Nejlepší proteinové palačinky: Srovnání a žebříček pro rok 2024

Proteinové palačinky jsou skvělou variantou pro všechny z nás, kteří si nedokážeme odpustit mlsání ani v dietě. Obvykle totiž obsahují velké množství bílkovin a jen minimum cukrů a tuků. Když je pak ozdobíte nízkotučnou polevou bez cukru, čerstvým ovocem, ořechovým máslem nebo lahodným sirupem, získáte velice výživnou snídani nebo svačinu, která potěší každého mlsouna. Jejich příprava navíc nezabere víc než pár minut a zvládne si je udělat opravdu i ten největší nešika. Které proteinové palačinky mají opravdu ty správné hodnoty? Jaké jsou chuťově nejlepší a podle čeho je vlastně vybírat? To vše a ještě mnohem více se dozvíte v našem velkém srovnání nejlepších proteinových palačinek!

10 nejlepších proteinových palačinek

Pořadí Obrázek Produkt Hlavní výhody Cena Informace
1. Vilgain Protein Pancake & Waffle Mix Vilgain Protein Pancake & Waffle Mix Skvělé složení, Snadná příprava, Velké balení 399 Kč
2. SmartFuel Proteinové lívance SmartFuel Proteinové lívance Vynikající chuť, Snadná příprava, Praktické balení 189 Kč
3. Extrifit - Protein Pancakes 50 % Extrifit - Protein Pancakes 50 % Lyofilizované ovoce, Praktické balení, Vysoký obsah bílkovin 23 Kč - 28 Kč
4. Lifelike - Baking Mix Lifelike - Baking Mix Velké množství bílkovin, Nízký obsah cukru, Lákavá cenovka 45 Kč - 189 Kč
5. Czech Virus - Protein Pancakes Czech Virus - Protein Pancakes Vysoký obsah bílkovin, Extrémně chutné, Minimum cukru 298 Kč - 299 Kč
6. Nutrend - Protein Pancake Nutrend - Protein Pancake Velká porce bílkovin, Skvělá konzistence, Lahodná chuť 269 Kč - 288 Kč
7. Frontrunner - High Protein Pancake & Waffle Mix Frontrunner - High Protein Pancake & Waffle Mix Poctivý obsah bílkovin, Senzační chuť, Vynikající recenze
8. Weider - Protein Pancake Mix Weider - Protein Pancake Mix 349 Kč - 419 Kč
9. Scitec - Protein Pancake Scitec - Protein Pancake Několik příchutí, Dostatek bílkovin, Minimum aditiv
10. BioTech - Protein Pancakes BioTech - Protein Pancakes Skvělá konzistence, Bez lepku, Výborná chuť 599 Kč

Detailní rozbor nejlepších proteinových palačinek

1. Vilgain Protein Pancake & Waffle Mix

Vilgain Protein Pancake & Waffle Mix

Mezi nejlepší směsi na přípravu palačinek nebo vaflí bezpochyby patří i produkt s názvem Protein Pancake & Waffle Mix od společnosti Vilgain. Ten totiž nabízí opravdu skvělé složení, na které se mnoho konkurenčních produktů vůbec nechytá. Navíc je dostupný v neochucené variantě, takže si můžete snadno a rychle připravit palačinky nebo vafle a následně si je dochutit přesně tak, jak je máte rádi.

Výhody:

 • Skvělé složení
 • Bez sladidel, aromat i látek navíc
 • Snadná příprava
 • Možnost dochutit si palačinku podle sebe

Nevýhody:

 • Pouze neochucená varianta

O výrobci:
Za tímto produktem stojí společnost Vilgain, kterou pravděpodobně není třeba detailně představovat. Ačkoliv ještě před nějakým časem Aktin představoval pouze eshop s doplňky, aktuálně pod touto vlastní značkou produkuje sportovní výživu, zdravé potraviny, ale i oblečení a kosmetiku.

Složení:
Pokud jde o složení této směsi na palačinky a vafle, nemáme jí vůbec co vytknout. Coby zdroj bílkovin posloužil skvělý syrovátkový proteinový izolát v kombinaci s mléčným koncentrátem, místo klasické mouky používané na palačinky byla zvolena kombinace tapiokové a mandlové mouky a hned 2,5 % tohoto produktu tvoří vláknina. Jedná se o produkt v BIO kvalitě, který neobsahuje žádná aromata, sladidla ani zbytečné látky navíc, což je podle nás skvělé a tahle směs tak rozhodně stojí za zkoušku.

Závěrečné zhodnocení:
Závěrem zbývá říct snad už jenom to, že tyhle palačinky určitě všema deseti doporučujeme vyzkoušet. Jediným negativem pro někoho může být, že jediná dostupná varianta je ta bez příchuti, protože někdo může preferovat již ochucené směsi. Za nás je to ale ideální, protože si palačinky nebo vafle můžete dochutit pokaždé jinak.

 

Obchod
Cena
Odkaz
Cena:  399 Kč

2. SmartFuel Proteinové lívance

SmartFuel Proteinové lívance

Druhé místo v našem žebříčku nejlepších proteinových palačinek patří SmartFuel Proteinovým lívancům. Ty nás zaujaly především svou vynikající chutí a výborným poměrem ceny a kvality. Navíc mají velmi jednoduché a čisté složení, ve kterém nenajdeme žádné kontroverzní látky.

Výhody:

 • Výborná chuť
 • Snadná příprava
 • Skvělá konzistence
 • Perfektní poměr ceny a kvality
 • Bez zbytečných aditiv
 • Vysoký obsah bílkovin

Nevýhody:

 • Pouze neochucená varianta

O výrobci:
Za českou značkou suplementů SmartFuel stojí známý a osvědčený internetový obchod Fitness007. Ten už po dlouhá léta prodává kvalitní doplňky stravy od předních výrobců jak z České republiky, tak ze zahraničí. Před nějakou dobou Fitness007 představilo vlastní značku suplementů, která si postupně buduje pevnou pozici na trhu. S jejími produkty jste si již mohli setkat v našem srovnání nejlepších syrovátkových proteinů nebo v žebříčku nejlepších spalovačů tuků.

Složení:
Aby byly lívance skutečně nadýchané a měly co nejlepší konzistenci, obsahují extrudovanou rýžovou mouka, která rovněž přispívá k jejich lepší chuti. Základ složení dále tvoří syrovátkový koncentrát s příchutí piškotového dortu, který se umístil na výborné pozici v našem srovnání nejlepších syrovátkových proteinů. Dále ve složení najdeme sušený vaječný bílek a odstředěné sušené mléko. Díky kvalitnímu složení má výsledná směs nejen skvělou konzistenci ale také výborné nutriční hodnoty.

Závěrečné zhodnocení:
Proteinové lívance od značky SmartFuel vás zkrátka dostanou. Z hlediska chuti a konzistence v podstatě nemají konkurenci. Jejich příprava je velmi jednoduchá a vychutnat si je můžete na nespočet způsobů. Přesto však nezruinují váš rozpočet a mají výborný poměr ceny a kvality. Pokud hledáte kvalitní proteinové palačinky s nekompromisním složením, na kterých si budete moct opravdu pochutnat, SmartFuel Proteinové lívance jsou jasnou volbou.

Obchod
Cena
Odkaz
Cena:  189 Kč

3. Extrifit - Protein Pancakes 50 %

Extrifit - Protein Pancakes 50 %

Českou značku Extrifit jistě nemusíme představovat. Jedná se o jednoho z největších prodejců sportovní výživy u nás a není divu, že do svého rozsáhlého sortimentu zařadila i proteinové palačinky.
Jak jejich název napovídá, v Protein Pancakes 50 % najdete v jedné 50 gramové dávce hned 25 gramů bílkovin. Když k tomu přidáme praktické balení po jedné dávce, použití lyofilizovaného ovoce, skvělou chuť a konzistenci, dostaneme jedny z nejlepších proteinových palačinek na trhu. Jediná škoda je lehce vyšší ceny.

Výhody:

 • Kousky lyofilizovaného ovoce
 • Praktické balení
 • Vysoký obsah bílkovin v jedné dávce
 • Vynikající zákaznické hodnocení

Nevýhody:

 • Vyšší cena

O výrobci:
Extrifit je na trhu s potravinovými doplňky již od roku 2007 a rozvinul se v jednu z největších českých firem s tímto zaměřením. Svou kvalitou pod svá křídla Extrifit získal celou řadu profesionálních českých kulturistů a její výrobky patří k těm vůbec nejoblíbenějším.
Cílem Extrifitu je vyvíjet ty nejlepší a nejúčinnější přípravky na poli sportovní výživy. Všechny produkty jsou pečlivě testovány a konzultovány s výživovými poradci.

Složení:
Základem Extrifit Protein Pancakes 50 % je 80 % syrovátkový koncentrát. K tomu ve jedné dávce najdete téměř 6 000 mg aminokyselin a pouze zhruba 2 gramy jednoduchých cukrů. Rozhodně v nich nemusíte hledat ani žádné problémové látky nebo zbytečná dochucovadla. Jedinečnost palačinkám od Extrifitu dodávají kousky lyofilizovaného ovoce a kvalitní čokoláda, jež dotváří jejich vynikající chuť. Další složení se poté liší v závislosti na tom, po jaké příchuti sáhnete. My ale doporučujeme ochutnat všechny!

Závěrečné zhodnocení:
Nebýt lehce vyšší ceny a přeci jen vyššího obsahu sacharidů, Protein Pancakes 50 % od Extrifitu by zcela jistě náš žebříček ovládly. Tyto palačinky jednoznačně těží z dlouholetých zkušeností zavedené značky a my vám je tak můžeme pouze doporučit.

Obchod
Srovnání cen
Odkaz
Cena:  25 Kč
Cena:  28 Kč -15%
Cena:  23 Kč

4. Lifelike - Baking Mix

Lifelike - Baking Mix

Jak sám název napovídá, Lifelike nám svým produktem Baking Mix přináší skvělou směs pro přípravu proteinových palačinek nebo lívanců. Ta se může pyšnit senzačním složením, vysokým obsahem vlákniny a minimálním množstvím cukru.
Baking Mix od Lifelike je dodáván ve dvou příchutích: natural a kakao. Obě dvě jsou chuťově opravdu skvělé, ale natural má přeci jen lepší nutriční hodnoty. Ani jedna z těchto příchutí navíc neobsahuje žádná zbytečná aditiva.

Výhody:

 • Velké množství bílkovin
 • Nízký obsah cukru
 • Lákavá cenovka
 • Česká výroba
 • 2 lahodné příchutě
 • Vysoký obsah vlákniny

Nevýhody:

 • Balení pouze jedné velikosti

O výrobci:
Lifelike je poměrně novou českou společností, která začínala s výrobou alternativ másla. Její vizí je dodávat kvalitní potraviny vhodné pro každého, kdo se snaží žít aktivním životním stylem.
Značka se postupně rozrůstala a dnes kromě másla nabízí také různé tyčinky, sušené ovoce, ořechové pomazánky nebo právě produkty určené na pečení. To vše pouze z těch nejkvalitnějších surovin.

Složení:
Pro vytvoření směsi byl využit syrovátkový proteinový koncentrát (WPC), jenž představuje více než 40 % výrobku. Jelikož se Lifelike snaží o maximální čistotu svých produktů, rozhodně v Baking Mix nečekejte žádná éčka ani dochucovadla, vše je maximálně přírodní. Složení je stejné pro obě příchutě, pouze do kakaové varianty je přidán kvalitní kakaový prášek pro dosažení potřebné chuti. Samotná směs je tvořena ovesnou moukou, takže je vhodná i pro ty, jež trpí na intoleranci k lepku.

Závěrečné zhodnocení:
Proteinová směs na pečení od Lifelike je vynikající volbou pro všechny, kdo hledají kvalitní základ pro své palačinky, lívance, ale také koláče nebo jiné buchty. Palačinky z ní jsou extrémně chutné, vláčné a nadýchané, navíc obsahují bohatou dávku bílkovin. Neváhejte a ochutnejte sami!

Obchod
Srovnání cen
Odkaz
Cena:  189 Kč
Cena:  45 Kč -62%

5. Czech Virus - Protein Pancakes

Czech Virus - Protein Pancakes

Svou verzi proteinových palačinek přináší i populární český výrobce doplňků stravy pro sportovce Czech Virus. A nevede si vůbec špatně! Palačinky od Czech Virusu jsou totiž velice chutné, pyšní se čistým složením a k tomu obsahují nadstandardní porci bílkovin.
Czech Virus u svých produktů dbá na opravdu nabušené složení, proto ve 100 gramech jeho palačinek naleznete hned 40,5 gramu bílkovin. Jednoduchých cukrů se naproti tomu vůbec nemusíte bát. Nevýhodou však může pro někoho být obsah lepku a také nedostupnost příchutí.

Výhody:

 • Vysoký obsah bílkovin
 • Extrémně chutné
 • Vyrobeno z evropských surovin
 • Základ z CFM proteinu
 • Nízký obsah cukru
 • Cenová dostupnost

Nevýhody:

 • Obsahuje lepek
 • Pouze jedna příchuť

O výrobci:
Značka Czech Virus vznikla před více než 10 lety a postupně si vybudovala pozici spolehlivého dodavatele sportovní výživy, který je znám pro nekompromisní složení svých výrobků. Jejich produkty se vyrábí v Brně a vždy pouze s využitím evropských surovin.
Největší slávu značce nepochybně zajistila její spolupráce s kontroverzním kulturistou Filipem Grznárem a také Pavlem Beranem, jenž je jedním z nejlepších českých kulturistů současnosti.

Složení:
Palačinky od Czech Virusu neobsahují žádná aditiva, kypřící prášek ani podobné přísady, které by mohly zhoršit jejich nutriční hodnoty. Jejich základem je mikrofiltrací vyrobený syrovátkový protein v kombinaci s celozrnnou ovesnou moukou. To mimo jiné znamená, že obsahují velký podíl vlákniny. Dalšími přísadami v nich jsou pak sušené kokosové mléko nebo vaječný bílek, jež podporují celkovou chuť a nutriční vyváženost těchto palačinek.

Závěrečné zhodnocení:
Pokud nepotřebujete, aby byly vaše palačinky přímo dochucené, ale zakládáte si na kvalitním výrobku s perfektním složením, Protein Pancakes od Czech Virusu pro vás budou to pravé. Mají výbornou chuť, jsou krásně jemné a radost jistě udělají i těm největším jedlíkům.

Obchod
Srovnání cen
Odkaz
Cena:  299 Kč
Cena:  299 Kč
Cena:  298 Kč

6. Nutrend - Protein Pancake

 Nutrend - Protein Pancake

První polovinu našeho žebříčku uzavíráme proteinovými palačinkami s všeříkajícím názvem od vyhlášené společnosti Nutrend. Ty se mohou pyšnit nadstandardní dávkou bílkovin, skvělými uživatelskými recenzemi a povedeným složením.
Protein Pancake jsou dostupné ve 3 vynikajících příchutích, přičemž ani jedna z nich neobsahuje lepek, přidaná barviva nebo konzervanty. Jedinou jejich nevýhodou je lehce vyšší obsah cukru, díky čemuž se příliš nehodí do diety.

Výhody:

 • Velká porce bílkovin
 • Skvělá konzistence
 • Lahodná chuť
 • Příjemný poměr cena / kvalita
 • Bez lepku

Nevýhody:

 • Vyšší obsah jednoduchých sacharidů
 • Arašídová příchuť obsahuje sorbitol (může podráždit žaludek)

O výrobci:
Nutrend se řadí mezi největší české výrobce sportovní výživy. Již dlouhá léta je také hrdým sponzorem českých sportovců, přičemž se nezaměřuje pouze na kulturisty či fitness sportovce, ale i na vytrvalostní atlety. Produkty firmy Nutrend se pyšní vynikající kvalitou a velkou zákaznickou oblíbeností. Právě díky nim je Nutrend tak velkou a známou značkou.

Složení:
Základem Protein Pancake od Nutrendu je syrovátkový proteinový koncentrát a mléčný proteinový izolát spolu se směsí pohankové a rýžové mouky. Díky použití těchto typů mouky jsou palačinky od Nutrendu zcela bez lepku a zároveň se vyznačují vynikající konzistencí. Další složení se liší dle zvolené příchutě, kdy čokoládová obsahuje navíc kakaový prášek, a příchuť Arašídové máslo zase arašídovou mouku. Pro oslazení a dochucení byl použit xylitol (březový cukr) a u arašídové příchutě je jím sorbitol. Ten však může u citlivějších jedinců vyvolat zažívací potíže.

Závěrečné zhodnocení:
Protein Pancake od Nutrendu se vyznačují především svou lahodnou chutí a senzační konzistencí, díky které si je okamžitě zamilujete stejně jako řada dalších zákazníků. Mírnou nevýhodou je pak vyšší obsah cukru oproti některým jiným výrobcům a také fakt, že příchuť Arašídové máslo obsahuje sorbitol, jež může některým lidem způsobit zažívací potíže.

Obchod
Srovnání cen
Odkaz
Cena:  288 Kč -10%
Cena:  269 Kč

7. Frontrunner - High Protein Pancake & Waffle Mix

Frontrunner - High Protein Pancake & Waffle Mix

V našem žebříčku nemůže chybět ani vynikající směs High Protein Pancake & Mix od Frontrunneru. Tento palačinkový mix se vyznačuje především extrémně jednoduchou přípravou a vynikající chutí, kterou oceňuje celá řada spokojených zákazníků.
Směs obsahuje 31 % kvalitních bílkovin ze syrovátkového koncentrátu a je dostupná ve dvou vynikajících příchutích. Za drobnou nevýhodu považujeme obsah lepku a také použití sladidla maltitol, který, jako i ostatní alkoholové cukry, může způsobit mírné zažívací potíže.

Výhody:

 • Poctivý obsah bílkovin
 • Senzační chuť
 • Vynikající recenze
 • Přijatelná cena
 • 2 super příchutě

Nevýhody:

 • Obsahuje lepek
 • Doslazováno maltitolem, jenž může mít nadýmavé účinky

O výrobci:
Frontrunner je přední dánskou společností zabývající se výrobou různých potravinových doplňků a přísad. Její produkty se vyznačují vysokou kvalitou, která je pro severské země tak typická.
Kromě různých směsí Frontrunner nabízí také proteinové nápoje, neslazené polevy nebo například sušenky a tyčinky, které také stojí za vyzkoušení.

Složení:
High Protein Pancake & Mix se skládá z pšeničné mouky, syrovátkového koncentrátu a dalších látek podporujících chuť, jako je vanilkový prášek, aroma a sladidlo (sukralóza, u Chocolate chip příchutě také maltitol). Právě díky pšeničné mouce obsahuje poměrně velké množství sacharidů (51 g - 6,2 g cukru) a především lepek, díky kterému je směs nevhodná pro alergiky.

Závěrečné zhodnocení:
Frontrunner High Protein Pancake & Mix je vynikající a zákazníky prověřenou směsí pro výrobu domácích proteinových palačinek. Stačí do ní pouze přidat vodu a v mžiku máte kvalitní základ na tuto oblíbenou lahůdku. Mírnou nevýhodu má pouze v obsahu lepku, který ji vylučuje pro požití osobami s intolerancí k němu.

Obchod
Srovnání cen
Odkaz
Bohužel jsme k produktu nenašli žádný obchod.
Zkuste porovnat ceny na Heureka.cz

8. Weider - Protein Pancake Mix

 Weider - Protein Pancake Mix

Šťastnou sedmičku si od nás vysloužil Protein Pancake Mix od tradiční americké společnosti Weider Global Nutrition. Palačinková směs je dodávána ve 3 opravdu vynikajících příchutích, které si jistě okamžitě zamilujete.
K tomu se navíc pyšní 35 % obsahem bílkovin, minimálním množstvím přidaného cukru a výbornou konzistencí a rozpustností zajišťující snadnou přípravu. Velkým mínusem je obsah poměrně široké škály různých dochucovadel a zahušťovadel, bez kterých by se měly produkty tohoto typu obejít.

Výhody:

 • Dostatečné množství bílkovin
 • Minimum přidaného cukru
 • Pozitivní ohlasy zákazníků
 • Skvělá konzistence
 • 3 lahodné příchutě

Nevýhody:

 • Obsahuje potenciálně škodlivá aditiva
 • Vyšší cena

O výrobci:
Weider Global Nutrition je americká společnost založená v americkém Phoenixu s dlouholetou tradicí. Jejím cílem je na základě vědeckých studií dodávat svým zákazníkům produkty, díky kterým budou moci žít zdravější, silnější a delší život.
V jejich nabídce můžete najít prakticky vše od proteinů, gainerů či kreatinů až po spalovače tuků, kloubní výživu nebo právě směsi na pečení.

Složení:
Základem Protein Pancake Mix od Weideru je celozrnná ovesná mouka v kombinaci se syrovátkovým koncentrátem, izolátem a sušenými vejci. Ve směsi můžete najít také značkový mix vlákniny ModCarb™. Problémové jsou však další přidané látky, jako jsou siřičitany, fosforečnan sodný nebo guarová guma, jež mohou při pravidelném a vysokém užívání způsobovat zdravotní komplikace.

Závěrečné zhodnocení:
Protein Pancake Mix od Weideru je rozhodně velice chutnou variantou proteinových palačinek, která vás určitě nezklame. Na druhou stranu ale obsahuje množství škodlivých éček a jiných doplňkových látek, bez kterých bychom se klidně obešli. I tak však stojí za vyzkoušení.

Obchod
Srovnání cen
Odkaz
Cena:  349 Kč
Cena:  419 Kč

9. Scitec - Protein Pancake

 Scitec - Protein Pancake

Společnost Scitec se v našich žebříčcích objevuje pravidelně, a to zcela zaslouženě. Své místo si na tom dnešním rozhodně zaslouží i jejich palačinková směs Protein Pancake, která se u nás i ve světě těší ohromné oblíbenosti.
Popularita směsi spočívá především ve vysokém obsahu bílkovin, skvělé chuti a minimálním obsahu zbytečných aditiv. Jejich nevýhodou je však poměrně vysoký obsah jednoduchých cukrů, který může v jedné dávce vystoupat až na 4 gramy.

Výhody:

 • Ověřený výrobce
 • Minimální množství aditiv
 • Výborná konzistence i chuť
 • Dostupné ve 3 příchutích
 • Dostačující obsah bílkovin

Nevýhody:

 • Obsahuje lepek
 • Vysoký obsah cukru

O výrobci:
SciTec Nutrition se na evropském trhu s výživovými doplňky pohybuje již téměř 20 let a za tu dobu si stačila vybudovat velmi silnou fanouškovskou základnu, která na jeho výrobky nedá dopustit.
Všechny své produkty SciTec vyvíjí na základě nezávislých vědeckých studií a stále se je snaží posouvat na novou a novou úroveň.

Složení:
V Protein Pancake od SciTec naleznete ultrafiltrovaný syrovátkový koncentrát, sušený vaječný bílek i micelární kasein. Moučný základ je vytvořen pomocí ovesné mouky. Výhodou je také, že Protein Pancake obsahuje relativně nízké množství soli a nenajdete v něm prakticky žádná zbytečná aditiva ani jiné přidané látky. Problémem však je relativně vysoký obsah cukru, díky čemuž nejsou tyto palačinky vhodné do diety.

Závěrečné zhodnocení:
Protein Pancake od SciTecu rozhodně nejsou špatnou variantou palačinek a za nás můžeme potvrdit jejich vynikající chuť. Ta je však vykoupena poměrně vysokým obsahem cukru. Naštěstí však neobsahuje žádné zbytečné látky a pokud zrovna nejste v dietě, rozhodně je neváhejte vyzkoušet.

Obchod
Srovnání cen
Odkaz
Bohužel jsme k produktu nenašli žádný obchod.
Zkuste porovnat ceny na Heureka.cz

10. BioTech - Protein Pancakes

 BioTech - Protein Pancakes


Americký BioTech je společností s dlouholetou tradicí na poli sportovní výživy, která se v našich žebříčcích objevuje s železnou pravidelností. Na pomyslnou poslední příčku našeho žebříčku se vtiskla i prostřednictvím svých Protein Pancakes.
BioTech je známý pro nabušené složení svých výrobků, proto i v Protein Pancakes najdete 53 gramů bílkovin. Bohužel se v nich nachází také 13 gramů cukru, který sice zajišťuje jejich vynikající chuť, ale je to suverénně nejvyšší hodnota z našeho žebříčku.

Výhody:

 • Nadstandardní obsah bílkovin
 • Výborná chuť
 • 2 příchutě
 • Skvělá konzistence
 • Bez lepku

Nevýhody:

 • Obsahuje některé dráždivé látky
 • Dostupné pouze v jednom velkém balení

O výrobci:

Američané z firmy BioTech se za svou téměř třicetiletou existenci vyvinuli v jednu z nejoblíbenějších a nejvyužívanějších značek se sportovní výživou na světovém trhu.
Snahou BioTechu je zajistit maximálně účinné produkty pro všechny, kdo to se cvičením a zdravým životním stylem myslí opravdu vážně.

Složení:
Mix BioTech Protein Pancakes je tvořen rýžovou moukou, syrovátkovým koncentrátem, hydrolizovanou bílkovinou, kaseinátem vápenatým a sušeným vejcem. To znamená, že obsahuje velmi kvalitní bílkoviny a je zcela bez lepku. Směs na palačinky však obsahuje také různé kypřící látky a zahušťovadla, která mohou u citlivých osob vyvolat lehčí zažívací potíže. Vždy si proto pečlivě prostudujte složení jednotlivých příchutí.

Závěrečné zhodnocení:
BioTech Protein pancakes sice nejsou vhodné do diety, zato jsou však maximálně chutné, vláčné a mají úžasnou konzistenci. Obsahují také velice vysoký obsah bílkovin, jež dokáží zajistit růst a údržbu vaší svalové hmoty. Menším problémem však může být fakt, že se prodává pouze v balení po 1000 gramech, což může být pro včasnou konzumaci až moc.

Obchod
Cena
Odkaz
Cena:  599 Kč

Jak se proteinové palačinky připravují?

Většina směsí na proteinové palačinky je zcela instantní. To znamená, že je jednoduše smícháte s vodou nebo mlékem a uplácáte z nich těsto. Jakmile si těsto chvíli odpočine, můžete z nich vytvarovat palačinku, kterou poté opatrně pečete na pánvi z obou stran do zlatova. Doporučujeme také ozdobit čerstvým ovocem nebo třeba potřít oříškovým máslem.

Kdy jíst proteinové palačinky?

Proteinové palačinky se hodí buďto jako zajímavá varianta snídaně nebo například chutná a nutričně vyvážená svačina mezi obědem a večeří. Stejně jako u všech jídel je však není dobré je jíst pořád a rozhodně by se neměly stát jediným prvkem vaší diety. Pravidelně je tedy obměňujte s jinými potravinami, jež zajistí vašemu tělu potřebné živiny.

Jsou proteinové palačinky vhodné do diety?

Za jistých okolností jsou proteinové palačinky vhodné i do diety. Je však nezbytné zaměřit se na to, kolik obsahují sacharidů a především jednoduchých cukrů, které by vaše redukční cíle mohly narušit. Vybrat si můžete například některou ze směsí v našem žebříčku, kde vás o obsahu cukru přehledně informujeme a nemusíte se tak bát, že sáhnete po špatném produktu.

 

Zdroje

 1. https://www.healthline.com/health/12-high-protein-breakfasts
 2. https://www.svetfitness.cz/clanek/jaky-si-vybrat-protein/

 3. FOŘT, Petr. Sport a správná výživa. Praha: Ikar, 2002. ISBN 978-80-249-0124-4.

Proč nám můžete věřit?

Diskuze a zkušenosti (0)

Máš dotaz? Nebo bys jen rád/a vyjádřil/a svůj názor? Pošli nám komentář.