SmartFuel Proteinové lívance: Nejlepší palačinky na trhu? [recenze]

Chutná jídla, která mají zároveň dobré složení a nutriční hodnoty, jsou záchranou všech sportovců dodržujících striktní jídelníček. V dnešní době se naštěstí nejedná o žádné výjimky a existuje nespočet způsobů, jak si připravit chutné a zdravé jídlo v pohodlí domova. Příkladem mohou být Proteinové lívance od značky SmartFuel, které jsme měli možnost vyzkoušet. Jsou opravdu tak dobré, jak se tváří? A můžete si je bez výčitek dopřát i během diety? To a mnohem více se dozvíte v dnešní recenzi.

SmartFuel Proteinové lívance
Kategorie: Potraviny
Chuť
10.0/10
Příprava
9.0/10
Konzistence
10.0/10
Složení
10.0/10
Cena
8.0/10
Celkové hodnocení
9.4
z 10 bodů

 

Tabulka cen pro SmartFuel Proteinové lívance
Obchod
Cena
Odkaz
Cena:  189 Kč

Česká značka SmartFuel sice na trhu nepůsobí příliš dlouho, za poměrně krátkou dobu své existence si však stihla získat velké množství fanoušků. Produkty SmartFuel jsou typické zejména velmi dobrým poměrem ceny a kvality, díky čemuž se často umisťují na předních příčkách v našich srovnáních nejlepších suplementů. Příkladem může být žebříček nejlepších syrovátkových proteinů. Více o této značce se můžete dočíst také v naší recenzi na SmartFuel Protein Bar.

Složení, kterému nemáme co vytknout

Proteinové lívance od SmartFuel obsahují v podstatě pouze 4 ingredience. Základ tvoří extrudovaná rýžová mouka, díky které mají hotové lívance krásně nadýchanou konzistenci. Jako zdroj bílkovin slouží syrovátkový koncentrát s příchutí piškotového dortu, ve složení ale najdeme také pasterovaný sušený vaječný bílek a odstředěné sušené mléko. Co zde ovšem nenajdeme, jsou zbytečná přidaná barviva a podobná aditiva. Musím ocenit, že výrobce dokázal poskládat složení tak, aby v něm figurovaly pouze kvalitní suroviny, ale aby konzistence a chuť lívanců přesto zůstala naprosto perfektní. Jedna porce lívanců obsahuje 161 kcal, 13 g bílkovin, 21 g sacharidů a 0,8 g tuků. Složení jako celek musíme hodnot na výbornou, což platí i o nutričních hodnotách, které jsou lepší než u většiny konkurenčních produktů.

SmartFuel proteinové lívance
Skvělé nutriční hodnoty a vysoký obsah bílkovin. Takové jsou proteinové lívance SmartFuel.

Snadná a rychlá příprava

Výhoda předem připravené směsi na lívance je kromě vyladěného složení také mimořádně jednoduchá příprava. Stačí smíchat 50 g prášku se 150 ml vody nebo mléka a výslednou směs osmažit na pánvi z obou stran. Celá příprava vám proto zabere pouze pár minut. Jedno balení při dodržení doporučeného dávkování obsahuje 6 porcí, což upřímně řečeno není vůbec špatné.

Nádherně nadýchaná konzistence

Jestli něco musíme na Proteinových lívancích od SmartFuel opravdu vyzdvihnout, tak je to výborná chuť a především úžasně nadýchaná konzistence. Chuť lívanců není nijak přeslazená, přesto si na nich můžete pochutnat i bez jakýchkoliv dalších přísad. Pokud se ale rozhodnete si je něčím dochutit, máte v podstatě neomezené možnosti, protože chuť lívanců jde dohromady skoro se vším.

Lívance se hodí dochutit například čerstvým ovocem, ale skvěle se k nim hodí také kvalitní ořechové máslo, s jehož výběrem vám pomůže naše srovnání nejlepších ořechových másel. A pokud byste rádi lívance obohatili o další bílkoviny, vychutnejte si je například spolu s tvarohem. Já osobně ale musím říct, že jsem většinu snědl samotnou, protože chuť samotných lívanců mě naprosto dostala.

Za kvalitní složení si musíte připlatit

Zatímco doposud jsme Proteinové lívance od SmartFuel jenom chválili, když přijde řeč na hodnocení ceny, musíme být o poznání více kritičtí. Jedna porce vychází v době psaní této recenze na necelých 42 korun, což je ve srovnání s konkurencí opravdu vysoká částka. Ostatní produkty z našeho srovnání nejlepších proteinových palačinek totiž vychází v přepočtu podstatně levněji a tento rozdíl je často opravdu výrazný. V tuto chvíli je ovšem fér zmínit, že vysoká cena je důsledkem kvalitního složení a toho, že se výrobce neuchýlil k použití nekvalitních surovin. Pokud se na cenovku produktu podíváme touto optikou, najednou se tak příšerná nezdá. Dokonce si troufám tvrdit, že výsledný poměr ceny a kvality mají Proteinové lívance od SmartFuel jeden z nejlepších na trhu.

Tabulka cen pro SmartFuel Proteinové lívance
Obchod
Cena
Odkaz
Cena:  189 Kč

Zhodnocení na závěr

Hledáte-li kvalitní proteinové palačinky nebo lívance a jde vám především o to, aby měly opravdu poctivé složení a zároveň výborně chutnaly, s Proteinovými lívanci od SmartFuel nemůžete šlápnout vedle. Ještě jednou musím vyzdvihnout jejich úžasně nadýchanou konzistenci, která mezi podobnými produkty nemá obdobu. Cena je sice vyšší, vzhledem k výše uvedenému se ale podle mě vyplatí si za tyto lívance připlatit.

Proč nám můžete věřit?

Diskuze a zkušenosti (1)

Vit
Srpen 25, 2023

Mnoho jinych proteinovych livancu anebo palacinek tyto dost prekonava, protoze obsahuji vyrazne vice proteinu.

Souhlasím(+1)
Nesouhlasím(0)