Vilgain Protein Pancake & Waffle Mix: Nadýchané palačinky za pár minut [recenze]

Kdo by neměl rád palačinky na snídani? Tahle dobrota ale bohužel nepatří mezi nejzdravější jídla, a proto se do jídelníčku sportovců často vůbec nedostane. Naštěstí však v dnešní době není problém si připravit palačinky tak, aby obsahovaly dostatek bílkovin a relativně málo kalorií. Díky tomu si je můžete vychutnat bez výčitek, i když dodržujete velmi přísný jídelníček. Značka Vilgain nedávno představila svůj Protein Pancake & Waffle Mix, díky kterému si takové palačinky můžete připravit během pár minut bez jakékoli námahy. Mají ale tyto proteinové palačinky skutečně tak dobré nutriční hodnoty? A jak si vedou ve srovnání s konkurencí? To vše se dozvíte v naší dnešní recenzi.

Vilgain Protein Pancake & Waffle Mix
Kategorie: Potraviny
Chuť
9.0/10
Příprava
10.0/10
Příprava
10.0/10
Složení
9.0/10
Cena
8.0/10
Celkové hodnocení
9.2
z 10 bodů

Většině sportovců není potřeba značku Vilgain vůbec představovat, jelikož se jedná o jednoho z největších prodejců sportovních suplementů a zdravých potravin v České republice. Kromě klasických doplňků stravy v nabídce tohoto výrobce můžete najít i velké množství zdravých surovin na vaření nebo připravená jídla s výbornými nutričními hodnotami. Více se o této značce můžete dočíst například v naší recenzi na Vilgain Energy Bar BIO.

Povedení složení s pár nedostatky

Kamenem úrazu mnoha podobných produktů je nekvalitní složení. Palačinky mohou na první pohled vypadat dobře a chutnat skvěle, ale pokud mají nekvalitní složení a špatné nutriční hodnoty, úspěch u sportovců zkrátka nezískají. Vilgain v tomto případě vsadil na kombinaci tří druhů mouky (bezlepková ovesná, mandlová a tapioková) a dvou druhů proteinu. Co se týče mouky, musíme ocenit, že se ve všech případech jedná o mouku bezlepkovou. Tím pádem jsou palačinky vhodní i pro lidi s celiakií. Ve všech třech případech se jedná o velmi kvalitní mouku, ačkoliv je dobré poznamenat, že mandlová mouka obsahuje v porovnání s ostatníma dvěma podstatně více tuků a v konečném důsledku také více kalorií.

Proteinovou směs tvoří syrovátkový izolát a mléčné proteiny. Bohužel nám výrobce ke zmiňovaným mléčným proteinům nedává žádné doplňující informace (podobně jako u mnoha dalších svých produktů). Tím pádem nemůžeme s jistotu říct, jestli si pod pojmem mléčný protein máme představit vysoce kvalitní micelární kasein, nebo nekvalitní kaseinát vápenatý. To pochopitelně kazí dojem z celého produktu, protože zkrátka nemáme kompletní informace o tom, co složení skutečně obsahuje. V neposlední řadě ve složení najdeme také třtinový cukr, prášek do pečiva a himalájskou sůl.

Vilgain Protein and Waffle Mix
Složení má sice drobné mouchy, ale přesto ho hodnotíme kladně. Zdroj: Aktin.cz

Ve 100 g produktu se skrývá 415 kcal, 15 g tuků, 37 g sacharidů, 34 g bílkovin a 2,5 g vlákniny. Složení proto hodnotíme pozitivně, ačkoliv v porovnání s konkurencí obsahují palačinky poměrně dost kalorií a tuků. Na druhou stranu ale obsahují více bílkovin, což je rozhodně velké pozitivum.

Nepřehlédněte
Lámete si hlavu s tím, co si připravit na snídani? Máme pro vás 7 tipů na proteinové fitness snídaně (recepty).

Jak si palačinky připravit?

Jak už jsem psal v úvodu, příprava těchto palačinek je opravdu jednoduchá. Stačí rozmíchat 70 g směsi v 80 ml studené vody (pokud chcete dosáhnout konzistence vaflí, použijete 100 ml studené vody), nechat jednu až dvě minuty odstát a následně opéct na mírně rozpálené pánvi. Na opékání můžete použít trochu oleje, nebo místo pánve použít vaflovač.

Jak si palačinky dochutíte, je pouze na vás. Jelikož samy o sobě nemají žádnou výraznou chuť, nemusíte se nijak omezovat a můžete si je vychutnat přesně podle svých představ. S výběrem zdravých surovin na dochucení vám pomůže náš článek 15 přírodních a zdravých náhražek cukru.

Vilgain Protein and Waffle Mix
Příprava palačinek nebo vaflí je naprosto jednoduchá. Zdroj: Aktin.cz

Nadýchaná konzistence

Jak už jsem psal v předešlém odstavci, samotné palačinky nemají žádnou výraznou chuť. Pokud si však těsto před opečením dochutíte například stévií, budou vám palačinky zaručeně chutnat i na sucho. Při výběru podobných směsí na palačinky je velmi důležité, jakou konzistenci bude mít výsledné těsto. V tomto případě se můžete těšit na opravdu nadýchané palačinky, takže osobně musím konzistenci hodnotit opravdu dobře.

Nepřehlédněte
Spěcháte ráno do práce nebo do školy a nestíháte si připravit snídani? Vyzkoušejte Czech Virus Day Starter (recenze)!

Vyšší cena

Vzhledem k velmi povedenému složení, výborné konzistenci a snadné přípravě asi nikoho moc nepřekvapí, že za tuto směs na palačinky si budete muset připlatit. V době psaní této recenze vychází jedna porce asi na 40 Kč, což je poměrně dost. Na druhou stranu je fér zmínit, že podobně jsou na tom i proteinové lívance od značky Smartfuel (recenze), které se umístily na první příčce našeho srovnání nejlepších proteinových palačinek. Cena tedy je celkem vysoká, výsledný poměr ceny a kvality ale není vůbec špatný.

Tabulka cen pro Vilgain Protein Pancake & Waffle Mix
Obchod
Cena
Odkaz
Cena:  399 Kč

Závěrečné shrnutí

Vilgain Protein Pancake & Waffle Mix si od nás v konečném důsledku odnáší velmi dobré hodnocení, protože nabízí velmi slušné složení v kombinaci s úžasně nadýchanou konzistenců. Cenově sice vychází trochu dráž, vzhledem ke všem pozitivům ale považujeme takovou cenu za adekvátní. Pokud si tedy chcete připravit výborné proteinové palačinky bez jakékoli námahy, Protein Pancake & Waffle Mix od značky Vilgain můžeme vřele doporučit.

Pro dnešní recenzi je to od nás všechno. Pokud ale máte jakékoliv dotazy, neváhejte se na nás obrátit v komentářích.

Proč nám můžete věřit?

Diskuze a zkušenosti (0)

Máš také zkušenosti s tímto produktem? Poděl se o ni napsáním své vlastní recenze.