GymBeam Vitality Complex Drink: Jaký je multivitamín v prášku?

Pokud naše recenze a články čtete pravidelně, jistě víte, že v nich mnohdy zdůrazňujeme, že kvalitní multivitamín patří mezi základní složky suplementace. Zároveň v této kategorii existuje obrovské množství značně různorodých doplňků, z nichž některé patří bezpochyby mezi nejlepší multivitamíny na trhu, zatímco jiné jsou víceméně k ničemu. Obvykle jsou však ve formě kapslí, což je první věc, kterou nás zaujal Vitality Complex Drink od GymBeamu, který se rozpouští ve vodě. Rozhodli jsme se ho proto vyzkoušet. A to, jak jsme s ním byli spokojeni, se dozvíte v rámci této recenze.

GymBeam Vitality Complex
Chuť
10.0/10
Rozpustnost
10.0/10
Stravitelnost
10.0/10
Složení
9.0/10
Cena
9.0/10
Celkové hodnocení
9.6
z 10 bodů

 

Tabulka cen pro GymBeam Vitality Complex
Obchod
Cena
Odkaz
Cena:  379 Kč

Zajímavé a promyšlené složení

Ze všeho nejdříve se pojďme jako obvykle věnovat složení, které je u multivitamínů extrémně důležité. A v případě Vitality Complex Drinku je vidět, že nad ním jeho tvůrci dost přemýšleli, protože obsahuje 23 velmi vhodně zvolených látek. Ve srovnání s některými konkurenčními suplementy to co do počtu látek sice není úplně nejvíc, ale upřímně řečeno GymBeam do tohoto suplementu vytáhl pro sportovce nejdůležitější látky – základem doplňku je například pořádná porce vitamínů skupiny B, samozřejmostí je rovněž hořčík (v dobré formě citrátu) a zinek (v rovněž skvěle vstřebatelném glukonátu). Kromě toho v suplementu najdete například extrakt z maca, vlákninu inulin nebo třeba l-glutamin. Za nás je tedy složení smysluplné a rozumně poskládané, byť není úplně nejobsáhlejší.

Jak se Vitality Complex připravuje?

Vitality Complex je zajímavý především tím, že se nejedná o typický multivitamínový doplněk prodávaný v tabletách, ale je dostupný ve formě prášku. Jedno balení obsahuje celkem 360 gramů prášku, což odpovídá 30 dávkám po 12 gramech. Toto množství prášku stačí podle údajů výrobce rozpustit v asi 250 ml vody a důkladně promíchat. K přípravě ani nepotřebujete shaker, protože multivitamín se dobře rozpouští i pokud budete chvíli míchat lžičkou. Při přípravě nápoj zbytečně nepění a ani nevytváří hrudky, takže si ho nachystáte opravdu bez starostí.

Jak Vitality Complex chutná?

GymBeam Vitality Complex je dostupný hned ve dvou variantách – tou první je zelené jablko, tou druhou pak kombinace mango-marakuja. My jsme dostali možnost vyzkoušet zelené jablko, které bylo po chuťové stránce opravdu dobré, ovšem tak jako ostatní recenzenti v komentářích musíme i my podotknout, že je poměrně dost sladký. Zatímco výrobce doporučuje použít 250 ml vody, my jsme použili hned půl litru a stále bylo cítit, že je nápoj hodně sladký. V nadcházejících teplých dnech ale doporučujeme kromě půllitru vody použít ještě pár kostek ledu, protože pak je drink osvěžující a navíc vás bude přes léto dobře hydratovat. Skvělý čas na užívání Vitality Complexu je ráno nebo večer, přičemž my bychom se přikláněli spíše k užívání na lačno.

Jak je na tom cenově?

Pokud jde o cenu, za 30 dávek Vitality Complex Drinku zaplatíte v době psaní této recenze 379 korun, což odpovídá necelým 13 korunám za jednu dávku. Ve srovnání s dalšími doplňky, které jsou na trhu dostupné, je to tak velmi příjemná cena a v poměru ceny a kvality vychází Vitality Complex Drink také opravdu dobře.

Tabulka cen pro GymBeam Vitality Complex
Obchod
Cena
Odkaz
Cena:  379 Kč

Závěr: Skvělý nápoj s dobrým složením

Co říct závěrem? Snad jen to, že Vitality Complex Drink je opravdu chutný nápoj, který představuje opravdu dobrou alternativu ke klasickým multivitamínovým doplňkům. A obzvlášť teď v létě dokážete ocenit, že je ve formě osvěžujícího nápoje spíše než v kapslích – nehledě na to, že řada sportovců v kapslích užívá mnoho dalších doplňků, takže nápoj pro ně může být rozhodně pohodlnější. No a když se k tomu přidá ještě fakt, že po stránce složení obsahuje Vitality Complex Drink skutečně jen potřebné a pro sportovce opodstatněné látky, není vůbec co řešit. V kombinaci s dobrým poměrem ceny a kvality je to pak doplněk, který rozhodně stojí za zkoušku.

Proč nám můžete věřit?

Diskuze a zkušenosti (0)

Máš také zkušenosti s tímto produktem? Poděl se o ni napsáním své vlastní recenze.