VitaHarmony Zinek Forte 25 mg 30 tablet

Zinek je nepostradatelným stopovým prvkem, který se nachází v každé buňce. Jeho přítomnost v lidském organismu je nezbytná pro zajištění normální funkce metabolických drah. Lidské ...více

Výrobce: Brand
od 49 Kč

Kde koupit

Popis produktu

Zinek je nepostradatelným stopovým prvkem, který se nachází v každé buňce. Jeho přítomnost v lidském organismu je nezbytná pro zajištění normální funkce metabolických drah.

Lidské tělo obsahuje asi 2–2,5 g zinku, z toho se asi 55 % nachází ve svalech a 30 % v kostech, zbytek pak v ostatních tkáních. Organismus si zinek nevytváří ani neukládá, proto je jeho neustálý přísun z vnějších zdrojů žádoucí.

Zinek je významnou součástí enzymových systémů, které pomáhají při látkové výměně sacharidů, tuků a proteinů. Je důležitý pro hormony jako je inzulin, který reguluje hladinu krevního cukru, růstový hormon a mužský pohlavní hormon testosteron. Může pomáhat při léčbě neplodnosti, je potřebný pro funkci prostaty a pro růst pohlavních orgánů. Významně podporuje přirozenou obranyschopnost organismu. Stimuluje hojení ran a kůže. Je prospěšný při léčbě akné, popálenin, ekzémů a pomáhá udržovat zdravé vlasy, kůži a nehty.

Zinek může pomoci při léčení degenerativních účinků stárnutí, zpomaluje proces zhoršování zraku. Potřeba zinku se zvyšuje u těhotných a kojících žen, při nevyvážené stravě, u vegetariánů, ve stáří, při hubnutí, při zvýšené spotřebě alkoholu, u rychle rostoucích dětí, při dlouhodobé fyzické zátěži, u pacientů s rozsáhlými popáleninami, při chronickém průjmu, při onemocnění jater a ledvin, u nemocí postihujících příjem živin a při léčení diuretiky a tetracyklinem.

 

Složení:

Průměrné nutriční informace ve 100 g výrobku:
Energetická hodnota 1397 kJ
Bílkoviny - proteiny 0.02 g
Sacharidy - uhlohydráty 77.63 g
Tuky 2.09 g

 

Vitamíny a minerály v 1 tabletě:
Zinek

25 mg

 

Star mask
Průměr: 5.00
Hlasovali: 2 lidé

Recenze/zkušenosti

Petr Vysokomenský
Srpen 17, 2015
Thumbs up Doporučuje produkt
Hodnocení celkem:
Star mask

Libido šlo extrémně nahoru :-)

Souhlasím(0)
Nesouhlasím(0)
Marek Orečný
Květen 27, 2015
Thumbs up Doporučuje produkt
Hodnocení celkem:
Star mask

Sice nemal žiadný vpliv na "růst pohlavních orgánů" ale nerobí sa mi už žiadné akne a rany sa hoja docela slušne. Vrelo doporučujem.

Souhlasím(0)
Nesouhlasím(0)

Podobné produkty

Sleva 8% na tvůj nákup

Close
Slevový kód:
číslo ISIC karty
(Klikni sem pro použití)
Jak použít kupón:

Sleva 8 % pro nové klienty a 3 % pro přihlášené klienty e-shopu. V objednávce stačí zadat číslo ISIC karty.