GymBeam Dračí ovoce: Ideální ingredience (nejen) do kaší! [recenze]

Ačkoliv v celé řadě aspektů je geografická poloha České republiky nespornou výhodou, klima mírného pásu přináší i jedno zásadní negativum – čerstvé ovoce a zelenina u nás nerostou celý rok, ale pouze v relativně krátkém období. Po zbytek roku tak bohužel musíme spoléhat na importované ovoce nebo třeba využít naše vlastní dobře uskladněné zásoby. Pokud jde o ovoce, můžete využít i sušené nebo lyofilizované varianty. 

Lyofilizované dračí ovoce
Kategorie: Potraviny
Chuť
10.0/10
Konzistence
10.0/10
Stravitelnost
10.0/10
Složení
10.0/10
Cena
8.0/10
Celkové hodnocení
9.6
z 10 bodů

 

Tabulka cen pro Lyofilizované dračí ovoce
Obchod
Srovnání cen
Odkaz
Cena:  189 Kč
Cena:  209 Kč

My jsme dostali možnost vyzkoušet lyofilizované dračí ovoce a o naše postřehy se s vámi podělíme v rámci této recenze.

Složení, kterému není co vytknout

Složení je aspektem, kterému v našich recenzích obvykle věnujeme největší pozornost. Tentokrát k tomu však není důvod, protože tento produkt obsahuje jen a pouze lyofilizované dračí ovoce, což je samozřejmě ideální. Pokud se totiž podíváte třeba na složení některého sušeného ovoce, můžete zjistit, že bylo doslazováno nebo případně že obsahuje nějaká aditiva, která zajišťují atraktivní barvu i po usušení (typickým příkladem jsou meruňky). Tentokrát se ale ničeho takového nemusíte bát, protože Lyofilizované dračí ovoce od GymBeam je skutečně jen a pouze ovoce.

V čem se liší lyofilizované ovoce od sušeného?
V rámci této recenze bychom se v krátkosti měli věnovat i rozdílům mezi sušeným a lyofilizovaným ovocem. Sušení totiž probíhá za relativně vysokých teplot, které vedou k nežádoucím účinkům na obsažené vitamíny, minerály a další prospěšné látky, jež nejsou odolné vůči těmto teplotám. Naproti tomu lyofilizace spočívá ve zbavení vody mrazem, čímž zůstanou zachovány zdraví prospěšné látky. Zároveň má lyofilizované ovoce dobrou konzistenci a přirozenější chuť.

Jak lyofilizované dračí ovoce chutná?

Ze všeho nejdříve vás u tohoto produktu překvapí velmi výrazná růžovo fialová barva a příjemná vůně lyofilizovaného ovoce. Když do ovoce poprvé kousnete, určitě si všimnete, že je příjemně křupavé a jeho chuť je naprosto autentická. Pokud jste někdy měli například lyofilizované maliny, jistě víte, že chutnají jako čerstvé, ale pouze bez vody. A stejně tak je tomu v případě tohoto dračího ovoce, které skutečně chutná jako čerstvé.

GymBeam Dragon Fruit recenze
Po stránce chuti i konzistence je dračí ovoce od GymBeam naprosto vynikající.

Jaké má využití?

Dračí ovoce od GymBeam má obrovské množství využití. Můžete ho samozřejmě jist jen tak samotné a nebo si jej sbalit jako praktickou svačinu na túru, protože takové ovoce nic neváží a zároveň spolehlivě zažene chuť na sladké. Kromě toho ho však můžete dračí ovoce použít do kaší nebo nejrůznějších jogurtů, do kterých se hodí například v kombinaci s některou z našich nejlepších granol na trhu. Pokud máte kreativní nápady, vzhledem k výrazné barvě se dá použít i do celé řady pečených i nepečených dezertů.

Co říkáme na cenu?

Pokud jde o cenu, za 100 gramů lyofilizovaného dračího ovoce zaplatíte v době tvorby této recenze lehce přes 200 korun, což upřímně řečeno může působit jako poměrně dost. Je však nutné vzít v potaz, že lyofilizované ovoce je obecně poměrně cenově náročné na výrobu a navíc dračí ovoce samo o sobě není úplně levnou surovinou. Sto gramů je rovněž poměrně dost, byť se to nemusí zdát, do receptů a kaší použijete pár kousků. Balení tak vydrží opravdu dlouho.

 

Tabulka cen pro Lyofilizované dračí ovoce
Obchod
Srovnání cen
Odkaz
Cena:  189 Kč
Cena:  209 Kč

Závěrečné zhodnocení

Lyofilizované ovoce určitě není nějaká nezbytná součást suplementace. Pokud pro ně ale máte nějaké využití, dračí ovoce od GymBeam rozhodně stojí za zkoušku. Je zdravé, chutné a díky atypické barvě má opravdu široké využití.

Proč nám můžete věřit?

Diskuze a zkušenosti (0)

Máš také zkušenosti s tímto produktem? Poděl se o ni napsáním své vlastní recenze.