Smartfuel Adaptogen mix: Účinná kombinace kvalitních adaptogenů [recenze]

Ačkoliv adaptogeny nejsou tak populární jako některé jiné druhy suplementů, díky svým účinkům si získaly přízeň nejen mnoha sportovců, ale také velké části nesportující populace. Tyto přírodní látky pomáhají lidskému organismu překonávat různé fyzické i psychologické stresory, díky čemuž podporují také sportovní výkonnost. Dosah adaptogenů je však mnohem větší.

Smartfuel Adaptogen mix nabízí kombinaci šesti vysoce účinných adaptogenů, které dohromady skýtají velké množství pozitivních efektů na lidské zdraví. V dnešní recenzi se proto na tento produkt podrobně podíváme zhodnotíme jeho jednotlivé aspekty.

Smartfuel Adaptogen mix
Kategorie: Ostatní
Velikost balení
10.0/10
Kvalita surovin
10.0/10
Dávkování
9.0/10
Složení
9.0/10
Cena
9.0/10
Celkové hodnocení
9.4
z 10 bodů

 

Tabulka cen pro Smartfuel Adaptogen mix
Obchod
Cena
Odkaz
Cena:  499 Kč

Značka SmartFuel vedle adaptogenů nabízí také syrovátkový protein, spalovač tuků, směs aminokyselin nebo například proteinové tyčinky. Nabídka tohoto výrobce se ovšem stále rozrůstá a v jeho repertoáru pravidelně přibývají nové produkty, přičemž na některé z nich jsme se podívali. Prozkoumejte například recenzi na SmartFuel Protein Bar

Hned 6 adaptogenů v každé kapsli!

Jak už bylo řečeno v úvodu, mix adaptogenů z dílny SmartFuel obsahuje celkem 6 účinných látek. Jedná se o extrakty z Cordyceps sinensis, Macy peruánské, kořene ashwagandhy, bazalky posvátné, ženšenu pravého a rozchodnici růžovou. Všechny zmiňované látky jsou přitom osvědčené a velmi účinné adaptogeny. Pojďme se na ně podívat podrobněji:

  • Cordyceps sinensis, houba pocházející z Číny a Tibetu, je důležitá zejména pro svůj obsah látky cordycepin, která je příbuzná adenosinu, jenž je nezbytný pro tvorbu ATP. Studie zároveň naznačují, že může mít zásadní vliv pro léčbu různých onemocnění. Cordyceps sinensis mimo jiné podporuje regeneraci organismu a lepší prokrvení svalů.
  • Maca peruánská má blahodárné účinky na paměť a podílí se na optimalizaci hormonů v těle. Díky svým účinkům patří mezi nejpopulárnější adaptogeny vůbec a setkat jste se s ní mohli také v našem článku o nejlepších smart drugs, které vám pomohou s koncentrací.
  • Ashwagandha, známá také jako indický ženšen, přispívá k duševnímu i fyzickému zdraví. Známá je především pro svou schopnost pomoci tělu vyrovnat se se stresem. Setkat se s ní můžete ve velkém množství doplňků stravy, což vypovídá o jejich silných účincích. Více se o této látce můžete dočíst v našem článku Jak bojovat se stresem.
  • Bazalka posvátná (tulsi) je používána v tradiční indické medicíně pro svůj vliv na dýchací soustavu, imunitní systém a zdraví srdce. Často se hovoří také o jejích antidepresivních účincích.
  • Ženšen pravý podporuje fungování imunitního systému a je používán také pro jeho vliv na fyzickou výkonnost. Ginsenosidy, které ženšen obsahuje, mají blahodárný vliv na hladinu hormonů v těle a prokrvení organismu.
  • Rozchodnice růžová (Rhodiola rosea) je hojně užívanou bylinou, jež si většina lidí automaticky spojí s podporou kognitivních funkcí, paměti a učení. I proto se jedná o jeden z nejčastěji prodávaných adaptogenů vůbec.

Vzhledem ke kombinaci tolika kvalitních adaptogenů je jasné, že složení v podstatě není co vytknout. Naprostá většina suplementů s adaptogeny totiž obsahuje pouze jednu nebo dvě látky. Kombinace hned 6 adaptogenů sice není zcela ojedinělá, rozhodně ale není ani nějak extrémně častá. Složení proto musíme hodnotit pozitivně.

Adaptogen Mix SmartFuel
Složení Adaptogen Mix v podstatě není co vytknout.

Jak Adaptogen mix užívat?

Jelikož se jedná o suplement ve formě kapslí, s jeho užíváním si není potřeba nějak zvlášť lámat hlavu. Zkrátka zapijte 3 kapsle dostatečným množstvím vody a máte vystaráno. Výrobce doporučuje užívat produkt buď na lačno nebo asi 45-60 minut po jídle. Při dodržení doporučeného dávkování vám jedno balení vydrží na 30 dní, což je mezi podobnými suplementy běžné. Nutno dodat, že jedna denní dávka obsahuje celkem slušné množství jednotlivých látek, a není proto potřeba ji nějak navyšovat.

Nepřehlédněte
Efektivní kombinaci adaptogenů nabízí také BrainMax 3.0 Anabolic Dagger (recenze), který ovšem ve svém složení kombinuje také minerály, vitamíny a další účinné látky.

Zcela odpovídající cena

V době psaní této recenze vychází jedna denní dávka na něco málo přes 16 korun, což popravdě řečeno není zrovna málo. Když však tuto cenu srovnáte s konkurenčními produkty, které obsahují pouze jednu účinnou látku, přestane se tato cena zdát vysoká. Kdybyste totiž místo Smartfuel Adaptogen mix měli užívat 6 samostatných adaptogenů, vyšlo by vás to na násobně více peněz. Z hlediska kvality na tom přitom Adaptogen mix není o nic hůř, než konkurenční produkty. Výsledný poměr ceny a kvality je proto v tomto případě podstatně lepší.

Tabulka cen pro Smartfuel Adaptogen mix
Obchod
Cena
Odkaz
Cena:  499 Kč

Závěrečné zhodnocení

Smartfuel Adaptogen mix představuje kombinaci 6 účinných adaptogenů, které dohromady nabízí opravdu široké spektrum pozitivních efektů na lidský organismus. Na produktu musíme ocenit zejména vysokou kvalitu jednotlivých surovin a vhodnou kombinaci účinných látek. Jelikož poměr ceny a kvality tohoto produktu je podstatně lepší než u většiny konkurenčních výrobků, můžeme ho vřele doporučit.

Pokud vás tento produkt neoslovil, nepřehlédněte například naši recenzi na adaptogeny od Blendea, které se pyšní mimořádně čistým a kvalitním složením.

Proč nám můžete věřit?

Diskuze a zkušenosti (0)

Máš také zkušenosti s tímto produktem? Poděl se o ni napsáním své vlastní recenze.