Powerlogy Brain Focus – zajímavé složení, které nefunguje? (recenze)

Hlavním tématem této recenze bude doplněk stravy od značky Powerlogy s úderným názvem Brain Focus. Jak už přitom název napovídá, jedná se o chytrou drogu či chcete-li tzv. nootropikum. Těm jsme se dopodrobna věnovali již v článku Nejlepší chytré drogy a také v samostatném žebříčku. Zjednodušeně řečeno jde o biochemicky aktivní látky, jež by měly pozitivně působit na funkce mozku a tím tak účinně nastartovat naši mysl, oddálit únavu či zlepšit paměť a koncentraci.
Ačkoliv nemám k podobným doplňkům stravy tak úplně kladný vztah a dřívější zkušenosti s nimi mě naučily, že od nich raději nemám nic očekávat, jejich vyzkoušení téměř nikdy neodmítnu. Pořád totiž čekám na produkt, který konečně dostojí všem těm fantastickým účinkům, které jejich výrobci tak rádi slibují. Tak co myslíte? Povedlo se to právě Brain Focus? Funguje skutečně tak dobře, jak se značka Powerlogy tváří nebo jsou to jen plané řeči? Odpovědi na tyto otázky se dozvíte níže.

Powerlogy Brain Focus
Kategorie: Ostatní
Účinek
5.0/10
Dávkování
6.0/10
Velikost balení
5.5/10
Složení
8.5/10
Cena
5.5/10
Celkové hodnocení
6.1
z 10 bodů

 

Tabulka cen pro Powerlogy Brain Focus
Obchod
Cena
Odkaz

Pokud jste přitom o značce Powerlogy dosud neslyšeli, vlastně se není čemu divit. Jedná se totiž o poměrně novou značku založenou na Slovensku. Specializují se pak především na optimalizaci a zkvalitnění životosprávy. V jejich nabídce tak můžete najít spoustu kvalitních a opravdu velice zajímavých produktů – s naším slevovým kódem navíc získáte až 10% slevu.

Složení, které by čistě teoreticky mohlo fungovat

Co se složení týče, může se Brain Focus pochlubit celkem 11 přírodními látkami. Právě tyto látky v poměru, v jakém jsou v tomto suplementu obsaženy, by měly podle výrobce zaručit komplexní výživu a optimalizaci výkonu mozku. Jedná se přitom o čistě veganský produkt bez jakéhokoliv množství kofeinu. O jaké látky se tedy jedná a jaké jejich množství nalezneme ve dvou kapslích Brain Focus?

  • 96 mg Fosfatidylserín 70 %, což je fosfolipid přirozeně produkovaný v těle nacházející se v buněčných membránách neuronů. Pozitivně ovlivňuje krátkodobou paměť a výkonnost při cvičení. Dále pomáhá při poruchách pozornosti či depresích a mimo jiné také zpomaluje zhoršování kognitivních funkcí během stárnutí.
  • 40 mg extraktu z Gingo biloby 26/4 sloužící především pro prokrvení a zlepšení krevního oběhu. Kromě toho pak také oddaluje pocit únavy a pozitivně působí na činnost mozkových buněk.
  • 120 mg Acetyl L-Karnitinu, jedná se o nejčistší bioaktivní formu karnitinu, která se na rozdíl od běžného karnitinu snadněji vstřebává ze střev. Jedním z mnoha jeho benefitů je kromě zlepšení krevního oběhu a zvýšení koncentrace také podpora regenerace a kognitivních funkcí.
  • 10 mg Huperzinu A 1 %, jde o velice zajímavou látku, která se získává extrakcí z rostliny zvané čínský mech. Používá se hlavně v tradiční čínské medicíně a měla by mimo jiné zlepšovat paměť a koncentraci.
  • 150 mg extraktu z Bakoby drobnolisté 50 % je další poměrně zajímavou volbou. Jde totiž o jednu z rostlin, které se velice často používají v tradiční indické ájurvédské medicíně. Nejčastěji je používána v souvislosti se zlepšováním paměti a schopností učit se.
  • 200 mg N-Acetyl L-Tyrosinu pro podporu koncentrace, bdělosti, paměti či nálady. Jedná se o modifikovanou aminokyselinu, která kromě zmíněných benefitů také napomáhá absorpci tyrosinu samotného.
  • 80 mg L-Theaninu 98 %, který stejně jako většina látek uvedených výše podporuje kognitivní funkce a bdělost. Přirozeně se nachází v zeleném čaji a mimo jiné také zklidňuje organismus a navozuje pocit relaxace.
  • 160 mg extraktu z Vilcacory 5:1 nebo chcete-li tzv. kočičího drápu, jak se této posvátné bylině starých Inků říká. Mezi její nejznámější benefity patří ochrana proti zánětům, posílení obranyschopnosti, tlumení předčasného stárnutí organismu či antioxidační účinky.
  • 8,2 mg vitamínu B6, což je skupina celkem šesti pyridinových sloučenin rozpustných ve vodě. Významné jsou především pro tvorbu červených krvinek a hemoglobinu. Kromě toho pak navíc snižují riziko srdečních onemocnění a pozitivně ovlivňují náladu a fungování nervového systému.
  • 4 μg vitamínu B12, který je vitamínem rozpustným ve vodě, a kromě podpory imunitního systému, psychického stavu, soustředění a trávicího systému také snižuje riziko srdečních onemocnění a zajišťuje správné fungování kardiovaskulárního systému.
Co se složení týče, může se Brain Focus pochlubit celkem 11 přírodními látkami.
Co se složení týče, může se Brain Focus pochlubit celkem 11 přírodními látkami.

Problematický účinek a dávkování

Ačkoliv působí složení Brain Focus opravdu velice slibně a nalezneme v něm kromě celkem pravidelně se objevujících látek taky pár zajímavých „perel“, jeho účinnost přece jenom není tak skvělá a viditelná, jak by měla být a jak bych si ostatně taky přál, aby byla. Výrobce uvádí, že je potřeba pro významné pocítění efektu absolvovat tzv. počáteční kůru, kdy minimálně dva týdny užíváte celkem 2 kapsle dvakrát denně. Při balení o velikosti 60 kapslí nicméně tato kůra vychází na 56 kapslí celkem. Jako počáteční bych ji tedy rozhodně nenazýval.
Kromě toho nicméně výrobce uvádí jako optimální dávkování 1 kapsli třikrát denně před jídlem. Časem byste přitom měli užívání alespoň na týden přerušit či Brain Focus užívat co druhý den. Jelikož by mi po tzv. počáteční kůře trvající dva týdny skoro žádné kapsle nezbyly, nakonec jsem bral uváděné 4 kapsle denně po dobu pouze jednoho týdne. Poté jsem bral pouze 1 až 3 kapsle a střídavě jsem užívání přerušoval podle náročnosti daných dnů v rozmezí jednoho až sedmi dní.
Výsledek byl ale bohužel celkem zklamáním. Samozřejmě chápu, že je účinnost u podobných produktů stejně jako jejich dávkování velmi individuální, a že chvíli trvá, než se nějaké účinky vůbec dostaví. Ani v momentě, kdy píšu tuto recenzi ovšem viditelně žádné nepociťuji.
Soustředěný jsem víceméně stejně jako předtím, a i když jsem zkoušku, na kterou jsem se během užívání Brain Focus učil, úspěšně složil, zásluhy bych mu za to rozhodně nepřikládal. Právě ve dnech jeho užívání mi totiž připadalo, že jsem byl unavenější než kdy jindy. Tím ale samozřejmě nechci tvrdit, že to byla vina právě tohoto suplementu. Jen se snažím demonstrovat to, že jsem jeho účinky vlastně po celou dobu užívání a ani dlouho po něm v podstatě vůbec nepociťoval.

Cenová dostupnost

Powerlogy Brain Focus momentálně na oficiálních stránkách výrobce pořídíte za 599 Kč. Balení o velikosti 60 kapslí v sobě skýtá celkem 30 dávek. Jedná dávka činící 2 kapsle vás tak bude stát necelých 20 Kč. Cenově tak vychází v podstatě úplně stejně jako Neurohacker Manifesto od značky Brainmax, což je druhý nejlepší suplement ze skupiny chytrých drog v našem žebříčku.
Jedná se tak o poměrně vysokou cenu, která dělá spolu s neprokázaným účinkem z Brain Focus poměrně problematický suplement, do něhož se vám investovat pravděpodobně tak úplně nevyplatí.

Tabulka cen pro Powerlogy Brain Focus
Obchod
Cena
Odkaz

Závěrečný verdikt

Kvůli neviditelnému účinku musím bohužel tuto recenzi zakončit poměrně negativně. Powerlogy Brain Focus sice nabízí velice zajímavé složení plné látek s dávno prokázanými pozitivními účinky, přesto jsem však v podstatě žádné účinky po celou dobu užívání a ani po něm nepociťoval. Úplně bych ale tento suplement přesto nezavrhoval.
Díky velmi zajímavému složení se totiž může klidně stát, že právě na vás bude účinkovat mnohem více než na mě. Za zkoušku tak Brain Focus určitě stojí. Kdyby to ale mělo být na mě, investoval bych své peníze raději do výše zmíněného Neurohackeru Manifesto. Ten totiž kromě zajímavého složení doručil také výrobcem slibovaný účinek.

Proč nám můžete věřit?

Diskuze a zkušenosti (0)

Máš také zkušenosti s tímto produktem? Poděl se o ni napsáním své vlastní recenze.

Sleva 18% na tvůj nákup

Close
Slevový kód:
telekom18
(Klikni sem pro použití)
Jak použít kupón:

Kód do eshopu Powerlogy, který vám zlevní nákup zdravých potravin a funkční výživy o 18 %