Recepty

Bezlepkové brownies plné bílkovin

Dnes budou v hlavní roli hrát luštěniny, které jsou, jak jistě víte, bohatým zdrojem bílkovin. Proto tento recept bude jak jinak, než macro-friendly, vhodný klidně i k večeři a (nejen) příznivci low-carb, high-fat si tu přijdou na své.

Co budeme potřebovat na 1 porci:

-
Ingredience

 

Jednoduchý postup:

Začneme tím, že si uvaříme fazole a cizrnu (odděleně). Každou z luštěnin poté dáme do dvou různých nádob a budeme přidávat další ingredience. Do nádoby s cizrnou, kterou nejprve ručně zbavíme slupky, dáme bílek a cca ½ z celkového množství tvarohu (43g), poté přidáme sypké ingredience – 15g rýžové mouky a 10g vanilkového proteinu, nakonec přidáme sladidlo (doporučuji vanilkové Flavdrops) a vše dohladka umixujeme.

K uvařeným fazolím patří žloutek, zbytek tvarohu a nakonec 15g holandského kakaa, 10g čokoládového proteinu a sladidlo, také umixujeme dohladka. Dále vezmeme formu, ve které budeme péct a předehřejeme si troubu na 200°C, lze použít i např. formičky na muffiny, je to na vás.

Jako první do formy nalijeme tmavé těsto z červených fazolí a pečeme na 200°C na cca 10 minut, poté na tmavé těsto přijde 10g čokolády a 20g arašídového másla – přelijeme těstem bílým, tím z cizrny a déme zpátky do trouby – pečeme na 180°C cca 30 minut – záleží na velikosti a výšce formy.

-

 

-
Výsledek. Mňam!

Přejeme dobrou chuť a vaše recepty můžete sdílet na Instagramu pod #svetfitness!

Proč nám můžete věřit?

Podobné články

Diskuze a zkušenosti (0)

Máš dotaz? Nebo bys jen rád/a vyjádřil/a svůj názor? Pošli nám komentář.