nejlepší.

Jaká sluchátka jsou pro sport tedy nejlepší?

Nedá se jednoznačně říct, jaká sluchátka jsou nejlepší, protože záleží na konkrétním sportu, který děláte. Jelikož se nejedná o úplně levnou investici, je potřeba sluchátka vybírat pečlivě. My jsme pro vás zveřejnili jen to, co jsme považovali za nejpřínosnější, ať už z kritických recenzí, nebo z těch pozitivních. Pokud vás tedy sluchátka zaujmou, doporučujeme před koupí ještě jednou zhlédnout recenze a nákup si rozmyslet. 

Z vlastní zkušenosti doporučujeme spíše bezdrátová sluchátka, protože kabel je při sportu spíše na obtíž. Jednak vám překáží, jednak může často vypadávat a vy se budete na neustálé opravování soustředit více, než na samotný sport.

Nejlepší bezdrátová sluchátka na běh  

Za nejlepší bezdrátová sluchátka na běh považujeme rozhodně Jabra Elite 65t, která jsou speciálně konstruována tak, aby zůstala pevně v uších i při náročných činnostech jako je běh. Jsou bezdrátová, prachutěsná, voděodolná a dobře potlačují okolní ruch. Pro běžce zkrátka ideální volba.

Nejlepší sluchátka do posilovny

Za nejlepší sluchátka do posilovny považujeme vítěze našeho žebříčku - Sony MDR-ZX330BT. Jsou velmi pohodlná, mají moderní design a poskytují kvalitní zvuk. Ani zde není žádný zbytečný kabel, který by limitoval vaše pohyby. Díky bluetooth je připojení jednoduché a rychlé, abyste se mohli maximálně koncentrovat na trénink a nenechali se ničím rušit.

Jaká vybrat sportovní sluchátka?

Z vlastní zkušenosti dobře víme, že vybrat kvalitní sluchátka na sport není ani zdaleka tak jednoduché, jak by se mohlo zdát.

Některá mají kvalitní zvuk, ale nemusí dobře držet v uších a tím pádem jsou pro sport nepoužitelné. Jiná předchozí dva předpoklady splňují dokonale, ale mají pro změnu krátký kabel a jejich použití je tak značně omezené.

Zkrátka a dobře hraje při výběru ideálních sluchátek roli mnoho aspektů.

1. Tvar sluchátek

Jejich tvar totiž nemá pouze vizuální význam, ale udává i akustické vlastnosti sluchátek. Uzavřená sluchátka mají mušli ze strany od hlavy zcela uzavřenou, což zajišťuje potlačení většiny okolních zvuků.

Naopak okolí neuslyší téměř nic z toho, co uživatel právě poslouchá ani při maximálním zesílení zvuků. Naopak otevřená sluchátka propouští většinu zvuků do okolí a posluchače od okolí také nikterak významně neoddělují. 

2. Drátová vs. bezdrátová sluchátka

Pokud hledáte to nejlepší řešení pro sport, rozhodně doporučujeme sáhnout po bezdrátových. Sluchátka jednoduše připojíte přes bluetooth, zapnete písničky a už se o ně nemusíte starat.

Naopak kabel je při sportovní aktivitě jen a pouze na obtíž, nehledě na to, že ho většina výrobců nedělá dostatečně dlouhý a vy se kvůli němu nebudete moci plně koncentrovat na sport. 

3. Cena

Sluchátka se dají sehnat za pár set korun i za několik desítek tisíc. Samozřejmě záleží jen na vás, kolik peněz jste ochotní do sluchátek investovat, nicméně kvalitní sluchátka můžete sehnat v rozmezí 700 – 1000 Kč.

Špunty, pecky nebo náhlavní?

Před tím, než se dostaneme k tomu, jaké sluchátka jsou na sport ideální, by bylo dobré si ke každému typu říct pár vět. 

1. Špunty

Jejich principem je to, že se zasunují přímo do sluchovodu, kam přivádí zvuk úzkou trubičkou. Měnič sluchátek pracuje v podstatě jako píst, na jehož druhé straně je sluchový orgán.

2. Pecky

Jsou to ty vůbec nejběžnější sluchátka, které dostanete k většině telefonů zcela zdarma. Problém spočívá v tom, že ušní boltec je velmi variabilní, a proto někomu mohou pecky sednout bezvadně, zatímco někdo jiný je nemůže vystát.

3. Náhlavní

Jak z názvu vyplývá, nasazují se na hlavu. Dále je můžeme rozdělit na uzavřené, otevřené a polootevřené.

Náhlavní sluchátka bychom Vám doporučili pouze do fitka, protože při prudkých pohybech by mohly spadnout z uší. Na aktivní pohyb Vám doporučujeme špunty nebo pecky podle toho, který typ sluchátek Vám více vyhovuje.

Diskuze (3)

Martin Sojka
Listopad 5, 2019

V žebříčku nejvíc chybí sluchátka JBL Under Armour Sport Wireless Train. Mají odolnou konstrukci, takže vydrží hrubší zacházení a nějaké ty nárazy ve fitku. Mají silnější stisk, takže nespadnou při cvičení vleže ani v předklonu. Jsou odolné proti vodě a potu a mají rychloschnoucí odnímatelné a omyvatelné náušníky. A kvalita zvuku je taky nadstandardní. Trochu více basů nakopne k maximálnímu výkonu. Přešel jsem z Powerbeats a už bych na tréninku jiná sluchátka než JBL UA nepoužil.

Souhlasím(+6)
Nesouhlasím(0)
Olda kos
Prosinec 14, 2019

Jbl under armor sou sluchatka přimo do posiloven ty male bezdratove se mi libi ale stoji ,,jen" 4500 takže zaležitost pro fajnšmejkry

Souhlasím(+2)
Nesouhlasím(0)
Olda kos
Březen 29, 2022

Koupil jsem si flash x , nemůžu vynachválit stojí za to 🤣

Souhlasím(0)
Nesouhlasím(0)