Vilgain Intra Workout: Je lepší než klasické předtréninkovky? [recenze]

Předtréninkové nakopávače jsou velmi populární a v nějaké formě se s nimi už setkat skoro každý silový sportovec. Pokud potřebujete před tréninkem pořádné nakopnutí a doplnění energie, nabízí se kromě předtréninkovky ještě jedna možnost. Intra workouty sice nejsou v České republice příliž rozšířené, pár produktů z této kategorie ale na trhu najít můžete. Jedním z nich je novinka z dílny značky Vilgain, na kterou se dnes podrobně podíváme.

Vilgain Intra Workout je doplněk určený pro používání během fyzické aktivity. Intra workouty mají podobné složení jako předtréninkovky, obsahují ale více minerálů a sacharidů a slouží k průběžné hydrataci během tréninku. Pokud nejste fanoušky běžných nakopávačů, možná vám bude více vyhovovat právě intra workout. Je tento hydratační nápoj od Vilgainu skutečně tak dobrý, nebo se vám více vyplatí investovat do standardní předtréninkovky? To a mnohem více se dozvíte v dnešní recenzi.

Vilgain Intra Workout
Kategorie: Ostatní
Chuť
9.0/10
Rozpustnost
10.0/10
Efekt
9.0/10
Složení
9.0/10
Cena
8.0/10
Celkové hodnocení
9.0
z 10 bodů

 

Tabulka cen pro Vilgain Intra Workout
Obchod
Cena
Odkaz
Cena:  699 Kč

Zatímco intra workouty jsou vhodné zejména pro kratší silové tréninky, vytrvalostní sportovci ocení spíše iontové nápoje, které se hodí i na opravdu dlouhé a náročné sportovní výkony. S výběrem těchto produktů vám pomůže naše srovnání nejlepších iontových nápojů.

Efektivní složení

Základem složení jsou 3 zdroje sacharidů, které vám pomohou doplnit energii: dextróza, sacharóza a větvené cyklické dextriny Cluster Dextrin®. Díky této kombinaci rychlých a komplexních sacharidů vám intra workout pomůže efektivně doplnit dostatek energie na trénink. Nutno podotknout, že Cluster Dextrin® je na poli komplexních sacharidů používaných v doplňcích pro sportovce naprostou špičkou. Ve složení dále najdeme syrovátkový izolát a BCAA pro ochranu svalových vláken. Zatímco přítomnost větvených aminokyselin v podobných suplementech není nic neobvyklého, syrovátkový protein příliš častou ingrediencí ve složení není. Některé studie ale ukazují, že užívání proteinu má smysl nejen po fyzické zátěži, ale také během ní, protože podporuje proteosyntézu svalových vláken.

Pro upřesnění
V Intra Wourkout není zastoupený klasický basic whey izolát, který se vyznačuje mléčnou chutí a stravitelností, nýbrž tzv. clear whey disponující transparentní barvou a absencí mléčné chuti. Nemusíte se tedy bát, že by po chuťové stránce byl Intra Workout nějak zvláštní.
Vilgain Intra Workout
Vilgain Intra Workout disponuje opravdu skvělým složením. 

Zapomenout nesmíme ani na přítomnost L-citrulin malátu podporujícího pořádné prokrvení, sodíku v podobě citranu sodného, hořčíku (také ve formě citrátu) a draslíku. Během fyzické zátěže dochází k rychlému vylučování sodíku, hořčíku a draslíku, které je proto potřeba průběžně doplňovat. Forma citrátu má navíc mírný energizující účinek, což je v tomto případě velké plus. Ve složení dále najdeme mletou kurkumu, kofein, sladidlo ze stévie a přírodní aromata. Na rozdíl od jiných produktů ve složení naopak nenajdeme taurin, beta-alanin, glutamin nebo třeba kreatin. Tyto látky by mohly produktu dodat trochu silnější efekt, pro doplnění energie a minerálů ovšem bohatě stačí složení takové, jaké je.

Nepřehlédněte
Velmi zajímavé složení nabízí také Kulturistika.com Super Intra (recenze).

Jakou máme s Vilgain Intra Workout zkušenost?

Výrobce doporučuje rozmíchat dvě odměrky (50 g prášku) v 500 ml vody. Vypít půl litru vody přitom nemusí být pro každého úplně ideální. Během zátěže sice musíte tělo dostatečně hydratovat, půl litru ale může být pro někoho trochu moc. Pokud si však toto množství rozložíte během celého tréninku, nejedná se o nic hrozného. Na druhou stranu je potřeba říct, že obsažené látky potřebují nějaký čas na to, aby mohly začít účinkovat, takže je lepší větší část nápoje vypít v první polovině tréninku.

Vilgain Intra Workout se rozpouští bez problému a v šejkru nijak nepění, což pochopitelně hodnotíme jako plus. Osobně ale musím říct, že nejsem velký fanoušek jeho chuti. Příchuť broskev a pomeranč není nějak přehnaně výrazná, ale má trochu nepříjemný „dojezd”, který mně osobně opravdu neoslovil. Co se týče samotného efektu, nemám produktu co vytknout. Rozhodně nemůžu říct, že bych cítil nějaké extrémní nakopnutí, ale během tréninku se mi nestalo, že bych se cítil unavený, a v porovnání s tréninky bez jakýchkoliv suplementů jsem v závěru rozhodně cítil víc energie na poslední série. Jelikož Vilgain Intra Workout obsahuje hromadu sacharidů a 100 g kofeinu v jedné dávce, je to celkem pochopitelné.

Nepřehlédněte
Pořádnou dávku energie před tréninkem vám zajistí kvalitní nakopávač. S výběrem vám pomůže naše srovnání nejlepších předtréninkovek.

Za tento suplement si budete muset připlatit

Hlavní nevýhodou intra workoutů ve srovnání s předtréninkovkami je jejich vysoká cena. Dává to smysl vzhledem k tomu, že jedna dávka intra workoutu je mnohem větší a obsahuje podstatně vyšší množství jednotlivých látek. Pokud se však rozhodujete mezi koupí běžného nakopávače a intra workoutu, je pro vás zkrátka důležité, kolik za daný produkt zaplatíte. Vilgain Intra Workout vyjde v přepočtu na jednu dávku v době psaní této recenze asi na 46 korun, což je asi o polovinu víc než v případě kvalitního nakopávače. Balení o velikosti 750 g vám vydrží pouze na 15 tréninků, což upřímně řečeno opravdu není moc. Abychom ale byli fér, musíme dodat, že v porovnání s konkurencí si Vilgain Intra Workout nevede vůbec špatně. Intra workouty jsou zkrátka dražší suplementy, které tím pádem nejsou ideální pro každého.

Tabulka cen pro Vilgain Intra Workout
Obchod
Cena
Odkaz
Cena:  699 Kč

Závěr: Stojí Vilgain Intra Workout za to?

Vyplatí se vám do Vilgain Intra Workout investovat? Pokud berete cvičení vážně, chcete z tréninku vymačkat maximum a nevadí vám si za suplementy připlatit, pak vám ho mohu vřele doporučit. Nemáte-li však během tréninku problémy s nedostatkem energie a vyhovuje vám užívání běžných nakopávačů, pak vám nejspíš tento produkt ani nemá moc co nabídnout. Pokud ale hledáte produkt, který vám umožní spolehlivě doplnit energii i během výkonu, za zkoušku to určitě stojí. V konečném důsledku proto Vilgain Intra Workout hodnotíme kladně, ačkoliv se rozhodně nejedná o produkt, který bude ideální pro každého.

Proč nám můžete věřit?

Diskuze a zkušenosti (0)

Máš také zkušenosti s tímto produktem? Poděl se o ni napsáním své vlastní recenze.