BiotechUSA 100% Pure Whey: Nejchutnější bezlepkový protein na trhu? (Recenze)

Naposledy upraveno: 16. ledna 2020

Nedávno jsem na jednom internetovém fóru narazil na dotaz týkající se nejchutnějšího proteinu na trhu a překvapivě mnoho lidí zde zmiňovalo 100% Pure Whey od firmy Biotech. Rozhodl jsem se ho tedy také vyzkoušet.

Byl opravdu tak chutný? Jaké má složení? Vyplatí se do něj investovat? To vše se dozvíte v následující recenzi.

BiotechUSA 100% Pure Whey
Publikováno: 14. června 2018
Upraveno: 16. ledna 2020
Autor recenze: Mirek Dvořák
Kategorie: Proteiny
Chuť
10.0/10
Rozpustnost
7.8/10
Stravitelnost
9.7/10
Složení
9.0/10
Cena
8.5/10
Celkové hodnocení
9.0
z 10 bodů

Protein jsem vyzkoušel hned v pěti příchutích, které mě na první pohled nejvíce zaujaly: Burákové máslo/čokoláda, skořicová rolka, vanilka, jahoda a karamel/cappucino. Zde jsou tedy ty nejdůležitější informace pro všechny z vás, kteří o koupi tohoto produktu přemýšlíte. 

Úžasně krémová chuť

Všechny příchutě jsou po chuťové stránce naprosto dokonalé. Nejsou příliš přeslazené a narozdíl od mnohých konkurenčních produktů nepůsobí vůbec uměle. Po rozmíchání v šejkru byly všechny proteiny krásně krémové a hutné a v kombinaci s ovocem mě po tréninku příjemně zasytily. Zde je mé zhodnocení jednotlivých příchutí:

  • Nejvíce mě zaujala vanilková příchuť a příchuť burákové máslo/čokoláda. Vanilka především proto, že se jedná o klasiku, kterou ochutnávám u každého proteinu, ale málokdy narazím na tak chutnou a vyladěnou příchuť. Nebyla zbytečně přeslazená, ani úplně bez chuti. Vůní i chutí opravdu připomínala vanilku, což hodnotím velice pozitivně. Hodnotím 10 z 10 body.
  • Burákové máslo a čokoláda je naopak poněkud netradiční příchuť, která ale naprosto předčila moje očekávání. Asi nedokážu najít nic, k čemu bych chuť přirovnal, nicméně pokud máte rádi klasická buráková másla, budete nadšení! Hodnotím 9.5 body z 10 možných.
  • Skořicový šnek je příchuť, která pro mě osobně patří k těm vůbec nejlepším, jaké na trhu můžete sehnat. I když jsem se původně bál, že bude protein umělý, působí velmi přirozeně, chuť skořice je opravdu patrná a navíc docela intenzivní, avšak pokud by vám nestačila, můžete si přidat další. Skořicový šnek není přeslazený, ale sladký je. Navíc v něm plavou i malé kousíčky mleté skořice, které pomáhají vytvářet nezapomenutelný chuťový zážitek. Tento protein hodnotím 9.5 body z 10 možných a každému ho doporučuji vyzkoušet. 
  • Slaný karamel byla další skvělá příchuť, z níž jsem byl naprosto nadšený. I po rozmíchání ve vodě vznikl velmi krémovitý a hustý protein s intenzivní karamelovou chutí. Sůl byla pravděpodobně použita spíše na oko, protože z proteinu je cítit zcela minimálně. A přesně tak mi to vyhovuje, tudíž protein hodnotím 9 body z 10 možných. 
  • Malinový cheesecake nese sice poněkud poetické označení, ale cheesecake z něj opravdu neucítíte, leda byste měli velmi vyvinuté chuťové pohárky. Maliny jsou z proteinu patrné, dokonce si troufám Pure Whey označit za nejchutnější malinový protein na trhu a dávám mu rovněž 9 bodů z 10. 
  • Berry brownie je protein jako stvořený pro ty z vás, kterým nevadí sladší příchutě. Ačkoliv obvykle bývám vůči těmto příchutím skeptický, tahle mi opravdu zachutnala, i když je ve srovnání s ostatními o něco sladší a na někoho může působit lehce uměle. Hodnotím ji 8 body z 10, ale věřím, že své příznivce si mezi vámi najde. 
letní tip
Pokud při přípravě použijete i led, vytvoříte úžasně osvěžující nápoj do horkých letních dnů.

Horší rozpustnost

Příliš často se mi nestává, že bych měl problémy s přípravou proteinů. Tentokrát jsem ale u všech příchutí narazil na problémy s rozpustností. I po několika dlouhých vteřinách míchání v šejkru byl protein stále plný hrudek plavajících na hladině. Pokud jsem se chtěl tohoto problému zbavit, musel jsem s šejkrem třepat opravdu dlouho nebo použít mixér. 

Pro objektivitu této recenze je nutno dodat, že ostatní recenzenti na jiných stránkách s rozpustností problém neměli, tudíž je možné, že tato chyba vznikla například důsledkem špatného skladování, přestože se všemi vzorky zacházím úplně stejně.

Recenze proteinu 100% Pure Whey od BiotechUSA

Kvalitní složení s drobným mínusem 

Protein 100% Pure Whey představuje kombinaci syrovátkového koncentrátu, syrovátkového izolátu a přidaných aminokyselin (l-glutaminu, l- argininu a větvených aminokyselin- BCAA). Díky tomu představuje ideální protein nejen do objemu, ale i do diety. Užívat ho můžete kdykoliv během dne, ať už po tréninku, na snídani nebo kdykoliv jindy během dne. Navíc se jedná o 100% bezlepkový protein, tudíž ho ocení i celiaci. 

Drobným mínusem zmíněným výše je obsah soli v proteinu - a sice 0,8g na 100g produktu. Většině běžných uživatelů to nevadí a z vlastní zkušenosti musím říct, že ani na chuti proteinu nic nepoznáte. Problém je ale v tom, že obecně z potravy přijímáme mnohem více soli, než by bylo zdrávo, a proto si myslím, že protein by jí měl obsahovat pouze minimální množství

náš tip
Vzhledem k obsahu rychle vstřebatelných bílkovin není tento protein příliš vhodný před spaním. Pro tyto účely doporučujeme spíše micelární kasein - například Pure Micelar, vítěze našeho žebříčku nočních proteinů.

Recenze proteinu 100% Pure Whey od BiotechUSA

Odpovídající cena 

Poslední drobnou nevýhodou může pro někoho být i cena. Za 2,27kg balení zaplatíte necelých 1200 Kč, což je v porovnání s takovým CFM evolution, který se stal vítězem našeho žebříčku, o bezmála 200 Kč více. Vzhledem ke kvalitnímu složení, vyladěným příchutím a bezkonkurenční stravitelnosti, je tato cena naprosto odpovídající.

 

Tabulka cen pro BiotechUSA 100% Pure Whey
Obchod
Srovnání cen
Odkaz

Závěrečné zhodnocení 

Závěrem musím říct, že jsem byl ze 100% Pure Whey nadšený. Když pominu onu horší rozpustnost, jednalo se pravděpodobně o jeden z nejlepších proteinů, jaké jsem zatím otestoval. Doporučil bych ho každému z vás, kdo lpí na dobré chuti proteinu a nevadí mu si připlatit za kvalitu.

Pokud nechcete za suplementy utrácet ani o korunu víc, než je nezbytné, rozhodně existují levnější (a přitom stále kvalitní) alternativy. Jednou z nich může být například CFM Evolution, o kterém si u nás na webu také můžete přečíst celou recenzi

Komentáře (1)

jana Novotná
Leden 29, 2019

som zdravotne postihnutá preto,že nemôžem cvičiť je vhodný tento produkt namiesto večere

Souhlasím(0)
Nesouhlasím(0)