Ketomix Recenze: Vyzkoušeli jsme balíček prémiové týdenní ketodiety!

Není žádnou novinkou, že v redakci Světa fitness pro vás pravidelně připravujeme velké množství recenzí na jednotlivé doplňky stravy, abychom vám ulehčili jejich výběr, upozornili na některé nevhodné produkty a naopak doporučili ty skutečně kvalitní. Dnešní recenze ale bude tak trochu odlišná. Nebudeme se totiž věnovat pouze jednomu produktu, ale podíváme se na celý dietní balíček od značky KetoMix. Konkrétně se jedná o Balíček prémiové týdenní keto diety. Nejprve probereme základní specifika tohoto dietního plánu a následně se podrobně zaměříme na jednotlivá jídla a na jejich složení.

Pokud o koupi podobného balíčku přemýšlíte, nebo vás lákají například některá jednotlivá jídla, která se dají zakoupit samostatně, nepřehlédněte ani závěr naší recenze, ve kterém se podíváme i na to, jak si dietní balíček od KetoMix vede ve srovnání s konkurencí a jestli se do něj skutečně vyplatí investovat. Pojďme na to!

Týdenní balíček od KetoMix
Kategorie: Potraviny
Chuť
8.0/10
Pestrost jídel
8.0/10
Příprava
10.0/10
Složení
9.0/10
Cena
9.0/10
Celkové hodnocení
8.8
z 10 bodů

Pokud jste už někdy slyšeli o keto dietě, značka KetoMix vám pravděpodobně nebude cizí. Zaměřuje se totiž na prodej dietních balíčků obsahujících jídla určená právě do keto diety. Značka KetoMix se umístila na předních příčkách našeho velkého srovnání nejlepších keto diet, ze kterého jsme již testovali také balíček KetoDiet Intense [recenze]. Kromě týdenního dietního plánu nabízí KetoMix řadu dalších balíčků, takže si na své přijde opravdu každý.

Vyzkoušejte keto dietu na 1 týden

Co v prémiovém týdenním balíčku od KetoMix najdete?

Celý balíček obsahuje celkem 35 porcí, což odpovídá pěti porcím denně. Jednotlivá jídla se dají využít jako doplněk normální pestré stravy nebo jako součást keto diety, kterou doplníte o vlastní jídlo. Výrobce doporučuje po dobu celého týdne užívat výhradně jídla z balíčku, rozhodně se ale nejedná o nutnou podmínku. Jelikož celkem 15 porcí tvoří proteinový koktejl, většině lidí by takový systém stejně nejspíše nevyhovoval. Na jaká jídla se tedy můžete těšit?

Proteinový koktejl s příchutí (15 porcí)

Základ týdenního balíčku tvoří proteinový koktejl. K němu dostanete také samostatně balený dochucovací prášek s čokoládovou příchutí. Ten můžete kromě dochucování koktejlu využít také jako příchuť k jiným jídlům.

Složení

Proteinový koktejl obsahuje zejména syrovátkový proteinový izolát a sojový proteinový izolát. Dále v něm najdeme ovesnou vlákninu, sušené mléko, kukuřičnou vlákninu, řepkový olej a směs vitamínů a minerálů. Přítomnost širokého spektra vitamínů a minerálů musíme ocenit, ačkoliv se ve většině případů nejedná o žádné přehnaně velké dávky. Naopak obsah řepkového oleje je působí poněkud zvláštně a zbytečně. Jedna dávka koktejlu (30 gramů prášku) obsahuje asi 16 g bílkovin, což popravdě není úplně nejvíc, a 3,3 g sacharidů. V tomto směru se jako nutričně výhodnější varianta jeví vyzkoušet některý z nejlepších syrovátkových izolátů, které obsahují více bílkovin a zároveň méně sacharidů.

Co se týče příchutě, ta obsahuje více než polovinu odtučněného kakaa, čekankovou a kukuřičnou vlákninu, sladidlo sukralozu a protispékavou látku. V tomto směru tedy není co kritizovat. K dochucení koktejlu navíc stačí 1,5 g této směsi, což v konečném důsledku nepřidá téměř žádné kalorie navíc.

Příprava

Připravit si proteinový koktejl není nic složitého. Stačí vám 250 ml vody, 30 g směsi a 1,5-3 g příchutě. Vše rozmíchejte v šejkru, který je součástí balíčku, a koktejl máte během pár vteřin připravený.

Chuť

Sám o sobě je protein poměrně nevýrazný a pokud jste někdy pili neochucené proteiny od jiných značek, pravděpodobně nezaregistrujete žádný výrazný chuťový rozdíl. S přidáním příchutě s odtučněným kakaem pak získáte poměrně dobrý čokoládový protein, který se nijak nevymyká standardu. 

Ketomix proteinový koktejl
Proteinový koktejl od KetoMix obsahuje více surovin než třeba klasické proteiny pro sportovce.

Polévky (3 porce)

Prémiový týdenní keto balíček obsahuje celkem 3 polévky, přičemž každá odpovídá jedné porci. Jedná se o polévky s kuřecí, zeleninovou a houbovou příchutí.

Složení

Základ všech polévek s kuřecí a houbovou příchutí tvoří mléčný a sojový protein (bez bližších specifikací), zatímco polévka se zeleninovou příchutí obsahuje zejména sojový a syrovátkový protein (opět bez bližších informací). Dále v polévkách najdeme slunečnicový olej, aroma, zeleninová polévka obsahuje speciální kořenící směs a ve všech třech polévkách se podobně jako v proteinovém koktejlu nachází poměrně dost minerálů a vitamínů, což musíme opět pochválit.

Příprava

Celý obsah sáčku (25 g) rozmíchejte v 180 až 200 ml horké vody (kolem 80 ℃) a nechte 3 minuty odstát. Osobně jsem například v případě kuřecí polévky měl problémy s tím, že se v ní tvořili hrudky. V takovém případě doporučuji přidat trochu více vody a polévku znovu pořádně rozmíchat.

Chuť

Po stránce chuti musíme zmínit, že jsme byli poměrně překvapeni. Původně jsme neměli od polévek žádná přehnaná očekávání, protože obzvlášť například polévka s kuřecí příchutí v nás nevzbuzovala žádné nadšení. Nakonec jsme ale zůstali překvapeni, protože byť se nejedná o poctivý domácí vývar, ve skutečnosti je to poměrně dobrá a nutriční polévka, kterou zvládnete bez problémů sníst. 

Proteinové polévky KetoMix
Proteinové polévky nevypadají lákavě, ale špatné nejsou.

Omeleta se zeleninovou příchutí (1 porce)

Funkci jednoduché snídaně nebo lehké svačiny plní proteinová omeleta se zeleninovou příchutí. V balíčku se sice nachází jenom jedna porce, přesto vám zaručeně pomůže oživit jídelníček.

Složení

Proteinová omeleta se skládá ze sojového izolátu, sušeného bílku a žloutku, zeleninového koření, syrovátkového koncentrátu a sušeného mléka. Dále zde vedle zahušťovadel a protispékavých látek najdeme, podobně jako u jiných jídel z balíčku, kombinaci vitamínů a minerálů. Jedna omeleta (25 g) obsahuje 14,5 g bílkovin (tj. 58 g bílkovin na 100 g), 1,5 g sacharidu a 2,25 g tuků. Ve srovnání s běžnou omeletou proto ve stejném množství obsahuje výrazně více bílkovin a podstatně méně tuků, což je jednoznačné plus. Je ale fér říct, že zároveň obsahuje i více sacharidů, což v keto dietě není úplně žádoucí.

Příprava

Proteinovou omeletu si připravíte opravdu snadno. Stačí obsah pytlíku rozmíchat v 75 ml vody a nalít na rozpálenou pánev s kapkou oleje. Během pár minut máte na talíři omeletu bez jakékoliv větší námahy. Směs se na pánev navíc vůbec nelepí, takže se nemusíte bát toho, že by se vám spálila.

Chuť

Vůně omelety mě opravdu příjemně překvapila, na čemž má podíl především zeleninové koření. Samotná chuť už není tak výrazná, ale rozhodně nijak neurazí. Konzistence omelety se od té vaječné dost liší, ale to se vzhledem ke způsob přípravy dalo čekat. Osobně bych před upřednostnil normální omeletu z vajec, ale pokud zrovna nestíháte a potřebujete jednoduché a rychlé jídlo s velkým množstvím bílkovin, mohu ji vřele doporučit.

Vyzkoušejte keto dietu na 1 až 4 týdny za nejlepší cenu

Proteinová palačinka (1 porce)

Podobně jako zeleninová omeleta, i proteinová palačinka vám může posloužit jako rychlá a jednoduchá snídaně nebo svačina během dne. Navíc si ji můžete ochutit třeba ořechovým krémem nebo čekankovým sirupem a dopřát si tak zdravou a nutričně bohatou dobrotu.

Složení

Jako zdroj bílkovin v proteinové palačince slouží zejména sojový izolát a syrovátkový koncentrát. Najdeme tady ale také vaječný bílek a žloutek, sušené mléko, rýžovou mouku, slunečnicový olej, protispékavou látku, zahušťovadla a vitamínovou a minerální směs. Široké spektrum vitamínů a minerálů musíme opět hodnotit velmi kladně, jelikož v typické palačince se jich tolik rozhodně nevyskytuje. Jedna palačinka (25 g) obsahuje 14,8 g bílkovin, 3,25 g sacharidů a 2,25 g tuků. Ve srovnání s běžnou palačinkou sice obsahuje o něco více tuků, ale zároveň se v ní nachází mnohem méně sacharidů a podstatně více bílkovin.

Příprava

Příprava proteinové palačinky je stejná jako v případě zeleninové omelety s tím rozdílem, že směs je potřeba rozmíchat ve 100 ml vody. Celá příprava proto nezabere více než pár minut.

Chuť

Vzhledem k nízkému obsahu sacharidů není žádným překvapením, že výsledná chuť palačinky není moc sladká, jako tomu bývá u běžných palačinek. Nic vám ale nebrání v tom, abyste si ji podle svých chutí dochutili. Dejte ale pozor, abyste používali výhradně suroviny vhodné do keto diety.

Nepřehlédněte
Víte, že Ketomix dopadl nejlépe v našem srovnání nejlepších ketodiet pro aktuální rok?

Kuřecí maso na špenátovém pyré (1 porce)

Kousky kuřecího masa ve špenátovém pyré jsou jediným hotovým pokrmem, který v balíčku najdete. Nejedná se o žádnou směs ani instantní verzi nějakého chodu, ale o naprosto normální jídlo. V rámci prémiového týdenního balíčku se proto jedná o poměrně vzácnou a výtanou změnu v porovnání s ostatními jídly.

Složení

Téměř polovinu obsahu balení (48 %) tvoří listový špenát a dalších 40 % představuje maso z kuřecích prsou. Kromě toho jídlo obsahuje také smetanu, cibuli, odtučněné mléko, česnek, bujón a sůl. V jedné porci o hmotnosti 250 g se skrývá 28 g bílkovin, 5,3 g sacharidů a 5,3 g tuků. To odpovídá běžnému jídlu, nicméně pokud byste si podobný pokrm připravovali doma, pravděpodobně byste do něj přidali v poměru ke špenátu více masa, což by se pozitivně promítlo na množství bílkovin.

Příprava

Kuřecí maso se špenátovým pyré si můžete připravit celkem třemi způsoby. Tím prvním je jednoduché ohřátí v mikrovlnné troubě, které vám zabere asi 2-3 minuty. Stejný čas bude trvat ohřátí na pánvi, což je druhý způsob doporučený výrobcem. Poslední možností je ohřát maso stále zavřené v původním obalu ve vroucí vodě, což by mělo trvat asi 7 minut.

Kuřecí maso ve špenátovém pyré
Kuřecí maso ve špenátovém pyré můžete připravit celou řadou způsobů.

Proteinové pyré (2 porce)

Velmi praktickou součástí týdenního keto balíčku je proteinové pyré. To obdržíte dokonce ve dvou variantách – s příchutí limetky a s příchutí maliny a kakaa. Jedno balení obsahuje 100 gramů a je vhodné třeba na cesty nebo jako rychlá svačina kdykoliv během dne.

Složení

Základ proteinového pyré tvoří voda a proteinový mix. Konkrétně se jedná o syrovátkový izolát a hydrolyzovaný hovězí kolagen. Podstatnou část složení tvoří také limetkový/malinový džus a přírodní limetkové/malinové a kakaové aroma. Jedna porce obsahuje v závislosti na příchuti 15 g bílkovin, asi 3 g sacharidů a necelé 4 g tuků.

Příprava

Proteinové pyré se nachází v praktickém balení, ze kterého je možné ho rovnou konzumovat.

Chuť

U obou příchutí mě poměrně překvapilo, jak bylo pyré kyselé. U příchuti malina a kakao tento problém nebyl zas tak výrazný, ale v případě limetkové příchutě jsem v tomto ohledu nebyl moc nadšený. Co naopak musím ocenit, je perfektní konzistence obou příchutí, která do značné míry připomíná tvaroh (zejména pokud ho předtím necháte chvíli v lednici). V konečném důsledku se jedná o velmi povedenou svačinu, kterou si můžete vychutnat vlastně kdykoliv a kdekoliv.

Vyzkoušejte jednotlivé potraviny i celé balíčky za nejlepší cenu

Proteinový chléb (3 porce)

Velkou výhodou proteinového chleba je jeho různorodá využitelnost. Můžete ho doplnit v zásadě čímkoliv, co se hodí do keto diety. V porovnání s většinou jídel v balíčku vám tak dává výrobce poměrně dost volnou ruku v tom, jak bude finální jídlo na talíři vypadat.

Složení

Základ proteinového chleba od KetoMix tvoří pekařská směs skládající se z pšeničného lepku, sojové drti, lnu hnědého a žlutého, slunečnicových semínek, pšeničných otrub, celozrnné pšeničné mouky, sojové mouky, jablečné vlákniny, jedlé soli, pražené ječné sladové mouky a sezamu. Součástí mouky je však také voda, sezam, pekařské droždí a přidaná vláknina. Ve srovnání s běžným chlebem obsahuje násobně více bílkovin (29 g na 100 g) a méně sacharidů (jen 9,5 g na 100 g).

Příprava

Jedna porce představuje dva plátky chleba. Jak si je připravíte je však pouze na vás. Doporučujeme ale používat pouze potraviny vhodné do keto diety.

Chuť

Po chuťové stránce nepoznáte u proteinového pečiva téměř žádný rozdíl oproti klasickému pečivu. 

Proteinové chipsy (4 porce)

Pokud rádi mlsáte, rozhodně oceníte přítomnost až 4 porcí proteinových chipsů v balení. Chipsy mají příchuť BBQ, takže svou chutí velmi rychle oživí váš jídelníček.

Složení

Téměř dvě třetiny složení (přesně 64 %) tvoří sojový proteinový koncentrát. Do složení dále patří tapiokový škrob, slunečnicový olej, sójová vláknina, sůl, maltodextrin, cukr, koření a aromatické byliny, přírodní aroma, sušený rajčatový prášek a některá další dochucovadla. Jedna porce představující 30 g chipsů obsahuje 13,5 g bílkovin, 4,7 g sacharidů a 3,9 g tuků, což je naprosto nesrovnatelné s nutričními hodnotami běžných chipsů, které obsahují podstatně více sacharidů a tuků a zároveň téměř žádné bílkoviny.

Příprava

Chipsy není potřeba nějak chystat, stačí otevřít balení a můžete si je okamžite vychutnat.

Chuť

Proteinové chipsy chutnaly opravdu dobře. Musíme ocenit, že chuťově se opět podobají různým slaným produktům ze supermarketů, i když mají podstatně lepší nutriční profil a když na vás v dietě přijde mlsná, určitě přijdou vhod. 

Proteinové pyré ketomix
Proteinové chipsy nás svou chutí příjemně překvapily.

Sušené maso (1 porce)

Milovními masa jistě ocení, že součástí týdenního balíčku je rovněž krůtí teriyaki. Jedna porce představuje 25 g sušeného masa. Sympatickým detailem je skutečnost, že výrobce k masu přibalil i párátko, které se po konzumaci může hodit.

Složení

V tomto směru se sušené maso od KetoMix nijak neliší od většiny konkurenčních produktů. Krůtí maso je obaleno v teriyaki marinádě a sojové omáčce, přičemž k dochucení byl použit také sušený zázvor. Jedna porce tedy obsahuje 17,5 g bílkovin, 1,3 g sacharidů a 0,3 g tuků.

Chuť

Co se týče sušeného masa, osobně patřím spíše mezi fanoušky masa hovězího. Přesto musím uznat, že teriyaki od KetoMix nechutná vůbec špatně. Příchuť marinády není nikterak přehnaná a maso díky tomu chutná velmi přirozeně. V porovnání s již zmiňovaným hovězím je sušené krůtí maso trochu více „gumové”, to však nutně nemusí znamenat nic špatného. V konečném důsledku ho proto musím hodnotit pozitivně.

Ketomix proteinové tyčinky recenze
Sušené maso nechutná vůbec špatně, ale pyré na nás bylo poněkud kyselé.

Proteinový croissant (1 porce)

Příjemným oživením jídelníčku je také proteinový croissant. Ten si můžete dochutit podle vlastních představ, nebo si ho vychutnat jen samotný. Výborně vám poslouží jako lehká snídaně nebo rychlá svačina.

Složení

Základní ingredience proteinového croissantu jsou pšeničný protein, voda, máslo a pšeničná vláknina, ale součástí složení jsou také bambucké máslo, slunečnicový olej, hrachový protein a další látky. Jeden croissant (50 g) obsahuje celkem 13 g bílkovin, 4,5 g sacharidů a 12 g tuků. Ve srovnání s běžným croissantem se zde nachází podstatně více bílkovin a méně sacharidů.

Příprava

Jak si croissant připravíte, je zcela na vás. Nezapomeňte však na to, že je potřeba se vyvarovat surovinám s vysokým obsahem sacharidů.

Chuť

Stejně jako dříve zmíněný proteinový chléb se ani croissant po chuťové stránce nijak výrazně odlišný od běžného pečiva, a tudíž za nás představuje skvělou a nutričně dobrou svačinu. 

Proteinové tyčinky (3 porce)

Co by to bylo za potravinový balíček, kdyby neobsahoval nějaké ty proteinové tyčinky. Týdenní balíček od KetoMix obsahuje hned 3 a každá má jinou příchuť. Těšit se můžete na tyčinku s příchutí čokolády, mandlí v mléčné čokoládě a arašídů.

Složení

Složení jednotlivých tyčinek se dost liší, nicméně všechny tři obsahují syrovátkový protein jako hlavní zdroj bílkovin. Ve všech třech rovněž najdeme široké spektrum vitamínů a minerálů. Ostatní ingredience se odvíjejí od toho, o jakou příchuť se jedná. Nejlepšími nutričními hodnotami se může pyšnit tyčinka s arašídovou příchutí, která při hmotnosti 40 gramů obsahuje 14 g bílkovin, 2,9 g sacharidů a 7,2 g tuků, což jsou hodnoty srovnatelné s některými tyčinkami z našeho žebříčku nejlepších proteinových tyčinek.

Týdenní ketodieta za nejlepší cenu

Můžu balíček kombinovat s jinými jídly?

Balíček je výrobcem koncipovaný tak, že obsahuje 5 jídel na dobu 7 dní. Je samozřejmě pouze na vás, jak si během tohoto období jídla rozdělíte a jestli budete jednotlivé chody v balíčku používat spíše jako doplňkovou stravu k běžnému jídlu, nebo jestli budete chtít jíst striktně jenom jídlo z balíčku. Osobně se přikláním spíše k první variantě, kdy jednotlivá jídla fungují spíše jako doplnění pestrého jídelníčku. Obrovskou výhodou tohoto balíčku je velmi rychlá a nenáročná příprava jídel, což oceníte zejména, pokud přes den nemáte moc času na vaření.

Jednotlivá jídla od KetoMix můžete samozřejmě kombinovat s jakýmikoliv jídly, která se hodí do keto diety. Tímto tématem jsme se zabývali už v našem srovnání nejlepších keto diet, na které si dovolím opět odkázat. Z tohoto konkrétního balíčku je vhodné s něčím kombinovat zejména proteinový chléb nebo kuřecí se špenátem, představivosti se však meze nekladou, takže si můžete nějak upravit vlastně každé jídlo. V ideálním případě je doplňujte minimálně o čerstvou zeleninu.

Nenechte se zmást vysokou cenou

Na první pohled se může cena za jeden týdenní balíček zdát poměrně vysoká. Vezmeme-li však v potaz, že obsahuje de facto 35 samostatných chodů, je takováto cena naprosto v pořádku. Ve srovnání s konkurenčními výrobci podobných dietních balíčků se dokonce jedná o jeden z nejlepších poměrů ceny a kvality. Tvrzení o 35 chodech je však potřeba brát s menší rezervou, jelikož celých 15 porcí představuje proteinový koktejl, což pro většinu lidí asi nebude ekvivalent jednoho normálního jídla. Přesto je množství a kvalita obsažených potravin dostatečná na to, aby výsledná cena byla více než přijatelná.
 

Závěrečné zhodnocení

Jaký je tedy náš finální verdikt? Je balíček prémiové týdenní ketodiet od KetoMix něco, do čeho se vyplatí investovat? Pokud hledáte balíček plný jednoduchých a nutričně bohatých jídel, která budou vhodná do diety, rozhodně se jedná o jednu z nejlepších možností na trhu. Pokud chcete zhubnout, ale nevíte si rady s vařením, může vám tento balíček pomoci s dosažením nutričně vyváženého jídelníčku. Nutno ale říct, že pokud je vaším cílem striktní keto dieta, ve které by se měl denní příjem sacharidů pohybovat do 5 g, tak pro vás některá jídla z balíčku nebudou úplně ideální, jelikož na poměry striktních keto jídel obsahují sacharidů příliž. Přesto balíček obsahuje vysoké množství bílkovin a ve srovnání s běžnými jídly také skutečně málo sacharidů, což během hubnutí zkrátka oceníte.

Pokud vás přesto týdenní balíček od KetoMix neoslovil, nepřehlédněte náš žebříček nejlepších keto diet, ve kterém jsme si posvítili i na další výrobce a jejich dietní balíčky.

Vyzkoušejte KetoMix za nejlepší cenu

 

Proč nám můžete věřit?

Diskuze a zkušenosti (0)

Máš také zkušenosti s tímto produktem? Poděl se o ni napsáním své vlastní recenze.