Lentiamo Tomas Deep Black: Skvělé brýle na celodenní nošení?

Pokud tak jako my trávíte celé dny za monitorem počítače, nejspíše vám nemusíme vůbec říkat, že oči mohou u tohoto typu práce dostávat dost zabrat – a faktory jako nevhodně nastavený jas nebo špatná vzdálenost očí od monitoru mohou celou situaci ještě výrazně zhoršovat. My si proto práci nedokážeme snad ani přestavit bez používání brýlí proti modrému světlu a když jsme dostali možnost vyzkoušet brýle od společnost Lentiamo, ani na chvíli jsme nad tím nepřemýšleli. Jak nám vyhovovaly, co bychom jim vytknuli i zda se je vyplatí koupit se dozvíte v této recenzi.

Lentiamo - Tomas Deep Black
Kategorie: Ostatní
Design
10.0/10
Efekt
10.0/10
Komfort
10.0/10
Konstrukce
10.0/10
Cena
8.0/10
Celkové hodnocení
9.6
z 10 bodů

 

 

Fungují brýle proti modrému světlu?

Přestože s brýlemi proti modrému světlu jste se již mohli setkat v našem srovnání brýlí proti modrému světlu nebo v recenzi produktů od BrainMarketu, hodí se na úvod trocha vědecky podpořené teorie. Přestože se mnohdy o brýlích proti modrému světlu mluví jako o naprostém zázraku, který způsobí, že vás nebudou tolik bolet oči ani při dlouhém vysedávaní u počítače a jako bonus také způsobí, že se vám večer bude lépe usínat, vědecké studie rozhodně nejsou zajedno. Samozřejmě na jedné straně existují výzkumy, které argument o menší únavě očí při používání brýlí podporují, ale na druhé straně i řada studií, jež to rozporují. My proto doporučujeme brát informace o zázračných účincích těchto brýlí s rezervou a zaměřit se spíše na vlastní zkušenost. A tím se dostáváme k té naší.

Brýle Lentiamo recenze
Součástí balení brýlí je i praktický obal, v němž můžete brýle přepravovat. 

Náš první dojem z brýlí Lentiamo Tomas Deep Black

Vzhledem k tomu, že nikdo u nás v redakci nenosí dioptrické brýle, jsme jaksi i ve výběru vhodných brýlí poněkud neposkvrnění a doteď jsme používali brýle od BrainMarketu, o kterých jsme se detailně rozepsali v již zmíněné samostatné recenzi. O to větším překvapením pro nás byla konstrukce brýlí, která navzdory tomu, že je plastová, působí o něco masivněji a pevněji než zmíněné brýle, které jsme používali doteď. Tomas Deep Black, které jsme si na recenzi sami vybrali, jsou unisexové a mají UV filtr, který taktéž přijde vhod. Samotné brýle vám také přijdou s čistícím hadříkem a originálním pouzdrem, díky kterému si je můžete prakticky sbalit třeba do práce nebo kamkoliv na cestu.

Jaké byly brýle při nošení?

Při nošení musíme ocenit zejména to, že brýle byly pohodlné i v situacích, kdy byly nasazené na obličeji celý pracovní den. Konstrukce sice působí masivně, ale brýle jsou přitom lehké a pohodlné. Vzhledem k vyhovujícím rozměrům netlačili na nose ani uších, a tudíž se na ně dalo bez problémů zvyknout a úplně je přestat registrovat. Zároveň musíme po praktické stránce také ocenit hydrofobní a antistatickou úpravu, díky které se k brýlím můžete chovat i lehce neohleduplně (třeba na ně čas od času sáhnout prsty) a ony zůstanou čisté, což třeba u již zmiňovaných brýlí od společnosti BrainMarket rozhodně neplatilo. Pokud jde o efekt brýlí jako takových, poměrně špatně se nám hodnotí tím, že jsme na používání tohoto prostředku proti modrému světlu již zvyklí. Přesto se nám ale zdáli pohodlné a oči při jejich nošení ani po celodenní práci nijak nebolely, což je pro nás primární důvod takové brýle nosit a Tomas Deep Black proto hodnotíme velmi pozitivně.

Mají nějaké nevýhody?

Pokud máme brýle Lentiamo Tomas Deep Black zhodnotit jako celek, jsou to vynikající brýle, nad jejichž koupí se všem lidem pracujícím s počítačem vyplatí popřemýšlet. Přesto jsme ale našli dvě věci, které by detailisty mohly od koupi produktu lehce odrazovat. Tou první je, že na stránkách výrobce vůbec neuvádí, jaké množství modrého světla zvládnou brýle zablokovat. Vzhledem k tomu, že jsou průhledné, se nedá očekávat, že by blokovaly zcela všechno modré světlo jako například oranžové brýle od společnosti BrainMarket. Jestli ale Tomas Deep Black zvládají zabránit proniknutí 5, 20 nebo 50 % modrého světla se však ze stránek nedozvíte a je to podle náš škoda. A druhou vadou na kráse pro někoho může být cena, ke které se tímto dostáváme.

Recenze brýlí LEntiamo
Brýle nabízí skvělý design a také poměrně robustní (byť plastovou) konstrukci.

 

Co říkáme na cenu?

Brýle Lentiamo Tomas Deep Black vás vyjdou na oficiálních stránkách prodejce na 1290 korun, což je upřímně řečeno o dost více, než kolik stojí nějaké levnější modely z našeho srovnání nejlepších brýlí proti modrému světlu. Na druhou stranu tato „vyšší“ cena (pokud jste zvyklí si kupovat dioptrické brýle, jistě vám nemusíme vysvětlovat, že ve skutečnosti je cena dost nízká) je kompenzována kvalitní konstrukcí a atraktivním designem. Pokud tak chcete při nošení brýlí opravdu dobře vypadat a dobře se také cítit, je lepší investovat do kvalitních produktů než mít na první pohled levné a nekvalitní brýle.

 

 

Závěrečné zhodnocení

Podtrženo a sečteno, Tomas Deep Black jsou praktické, funkční a dobře vypadající brýle. Tomu samozřejmě odpovídá také jejich cena, ale na poměry dioptrických (nebo jiných značkových) brýlí proti modrému světlu je až směšně nízká. Všem z vás, kteří máte sedavé zaměstnání u počítače, bychom proto o jejich koupi doporučovali uvažovat. A pokud se pro ně náhodou rozhodnete, na stránkách Lentiamo si je můžete i virtuálně vyzkoušet. My jsme to před objednáním brýlí také zkoušeli a musíme ocenit, že aplikace je dost přesná a vy tak dostanete alespoň hrubou představu o tom, jak na vás budou sedět a zda pro váš typ hlavy nebude lepší jiný model než Tomas Deep Black. Přesto je ale všema deseti doporučujeme.

Proč nám můžete věřit?

Diskuze a zkušenosti (0)

Máš také zkušenosti s tímto produktem? Poděl se o ni napsáním své vlastní recenze.