MyProtein Vegan Protein Blend: Jen další veganský protein s nepříjemnou chutí?

Ačkoliv se rozhodně neřadím mezi bůh ví, jak velké fanoušky značky MyProtein, jedna věc se jim musí nechat, mají opravdu velké množství originálně pojatých a různě poskládaných suplementů. No, a právě jedním z nich je také veganská proteinová směs Vegan Protein Blend, v němž je bílkovina na místo klasické syrovátky získána z izolátu hrachu a bobu obecného. Vyplatí se tak investice do něj? Nebo existují mnohem přijatelnější a lepší veganské proteiny?

MyProtein Vegan Protein Blend
Kategorie: Proteiny
Rozpustnost
6.0/10
Stravitelnost
6.0/10
Složení
6.5/10
Cena
6.5/10
Celkové hodnocení
6.3
z 10 bodů

 

Tabulka cen pro MyProtein Vegan Protein Blend
Obchod
Cena
Odkaz
Cena:  399 Kč

 Značka MyProtein nabízí na svých oficiálních stránkách celou řadu proteinových doplňků stravy uzpůsobených veganskému životnímu stylu. Kromě Vegan Protein Blend je tu tak k dostání také hrachový proteinový izolát, konopný protein, rýžový protein, sójový protein či dokonce perlivá proteinová voda.

Docela příjemné složení

Jelikož se jedná o veganskou proteinovou směs, neobsahuje Vegan Protein Blend žádnou syrovátku. Jak už jsem zmínil hned v úvodu je zde na místo ní jako zdroj bílkovin použit hrachový proteinový izolát a protein z bobu obecného nebo chcete-li fava fazolí. Což je velice zajímavá a skvělá volba. Právě hrách totiž bývá často označován jako ta vůbec nejlepší alternativa syrovátky. Na rozdíl od jiných rostlinných zdrojů bílkovin obsahuje vysoké množství esenciálních aminokyselin. Jeho jedinou nevýhodou je ale poměrně nízký obsah sirných aminokyselin, jakými jsou methionin či cystein. Ideální je tak jeho kombinace s proteinem rýžovým, který je právě na sirné aminokyseliny velmi bohatý.
Místo rýžového proteinu jsou zde nicméně jako další zdroj bílkovin použity fava fazole. Jedná se o poměrně zajímavou volbu, která sice nabízí aminokyselinové spektrum srovnatelné s proteinem sojovým, bohužel však podobně jako hrách neobsahuje velké množství sirných aminokyselin. Při užívání Vegan Protein Blend je tak vhodné tyto aminokyseliny průběžně doplňovat také z jiných zdrojů.
Dále ve složení najdeme také umělé sladidlo sukralózu, rostlinnou smetanu, extrakt z oleje kurkumy a trochu zbytečně také zahušťovadlo. I přes obsah zahušťovadla a sukralózy, místo které bych ocenil třeba takové steviol glykosidy, je tak pro mě nakonec složení této veganské proteinové směsi vcelku příjemným překvapením.

Vegan Blend

Rozpustnost a nutriční hodnoty

Jak už to tak u veganských proteinů bývá, rozpustnost nebyla ani zdaleka dokonalá. Protein zanechával hrudky a měl takovou vcelku nepříjemnou krémovou konzistenci. Jeho pití tak rozhodně nebylo zrovna moc příjemné, a to ani nemluvím o chuti, ke které se samozřejmě dostanu za chvíli.
Nutriční hodnoty má pak Vegan Protein Blend poměrně příjemné. Na 100 g má cca 381 kcal a celkem 74 g bílkovin. V jedné dávce o velikosti 30 g se tak nachází 22 g bílkovin, což jsou na veganský protein opravdu skvělé hodnoty. Neochucená verze pak dokonce disponuje ještě o něco lepšími nutričními hodnotami.

Hodnocení chutě

A dostáváme se k pro mnohé vůbec nejdůležitější kategorii, a to samozřejmě chuti. Ačkoliv je momentálně Vegan Protein Blend na stránkách značky MyProtein k dostání celkem v devíti různých příchutích, já osobně jsem měl možnost vyzkoušet pouze jednu, a to čokoládu. Zajímá vás, jak dopadla?
Čokoláda byla bohužel extrémním zklamáním. Od veganského proteinu jsem samozřejmě žádné zázraky neočekával, i tak jsem byl ale doslova znechucen tím, jak odporně tento protein chutnal. Bez debat se tak jedná o jeden z nejhůře chutnajících proteinů, s jakým jsem se, kdy setkal.

Náš tip
Jelikož je chuť tohoto proteinu přímo extrémně špatná, jen tak ve vodě si jej nejspíše moc nevychutnáte. Mnohem lépe ovšem chutná zamíchaný v ovesné kaši, palačinkách či řeckém jogurtu. 

Cenová dostupnost

Co se ceny týče, vyjde vás na oficiálních stránkách výrobce balení o velikosti 250 g na přijatelných 277 Kč. Pokud byste si přitom chtěli pořídit větší balení, naleznete jej třeba na portálu fitness007. Tam vás půl kilové balení bude stát 419 Kč, kilové 529 Kč a dvou a půl kilové pak 1089 Kč. V závislosti na velikosti balení se tak cena jedné dávky pohybuje někde mezi 16 až 33 Kč.
Jen pro srovnání 600 g vážící balení lídra našeho žebříčku nejlepších veganských proteinů Reflex Plant Based Proteinu je k dostání za 549 Kč. Doporučená dávka tak vychází na nějakých 27 Kč. Pokud tak uvažujete nad koupí právě Vegan Protein Blend, jednoznačně bych doporučoval koupit nějaké jeho větší, a tudíž výhodnější balení.

Tabulka cen pro MyProtein Vegan Protein Blend
Obchod
Cena
Odkaz
Cena:  399 Kč

Závěrečný verdikt

MyProtein Vegan Protein Blend je tak nakonec poměrně povedeným produktem, jež nabízí přímo skvělé nutriční hodnoty a také vcelku příjemné složení. Velice oceňuji použití hrachového a fazolového proteinu na místo sóji, častěji používané alternativy syrovátky.
V čem ale bohužel extrémně selhává je jeho chuť. Ta byla totiž přímo odporná a vážně obdivuji každého, komu vyhovuje. Samozřejmě je potřeba myslet na to, že jsem měl možnost vyzkoušet pouze jednu z celkových devíti příchutí. Vážně ale pochybuji, že ty ostatní budou o tolik lepší, aby bylo možné je doporučit. Jaký je tedy závěrečný verdikt?
I přesto, že asi nakonec opatrně zvedám palec nahoru, vám jeho koupi tak úplně doporučit nemohu. Na trhu totiž existují mnohem lepší veganské proteiny, do kterých se podle mě vyplatí investovat mnohem více než právě do tohoto. Namátkou bych kromě už výše zmíněného Plant Based Protein od značky Reflex doporučil i třeba takový Vegan Protein od značky BiotechUSA, který nabízí za velmi nízkou cenu opravdu vysoce kvalitní a vyvážené složení.

Proč nám můžete věřit?

Diskuze a zkušenosti (2)

Vit S.
Říjen 10, 2022

Tato a predesla recenze proteinu od MP tedy tvrdi toto: kdyz muzete koupit proteiny jine zn., lepe se tak zaridit. Zrejme "dan" za na prvy pohled vyhodnou cenu. Chcete-li neco veganskeho od MP, pak mozna nejake proteinove tycinky nebo cookies (podle zkusenosti ne-vegana jeste prijatelne, nechcete-li nejvyssi uroven chuti a slozeni...). At vam vse vychazi!

Souhlasím(0)
Nesouhlasím(0)
Tom K.
Březen 4, 2024

Mám variantu káva/vlašský ořech a je to pecka i jen čisté s vodou. Osobně si to vylepšuju Smetanovým Zajícem a zalívám 250ml filtrované decaf kávy, zbytek doliju vodou a je hotovo. Dokonalý nápoj, skvěle chutný, nutričně kompletní. Kdo chce může si ještě přidat lžičku medu, ať to má sladší.

Souhlasím(0)
Nesouhlasím(0)