Vilgain Probiotic Complex: Nejlepší probiotika na trhu? [recenze]

Zdravý a správně fungující střevní mikrobiom je základem celkového tělesného zdraví člověka. Vyvážený mikrobiom je nezbytný pro dostatečnou imunitu, správné trávení, zdraví srdce a mozku a mnoho dalšího. Více informací se můžete dočíst například v našem článku Mikrobiom je důležitější, než si možná myslíte. Jak ale správné fungování střevního mikrobiomu podpořit? Jedním z nejlepších způsobů je vsadit na probiotika.

Probiotické kultury pomáhají nastolit rovnováhu mezi jednotlivými střevními bakteriemi, a jsou proto nesmírně užitečným doplňkem stravy. Značka Vilgain přitom před nedávnem představila vylepšenou verzi svých populárních Vilgain Probiotics (recenze). Jak si vede Vilgain Probiotic Complex v porovnání se svým předchůdcem a s konkurenčními výrobky? To a mnohem více se dozvíte v dnešní recenzi.

Vilgain Probiotic Complex
Kategorie: Ostatní
Dávkování
10.0/10
Stravitelnost
10.0/10
Velikost balení
9.0/10
Složení
10.0/10
Cena
9.0/10
Celkové hodnocení
9.6
z 10 bodů

 

Tabulka cen pro Vilgain Probiotic Complex
Obchod
Cena
Odkaz
Cena:  459 Kč

Značka Vilgain se dlouhodobě těší velké popularitě, a bylo by proto asi zbytečné ji nějak dále představovat. Důležité je však zmínit, že všechny produkty od tohoto výrobce se pyšní skutečně promyšleným složením, díky čemuž se jim často daří konkurovat i značkám, které na trhu figurují podstatně delší dobu. Přesvědčit se o tom můžete v naší recenzi na Vilgain Grass Fed Whey Protein nebo ve srovnání nejlepších kreatinů.

Složení téměř nemá konkurenci

Když se podíváte na složení nějakých probiotik, uvidíte tam hromadu latinských názvů a nějaká velmi vysoká čísla, ze kterých je ovšem na první pohled těžké něco vyvozovat. Když ale víte, co ve složení hledat, vystačíte si pohodlně i bez toho, abyste znali latinský název každého probiotického kmene. Důležité je, aby probiotika obsahovala co nejvíce různých kmenů a zároveň co největší počet probiotických kultur (CFU). Vilgain Probiotic Complex si v obou směrech vede velmi dobře, protože obsahuje 15 probiotických kmenů a v každé kapsli se nachází celkem 30 miliard CFU. To je podstatně více, než tomu bylo u předchozí varianty probiotik od značky Vilgain, ale také více než u většiny konkurenčních produktů.

Velmi důležitou roli ve složení hrají také prebiotika. Ty slouží jako potrava pro probiotické kultury, čímž podporují jejich účinnost. Vilgain Probiotic Complex obsahuje 150 mg prebiotické vlákniny z čekanky (inulin). To upřímně řečeno není vůbec špatné, ale je to o něco méně než u předchozích Vilgain probiotik. V konečném důsledku ale musíme složení hodnotit na výbornou, protože obsah probiotických kmenů a CFU je opravdu nesmírně vysoký.

Zároveň musíme ocenit, že Vilgain Probiotic Complex je balený v blisterech a každá tableta je tak separátně zabalená. Probiotika jsou totiž obecně dost náchylná na degradaci a když máte balení obsahující desítky kapslí, může dojít k rychlejšímu znehodnocení působením vzduchu, světla nebo vlhkosti. Pokud byste rádi trvanlivost produktu ještě prodloužili, je vhodné skladování produktu při nižších teplotách. 

 

Vilgain Probiotic Complex recenze
Vilgain Probiotic complex disponuje opravdu skvělým složením. 

Jak Vilgain Probiotic Complex užívat?

Výrobce doporučuje užívat jednu kapsli denně. To v praxi znamená, že vám jedno balení vydrží na 2 měsíce, což je sice o třetinu méně než v případě starší varianty, nicméně pořád se jedná o dost dlouhou dobu. Tentokrát je však doporučeno uchovat probiotika v lednici, abyste zamezili jejich znehodnocení.

Výborný poměr ceny a kvality

Vilgain Probiotic Complex rozhodně nepatří mezi nejlevnější probiotika na trhu. Je ale fér říct, že vzhledem k vysokému obsahu probiotických kmenů a CFU je vyšší cena zcela oprávněná a výsledný poměr ceny a kvality je přesto naprosto perfektní. Je sice možné najít levnější alternativy, ty se však svým složením a účinkem nemohou Vilgain Probiotic Complex rovnat. V konečném důsledku proto hodnotíme cenu spíše pozitivně.

Tabulka cen pro Vilgain Probiotic Complex
Obchod
Cena
Odkaz
Cena:  459 Kč

Závěrečné shrnutí

Hledáte-li skutečně kvalitní probiotika s opravdu nadupaným složením a výborným efektem, Vilgain Probiotic Complex je pro vás jasnou volbou. Z hlediska složení mu opravdu není co vytknout a jen těžko byste hledali produkt s podobnými hodnotami. Cenově sice není nejlevnější, ale vzhledem ke kvalitnímu složení má i přesto snad nejlepší poměr ceny a kvality na trhu.

Pokud vás tento produkt přesto nezaujal, nepřehlédněte naše srovnání nejlepších probiotik, ze kterého si nepochybně vyberete svého favorita.

Proč nám můžete věřit?

Diskuze a zkušenosti (0)

Máš také zkušenosti s tímto produktem? Poděl se o ni napsáním své vlastní recenze.